Як очистити кеш в Опері?

Як очистити кеш в Опері?

Будь-яка програма в Windows, що працює з файлами, має на системному диску простір під тимчасові файли. Кеш браузера - це файли, відкриті браузером при відвідуванні сторінок. У кеші зберігаються як копії сторінок, так і мультимедійні дані (картинки, відеоролики). Але з часом кеш браузера розростається до "непристойних" розмірів, внаслідок чого тимчасові файли браузера потрібно регулярно очищати. Як очистити кеш в Опері?

Зміст статті

  • Очищення тимчасових файлів в Opera 13 і вище
  • Очищення тимчасових файлів в Opera 12 і нижче

Opera - популярний браузер серед російських користувачів. На жовтень 2014 року "Опера" представлена ​​версією 24. 0, але старі версії все ще популярні. Починаючи з 13-й версії розробники "Опери" внесли зміни в налаштування браузера, в зв'язку з чим змінилася і схема очищення кеша.

Очищення тимчасових файлів в Opera 13 і вище

Якщо у вас свіжа версія браузера, то очистити кеш можна в кілька кліків. Відкрийте браузер, клікніть на кнопку меню і виберіть "Налаштування". Втім, відкрити настройки "Опери" можна і іншим способом: одночасно натисніть на клавіатурі кнопки "Alt" і "P".

натисніть на картинку для збільшення

В налаштуваннях перейдіть на вкладку "Безпека" в лівій частині екрана і натисніть кнопку "Очистити історію відвідувань".

натисніть на картинку для збільшення

В новому віконці навпроти "Знищити наступні елементи" виставляємо "З самого початку", відзначаємо пункт "Очистити кеш" і натискаємо на кнопку "Очистити історію відвідувань".

натисніть на картинку для збільшення

Таким чином, питання, як очистити кеш в Опері, можна вирішити за пару хвилин. Але якщо у вас стара версія браузера, то процес очищення тимчасових файлів буде трохи іншим.

до змісту ↑

Очищення тимчасових файлів в Opera 12 і нижче

Щоб очистити кеш і куки в Опері версії 12 і нижче, запускаємо браузер і відкриваємо його налаштування одночасним натисканням на кнопки "Ctrl" і "F12".

натисніть на картинку для збільшення

Потім переходимо у вкладку "Розширені" та зліва вибираємо пункт "Історія"

натисніть на картинку для збільшення

Навпаки рядка "Кеш в пам'яті" натискаємо кнопку "Очистити". Якщо ви хочете, щоб кеш автоматично очищався при виході з "Опери", то обов'язково встановіть галочку поруч з пунктом "Очищати при виході" і збережіть налаштування.

натисніть на картинку для збільшення

Для видалення куків досить перейти в пункт "Cookies" і видалити їх. Втім, очистити тимчасові файли браузера ви можете і вручну. Відкрийте папку з браузером за адресою C: / Program Files / Opera, зайдіть в папку "profile". Видаліть вміст папки "cache", при цьому не забувши закрити "Оперу".

натисніть на картинку для збільшення

Також очистити кеш будь-якого браузера можна спеціальними утилітами, наприклад програмою Ccleaner. Запускаємо "Склінер" і вибираємо вкладку "Очищення". Відзначаємо галочкою пункт "Тимчасові файли браузера" і натискаємо кнопку "Аналіз". Після закінчення аналізу тимчасових файлів тиснемо кнопку "Очищення".

натисніть на картинку для збільшення

Більш наочно процес очищення кеша в "Опері" представлений в наступному відеоролику: