Як вибрати пилосос з аквафільтром

Як вибрати пилосос з аквафільтром

Таке новітнє пристрій, як пилосос з аквафільтром, все частіше купується для домашнього використання. Багато в чому це обумовлено унікальною здатністю води затримувати більшість частинок і хімічних сполук. Крім того, на відміну від класичних моделей, сучасні прилади здатні підтримувати високу потужність всмоктування протягом усього часу роботи незалежно від ступеня заповнення контейнера. Зупинимося докладніше на питанні, як вибрати пилосос з аквафільтром.

Зміст статті

 • Переваги приладів з водяною системою фільтрації
 • Різновиди аквафільтром
 • Основні характеристики пристрою
 • Загальні поради щодо вибору приладу

Переваги приладів з водяною системою фільтрації в першу чергу слід відзначити, що пилососи з аквафільтром здатні не тільки очищати оброблювані поверхні, але і зволожувати повітря в приміщенні. Даний ефект досягається завдяки природним властивостям води. Його можна порівняти з явищем після дощу, коли повітря стає напрочуд свіжим і прохолодним. Така перевага пилососа з аквафільтром неодмінно припаде до душі людям, які піклуються про своє здоров'я. Як відомо, в чистому зволоженому повітрі міститься мінімальна кількість алергенів, за рахунок чого вдихати його набагато легше і приємніше. Крім того, слизові оболонки рота й носа не будуть схильні до пересихання.

По-друге, застосування аквафільтром виключає "розльоту" пилу під час спорожнення пристрою, що частенько трапляється з приладами Мєшкова і циклонного типів. Безумовно, даний факт варто віднести до розряду вагомих сильних сторін. Адже кожній господині не з чуток відомо, наскільки неприємним може бути процес висипання сміття, коли пил знову повертається в приміщення, а також потрапляє на шкіру і одяг. У випадку з аквафільтром потрібно всього лише вилити забруднену воду в унітаз. І, по-третє, останні моделі таких пилососів гарантують гарну ефективність очищення, яка не знижується в міру заповнення ємності пилом в ході однієї прибирання.

до змісту ↑

Різновиди аквафільтром

Перш за все варто сказати пару слів про принцип роботи водної системи очищення. Аквафильтр є заповнюється рідиною резервуар. Вода в даному випадку виступає очищує елементом, через який проходить забруднене повітря. Намоклі пил і сміття стають нелетучими і залишаються в надрах фільтра. Ефективність пилососа, а також його вартість безпосередньо залежать від типу використовуваного елемента очищення. Зупинимося докладніше на кожному з них.

Фільтри кальянного типу легко справляються з частинками великого розміру. Однак дрібні пилинки не осідали в воді, а, проходячи крізь неї, знову викидаються назовні разом з повітряними бульбашками. Це викликає потребу у використанні додаткових пористих систем повітряної фільтрації, що затримують мікрочастинки. Застосування відразу декількох таких елементів дає можливість створення цілого ряду ступенів тонкого очищення. Так, ефективність HEPA-фільтра, що затримує навіть найдрібніші частинки пилу, може доходити до 99, 997%.Пилососи з подібною системою очищення повітря перешкоджають поширенню бактерій і алергенів.

Незважаючи на прийнятну ціну і досить високий рівень ефективності, кальянні фільтри все ж мають ряд недоліків. В першу чергу до них варто віднести необхідність частої заміни води, що пов'язано з невеликим обсягом резервуара для рідини. Крім того, подібні фільтри вимагають промивання і сушіння після кожного застосування, в іншому випадку потужність всмоктування приладу помітно знизиться. Також час від часу необхідно проводити заміну очисних елементів. Як правило, апарати з кальянної системою фільтрації оснащуються надпотужними двигунами, активно споживають електроенергію.

Другий тип - Сепараторний аквафильтр, що функціонує за принципом центрифуги і розділяє повітря, воду і сміття. Рух рідини в колбі породжує високий тиск, під впливом якого всі забруднення осідають на дно. Відцентрова сила призводить до розбивання бульбашок повітря з мікрочастинками, в результаті чого волога пил не виходить назовні. Відчутною перевагою аквафільтром з сепаратором є відсутність необхідності їх чищення та придбання додаткових елементів. Єдиним недоліком приладів, які працюють за даним принципом, виступає їх висока вартість.

до змісту ↑

Основні характеристики пристрою

При виборі пилососа з аквафільтром необхідно звернути увагу на потужність всмоктування. Даний показник може варіюватися в межах від 200 до 900 аВт і зіставимо з іншими пристроями. Однак більшість моделей з аквафільтром мають мінімальну потужність (від 200 до 300 аВт), якої цілком достатньо для якісної чищення килимів.Варто враховувати, що занадто високі параметри всмоктування здатні спровокувати проникнення води в мотор. Для обробки великої кількості особливо забруднених поверхонь і килимів з високим ворсом варто придбати пристрій потужністю 400-450 аВт. Особливою популярністю користуються прилади з можливістю регулювання сили всмоктування.

Далеко не останню роль відіграє і комплектація пристрою. При покупці пилососа з невисокою потужністю всмоктування особливу увагу варто звернути на кількість додаткових насадок. Наявність електричних вібро-і турбощеток дозволить істотно підвищити ефективність прибирання. У зв'язку з цим краще віддати перевагу моделям, які поряд з прийнятною вартістю можуть похвалитися великою кількістю додаткових пристосувань.

Усі без винятку пилососи, забезпечені аквафільтром, значно важчий і крупніше своїх циклонних і мішкових аналогів. Їх мінімальна вага становить 7, 5 кг, тоді як середня величина даного показника доходить до 10 кг. Більш того, подібні пристрої менш маневрені, а деякі моделі вкрай незручні в пересуванні. Тому перш ніж зупинити свій вибір на тому чи іншому приладі, рекомендується трохи попрацювати їм, щоб оцінити зручність в експлуатації.

Що ж стосується зовнішнього вигляду пристрою, то пилососи з аквафільтром випускаються в горизонтальному і вертикальному виконанні. Розмір корпусу безпосередньо залежить від місткості резервуара для води, що становить від 1 до 10 літрів. Для прибирання невеликої квартири буде цілком достатньо бака об'ємом 1, 5 літра.

Рівень шуму пилососів з водяною системою фільтрації ненабагато перевищує дані показники у звичайних моделей.Багато з них працюють не голосніше пральної машини. Середній рівень шуму приладів з аквафільтром становить 60-65 Дб.

Придивляючись до різних моделей, слід звернути увагу на довжину електричного шнура, адже від неї багато в чому залежить мобільність приладу. Функція змотування проводу стане приємним додатковим бонусом. Також особливу увагу варто приділити і терміну гарантії, який може доходити до 4 років. Як правило, максимальний період обслуговування встановлюють виробники, впевнені в якості продукції, що випускається.

до змісту ↑

Загальні поради щодо вибору приладу

Важливо, щоб пластик, з якого виконаний корпус пристрою, був максимально міцним і стійким до зовнішніх впливів. Варто віддати перевагу глянцевому поверхні, яка набагато простіше очищається від жиру і бруду.

 • Домогтися ідеальної чистоти і зробити повітря в приміщенні більш свіжим допоможуть пристрої з сепараторним аквафільтром. Вони здатні утримувати як найдрібніші частинки пилу, так і різні віруси і бактерії. Це властивість має велике значення для людей, які страждають алергією і захворюваннями дихальних шляхів.
 • Краще віддати перевагу пилососа з міцною металевою трубою телескопічного типу, що володіє можливістю регулювання довжини.
 • Слід проконтролювати, щоб ручка приладу максимально зручно містилася в руці. Існують моделі, що повністю повторюють вигини долоні.
 • Вибираючи пилосос з аквафільтром, необхідно ретельно оглянути колбу пристрою. Для простоти визначення ступеня її забруднення бажано, щоб ця деталь була прозорою.
 • Турбощетка, вантуз, додаткові насадки для чищення важкодоступних місць і миття вікон є дуже корисними елементами, здатними зробити процес прибирання більш простим і приємним.Важливо, щоб в комплектацію приладу також входили вакуумні мішки для догляду за матрацами та подушками, а також набір для хімічної обробки килимових покриттів.
 • Функція автоматичного відключення вважається дуже корисною опцією, якою володіють практично всі сучасні моделі. Вона істотно збільшує термін експлуатації пристрою в разі його регулярного сильного нагріву.
 • Підсумовуючи вищесказане, варто зазначити, що пилососи з аквафільтром здатні робити повітря в приміщенні чистішим і свіжим, а також позбавляти його від найдрібніших частинок пилу і інших алергенів. Однак потреба в промиванні і сушінні фільтрів і резервуарів після кожного використання складно віднести до розряду сильних сторін даних моделей. Крім того, висока ціна, велику вагу і громіздкі розміри подібних пристроїв змушують покупців коливатися між приладами з аквафільтром і традиційними агрегатами.

Таким чином, пилосос з аквафільтром стане незамінною річчю для людей, які страждають алергією і різними захворюваннями дихальних шляхів. Доведеться він до душі і працьовитим господаркам, які піклуються про здоров'я і самопочуття членів своєї сім'ї. При виборі відповідної моделі важливо вивчити основні характеристики і функції пристрою, а також випробувати його в роботі. До речі, деякі продавці престижних марок влаштовують на дому безкоштовну презентацію свого товару, що дозволяє наочно оцінити ефективність і зручність приладу. Не варто випускати такої можливості, адже подібна демонстрація дозволить прийняти рішення щодо доцільності покупки пилососа.