Як вибрати автомагнітолу

Як вибрати автомагнітолу

Загальноприйнято, що автомагнітола вважається обов'язковим елементом інтер'єру салону автомобіля і деякими виробниками включається в його базову комплектацію. Доцільність її установки не підлягає сумніву, дискусію може викликати тільки модель магнітоли, але ніяк не її наявність. Справа в тому, що смаки і переваги у всіх різні, тому кожен повинен сам вирішувати, який пристрій буде стояти в його машині. Кому-то потрібно, щоб голосніше стукали барабани, а інші вважають за краще в дорозі слухати аудіокниги. Так що питання, як вибрати автомагнітолу, для багатьох є досить актуальним.

Зміст статті

  • Загальні відомості про магнітолах
  • Основні характеристики, що визначають вибір магнітоли
  • DVD-автомагнітола
  • А якої фірми автомагнітоли краще?

Загальні відомості про магнітолах

Історично склалося так, що першим, скажімо так, інформаційно-розважальним пристроєм в автомобілі став радіоприймач. Він і зараз входить в складі автомагнітоли, займаючи при цьому якщо не лідируюче, то досить близьке до цього місце. Питання, що стосуються його, будуть порушені трохи пізніше, а зараз можна оцінити, куди і що ми будемо встановлювати в салоні.

Автовиробники вже давно вирішили цю проблему: всі автомобілі виготовляються під єдиний стандартний розмір корпусу автомагнітоли (DIN). Розмір для її установки може становити 1; 1, 5; 2 DIN (50, 75 і 100 міліметрів) по висоті пристрою. Тут треба відразу відзначити, що розмір 1, 5 зустрічається дуже рідко, так що основні габарити магнітоли повинні відповідати типоразмерам 1 або 2 DIN. Це одне з перших вимог, які треба врахувати при виборі аудіо.

Як завжди буває, за будь-яким виробом тягнеться "шлейф" з раніше випущених моделей. Популярні до цього часу касетні моделі поступилися своїм місцем пристроїв на дисках CD або DVD, а також на різноманітних міні-дисках і флешках. Тому вибір носія - наступний крок, який визначає майбутню автомагнітолу. Так, зупинившись на касетної версії, вам доведеться користуватися в основному своїми архівними запасами або записувати їх самостійно.

В якості носіїв записів сьогодні служать диски CD, а також CD-RW або CD-R. Запис на них може проводитися на ПК, так що в цьому випадку у вас є можливість самому підбирати улюблені мелодії. При виборі треба звернути увагу на можливість підтримки магнітолою аудіоформату МР3, що є найпоширенішим.

до змісту ↑

Основні характеристики, що визначають вибір магнітоли

Користування будь-яким пристроєм на увазі, що воно має задовольняти ті чи інші запити споживача. Все це справедливо і по відношенню до автомагнітоли.

Ціни і можливості

Визначаючи, що ви хочете встановити в машину, постарайтеся чітко сформулювати свої бажання і можливості, причому найкраще, коли вони збігаються.Звичайно, можна захотіти магнітолу з характеристиками, відповідними найвищого цінового сегменту, за смішні гроші, але треба бути реалістом і підбирати модель, здатну задовольнити конкретні запити.

В автомобілі, як правило, є місця для встановлення чотирьох динаміків - двох в дверях і двох на задній полиці. Якщо вам цього вистачає, то треба підбирати магнітолу, здатну працювати на чотири канали (що є нормою для всіх сучасних пристроїв). Якщо ж вам потрібно дуже якісний звук, то доведеться ставити додаткові динаміки, підсилювачі, сабвуфер і т. Д. Під управління всіма подібними пристроями і потрібно вибирати магнітолу.

А якщо такі тонкощі для вас не важливі, то вибір дуже простий - треба ставити найпростішу, оснащену приймачем і здатну відтворювати диски з форматом запису МР3, і більше про це не замислюватися.

Вихідна потужність

Це одна з характеристик, на яку звертають найбільшу увагу, вибираючи магнітолу. Розрізняють номінальну і максимальну потужності. Остання завжди більше, але це пікове, короткочасне значення: прослуховування музики і передач зазвичай йде на номінальній потужності. Чим вона більше, тим вище якість відтворення. Визначаючи, яку вибрати автомагнітолу, варто звертати увагу саме на цей тип потужності.

Загальна її величина на виході залежить від числа каналів. Як правило, максимальна потужність складає 50 Вт для одного каналу, номінальна не повинна бути менше 30 Вт; з урахуванням того, що у магнітоли зазвичай задіяні два або чотири канали, неважко визначити і її результуюче значення.

Панель управління

У всіх випадках визначальними повинні стати ваші відчуття - наскільки зручні ручки, кнопки, перемикачі, яка у них підсвічування і чи передбачена її регулювання.

Технічні характеристики окремих магнітол часто однакові, а ось органи управління часом розрізняються досить значно. І якщо вони маленькі, розташовані невдало і ними незручно користуватися, то ніякі найпрекрасніші акустичні параметри не зроблять таку магнітолу вашим приємним попутником. Не варто забувати, що часом керувати її роботою доводиться на високій швидкості, і відволікання в цей момент уваги на пошук потрібної кнопки - не найкраще заняття.

Тому, вибираючи магнітолу, варто перевірити, наскільки зручно нею керувати, регулювати режими відтворення і потужність, вести пошук потрібного музичного треку або радіостанції, міняти диски. А для цього кнопки і ручки керування повинні бути досить великими і розташованими зручно.

Треба звернути особливу увагу на підсвічування, її колір і інтенсивність. Яскраве свічення при русі в нічний час здатне викликати осліплення або як мінімум служити відволікаючим чинником при управлінні автомобілем. Бажано, щоб колір підсвічування магнітоли збігався з підсвічуванням комбінації приладів. Це дозволить уникнути роздратування і дисонансу сприйняття, чи не відверне увагу на розташоване поруч яскрава пляма. Добре, якщо є регулювання яскравості підсвічування, що дає можливість виставити потрібний її рівень в залежності від умов руху.

Більшість панелей виконуються знімними, щоб зменшити ймовірність їх викрадення. У такому випадку при покупці слід перевірити засувки, що допомагають кріпленню.

Радіо

Є невід'ємною частиною магнітоли. Для якісного відтворення радіопередач досить прийому сигналів в діапазоні FM / УКХ.Як правило, це інтервал радіохвиль від 80 до 110 МГц. Дуже корисним буде наявність автоматичного пошуку радіосигналу. При виборі магнітоли треба перевірити наявність в ній функції RDS. Вона дозволяє приймати текстову інформацію, яка передається разом з радіосигналом. Це в деяких випадках може виявитися корисним.

Акустичні характеристики

Вони не грають ніякої ролі для тих, у кого магнітола присутній в салоні просто тому, що повинна бути. Однак для меломанів передбачаються додаткові бонуси, що підвищують якість звучання. Зрозуміло, що салон автомобіля - це не зал консерваторії, але в багатьох магнітолах є спеціальні функції і режими, що дозволяють насолодитися музикою.

  1. Антишок. Реалізується як програмними засобами, так і механічними. Передбачає захист голівки, що зчитує від вібрації і ударів при русі. Програмна захист полягає в тому, що лічений фрагмент аудіозапису поміщається в спеціальний буфер і вже звідти надходить на відтворення. Ці заходи забезпечують відсутність пауз через втрату доріжки відтворення на ямах і вибоїнах.
  2. В конструкції більшості типів магнітол є еквалайзер для настройки якості звуку під особисті переваги. У деяких моделях може бути до 7 смуг, в мінімальному варіанті - 3. У багатьох магнітолах є попередньо встановлений режим звучання, що значно полегшує користування.
  3. Автоматична тонкомпенсація дозволяє збільшувати рівень частот (високих і низьких) без зміни рівня гучності, що є гідністю подібних автомагнітол.
  4. Компенсація втрат при стисненні файлів. Треба переконатися в її наявності для зменшення втрат і погіршення якості звучання при використанні стиснення в форматі МР3.Завдяки цьому покращиться відтворення записів.
  5. Роздільне регулювання рівня звуку від різних джерел дозволить не відволікатися на підстроювання при перемиканні з радіо на програвач і навпаки.
до змісту ↑

DVD-автомагнітола

Такий пристрій допомагає не тільки прослуховувати музику, а й переглядати відеофайли. Воно буває з вбудованим екраном і без нього. В останньому випадку для перегляду необхідний автотелевізор.

Подібні пристрої можуть самі служити замість телевізора, дозволяючи завдяки вбудованому TV-тюнера приймати передачі. Є моделі, розраховані на використання супутникової навігації. Крім того, на екран такий магнітоли може надходити картинка з камери заднього виду, що істотно полегшує парковку.

до змісту ↑

А якої фірми автомагнітоли краще?

При всьому різноманітті наявної на ринку продукції є кілька виробників, традиційно спеціалізуються на випуску подібної аудіотехніки. Вони всім чудово відомі: це Sony, Kenwood, Pioneer, JVC ... Найкраще вибирати автомагнітоли від даних давно зарекомендували себе фірм, що відрізняються якістю і отработанностью застосовуваних технічних рішень.

Однак у всіх цих компаній у виробництві знаходяться десятки моделей, і вибір однієї, найкращим чином задовольняє особисті запити, кожен повинен робити сам.

Вибираючи автомагнітолу, необхідно врахувати кілька окремих факторів, завдяки чому при подальшій експлуатації вона стане вам хорошим помічником, прикрашаючи керування машиною в далекій дорозі. Правильний вибір зробити досить просто, головне - зрозуміти, для яких цілей буде використовуватися подібний пристрій.