Як вибрати телевізор - топ-10 порад

В магазинах представлені сотні моделей телевізорів. Вони розрізняються набором функцій, характеристиками, діагоналлю і дизайном. Тому купити телевізор зовсім не просто.

Для тих, хто якраз знаходиться в пошуках, пропонуємо сьогоднішній Топ-10 порад як вибрати телевізор . Адже так важливо врахувати всі нюанси.

Зміст:

  • 10. LED або плазма
  • 9. Як підібрати діагональ екрану
  • 8. Купувати чи 3d-телевізор
  • 7. HD Ready або Full HD
  • 6. Чи потрібен Smart TV
  • 5. Чи потрібен вбудований медіаплеєр
  • 4. Які роз'єми повинні бути біля телевізора
  • 3. Чи потрібен цифровий тюнер
  • 2. Чи потрібна картинка в картинці
  • 1. Чи потрібна функція запису

10. LED або плазма

LED-телевізори - найсучасніший варіант. Такі моделі відрізняються мінімальною товщиною, вагою і енергоспоживанням. LED-TV служать довго, а вибір діагоналей практично необмежений - до 80 дюймів.

Однак у плазмових телевізорів є свої особливості, а саме: чудова контрастність, висока швидкість оновлення картинки, максимально широкі кути огляду. Але при цьому такі телевізори набагато менш економічні.

9. Як підібрати діагональ екрану

Офтальмологи запевняють, що відстань від телевізора до глядача, що сидить повинна становити не менше трьох діагоналей ТВ. Якщо відстань менше, то очі будуть сильно втомлюватися, а частина інформації очей просто не зможе охопити.

8. Купувати чи 3d-телевізор

Для перегляду об'ємного зображення знадобляться спеціальні окуляри.Знайти фільми в 3D форматі нескладно, сьогодні їх продають нарівні зі звичайними двомірними. Правда, перед покупкою, прочитайте рейтинг 3D телевізорів і обов'язково відвідайте кінотеатр і подивіться тривимірний фільм - у деяких людей 3-d зображення викликає головний біль.

7. HD Ready або Full HD

Моделі з матрицями Full HD дозволяють переглядати відео найвищого дозволу. Рейтинг Full HD телевізорів 2014 роки ми публікували зовсім недавно. Однак не завжди є сенс переплачувати за Full HD. Якщо телевізор буде використовуватися виключно для перегляду ефірного ТБ через антену і фільмів на DVD, то досить буде матриці HD Ready.

6. Чи потрібен Smart TV

Smart TV - це "розумні" моделі, які націлені на підтримку розважального контенту, розміщеного в Інтернеті. Виробники моделей кращих Smart TV пропонують користувачам безліч інтерактивних додатків, які максимально підлаштовують можливості телевізора під потреби господаря.

5. Чи потрібен вбудований медіаплеєр

Багато сучасних моделей мають вбудований відеоплеєр, здатним відтворювати музику, фото, відео самих різних форматів. Файли для відтворення можуть бути записані на флешку, а також зовнішній жорсткий диск або зберігатися в мережі.

4. Які роз'єми повинні бути біля телевізора

Для підключення DVD і медіаплеєрів використовуються роз'єми HDMI і SCART, для під'єднання телевізора до комп'ютера - DVI, VGA, HDMI, для ігрових консолей знадобляться HDM і, RCA. Стануть в нагоді декілька USB-роз'ємів, а якщо планується виводити звук на зовнішню аудіосистему, знадобиться цифровий аудіовихід.

3. Чи потрібен цифровий тюнер

Поряд з традиційним аналоговим тюнером сучасні телевізори часто мають цифрові ефірні (DVB-T), цифрові кабельні (DVB-C) і цифрові супутникові (DVB-S) тюнери.Наявність таких тюнерів підвищує якість зображення і робить телевізор більш універсальним.

2. Чи потрібна картинка в картинці

Режим PIP (picture in picture) дозволяє одночасно переглядати, наприклад, зображення з DVD-плеєра і з ефірного каналу. Така функція зручна, щоб відстежувати закінчення рекламної паузи або початок цікавого фільму. Важливо, що одночасно виводити на екран два ефірних каналу можуть тільки телевізори, оснащені двома тюнерами.

1. Чи потрібна функція запису

Підключивши до телевізора зовнішній жорсткий диск, карту пам'яті або флешку, можна буде записувати будь-які програми або фільми. Використовуючи функцію timeshift, телевізор з відеорекодером дозволяє "ставити на паузу" будь ефірне ТБ.