Як вибрати окуляри для плавання

Як вибрати окуляри для плавання

Плавання є одним з найбільш поширених видів спорту, який не має обмежень за віковою і статевою ознаками. Незалежно від пори року їм можна займатися як в природному водоймищі, так і в басейні. Однак найчастіше купання має на увазі під собою використання спеціальних аксесуарів. Вони не тільки захищають очі від безпосереднього контакту з водою, але і сприяють збереженню "чіткої картинки" навіть при повному зануренні. У даній статті ми поговоримо про те, як вибрати окуляри для плавання. Розглянемо основні види аксесуарів в залежності від мети їх використання.

Тренувальні окуляри

Дані моделі призначені для спортивних тренувань з плавання, аквааеробіки і просто активного проведення часу в басейні. Вони відрізняються м'якою посадкою, не чинять тиск на очниці і не викликають дискомфорту навіть в разі тривалого носіння. Велика частина таких аксесуарів проводиться з довговічного і м'якого силікону. Цей матеріал відмінно присмоктується до шкіри, забезпечуючи повну герметичність. Для виготовлення лінз зазвичай застосовується небиткий безпечний пластик, нерідко доповнюється антизапітніває покриттям і захистом від ультрафіолету.

Також слід згадати про особливості конструкції перенісся тренувальних очок.

  • Регульовані моделі дозволяють встановлювати межглазное відстань за допомогою спеціальної ступінчастої деталі, що забезпечує аксесуару додаткову зручність.
  • Змінні перенісся різної довжини (3-4 штуки) входять в комплектацію очок.
  • М'який нерегульований елемент зазвичай присутній в литих аксесуарах, ремінець і оправа лінз яких складають з переніссям єдине ціле. Такі окуляри виконуються в дитячих, підліткових і дорослих розмірах.

Останній варіант конструкції є найбільш надійним і довговічним. Перші ж два можуть зламатися досить швидко. Однак до вибору очок з м'якою нерегульованої переніссям потрібно підходити особливо ретельно, адже поміняти межглазное відстань буде вже неможливо.

Важливо взяти до відома, що навіть найякісніші окуляри з силікону мають істотний недолік - вони залишають помітні сліди навколо очей. Уникнути цього неприємного моменту можна, зупинивши свій вибір на неопреновому аксесуар. Даний матеріал має губчасту структуру, завдяки чому не присмоктується до лиця. У той же час він абсолютно не пропускає воду. І хоча такі окуляри дуже комфортні при носінні, вони вважаються менш довговічними, ніж їх силіконові побратими.

Стартові окуляри для плавання

Нерідко їх також називають професійними, "шведками" або ж просто "скельцями". Вони мають дуже жорсткою посадкою і використовуються переважно для змагань. Спеціальна прокладка між шкірою і лінзами в таких моделях або є надто тонкою, або не передбачена в принципі. Також в ролі ущільнювача може виступати силіконова окантовка. Головне завдання стартових очок - забезпечити спортсмену "блискавичне" проходження дистанції за рахунок своїх чудових гідродинамічних властивостей.Професійні аксесуари прилягають до обличчя дуже щільно, що практично виключає можливість зміщення або проникнення води. Для ще більш надійної фіксації подібні моделі нерідко забезпечуються подвійним ремінцем. Стартові окуляри без м'якої оправи продаються в розібраному вигляді.

Окуляри для плавання з діоптріями

Показані плавцям, які мають певні проблеми із зором. Існують моделі як з однаковими установками на обидва ока, так і зі змінними лінзами, які дають можливість підбору діоптрій в приватному порядку. Безумовно, вимоги до чіткості зору під водою є менш суворими. Тому величина кроку в таких окулярах набагато більше, ніж в звичайних (0, 5 або 1D замість 0, 25). Лінзи в моделях для плавання повинні бути тієї ж оптичної сили або трохи слабкіше, ніж в повсякденних.

Окуляри-напівмаска

Закривають практично половину обличчя і залишають менш помітні сліди навколо очей в порівнянні з тренувальними аксесуарами. Вони як не можна краще підходять для вивчення підводного світу. Лінзи таких окулярів можуть мати ультрафіолетовими фільтрами і антизапітніває покриттям. Існують навіть спеціальні моделі масок для дам, які випускаються з урахуванням будови жіночого лицьового скелета. Як правило, такі аксесуари мають досить мініатюрні розміри.

Вибираючи окуляри для плавання, ні в якому разі не можна нехтувати приміркою, адже в іншому випадку зростає ризик придбання абсолютно незручного аксесуара. Необхідно перевірити герметичність лінз, відрегулювати межглазное простір і ремінці. Важливо проконтролювати, щоб окуляри не чинили тиску на ніс і інші частини обличчя. Тільки оцінивши зручність і якість аксесуара, можна прийняти усвідомлене рішення про доцільність його покупки.