Як вибрати помело

Як вибрати помело

Не дуже давно на прилавках супермаркетів і ринків з'явилися незвичайні великі плоди жовтого або зеленуватого забарвлення грушоподібної форми з вираженим грейпфрутовим запахом і загадковою назвою "помело". Чи не кожен сміливець вирішувалося спробувати заморський продукт, та й сьогодні багато хто задається питанням: як вибрати помело, щоб не розчаруватися.

До речі, у цього фрукта практично немає протипоказань, окрім індивідуальної нестерпності цитрусових алергікам. Він рекомендується людям, які піклуються про нормалізацію ваги і обміну речовин, так як чудово втамовує голод. Нещодавно в пресі промайнула інформація, що в помело знайшли речовину, що діє на організм омолаживающе. Не виключено, що скоро будуть відкриті способи отримання з цього фрукта справжнього "еліксиру молодості".

Зміст статті

  • Що таке помело і як його їдять?
  • Сорти помело
  • На чому зосередитися при покупці

Що таке помело і як його їдять?

Помело - це плід вічнозеленого дерева, що досягає 15 м у висоту. Хоча в вітчизняних супермаркетах представлені фрукти порівняно невеликої ваги, в природі зустрічаються помело-рекордсмени вагою до 10 кг і діаметром близько 30 см. Без перебільшення, це велетень серед цитрусових. Вирощується в Південному Китаї, Таїланді, Індії та інших країнах з теплим кліматом, де вважається символом багатства і благополуччя.

Туристи мають можливість поласувати цим дивовижним фруктом в складі багатьох національних страв екзотичних країн. У Росії він вживається в основному в сирому вигляді, іноді додається в салати.

Для виробництва соку не підходить через структури м'якоті. Для цього краще використовувати "родича" помело - грейпфрут.

Пориста, ароматна шкірка помело приховує соковитий плід, розділений на часточки, кожну з яких оточує щільна мембрана. Мембрани, як правило, в їжу не вживаються. Волокна, з яких складається м'якоть помело, більш пружні і великі, ніж у грейпфрута, але мають схожий гіркувато-солодкий смак. Найчастіше в часточках присутні кісточки, але є і сорти помело без них.

Помело - справжнє джерело вітамінів групи В, С. Також він містить бета-каротин і мікроелементи: калій, натрій, фосфор, залізо, кальцій.

до змісту ↑

Сорти помело

Не всі покупці здогадуються, що помело буває різних сортів. Насправді їх кілька. У Росії можна спробувати 2-3 сорту, але в країнах, що займаються вирощуванням помело, їх не менше п'яти. Ось найбільш популярні сорти.

Сорт Опис
Khao horn Плід жовтувато-зеленого кольору з білою солодкою м'якоттю
Khao namphung На вигляд грушоподібної форми. Шкірка з жовтувато-зеленим відтінком. Біла, з кислуватим присмаком м'якоть
Khao paen Нагадує здавлений з двох сторін жовтувато-зелену кулю. М'якоть жовто-біла, кислуватий
Khao phuang Грушоподібні плоди, часто зустрічаються на прилавках наших магазинів. Зеленувато-жовті, з приємною на смак кисло-солодкою м'якоттю
Thongdi Привабливий круглий фрукт з темно-зеленою шкіркою і апетитною солодкої рожевої м'якоттю

Все помело мають загальну особливість: при порівняно великій величині їстівна частина фрукта дуже невелика - трохи більше, ніж у грейпфрута.Просто вона оточена зовні великим шаром цедри, яка, з одного боку, захищає м'якоть від механічних пошкоджень, з іншого - продовжує термін зберігання помело.

до змісту ↑

На чому зосередитися при покупці

Коли ви стоїте біля великого кошика з фруктами в супермаркеті, вибираючи помело, зверніть увагу на забарвлення плодів. Неважливо, жовтувата вона або майже зелена - це залежить від сорту. Головне, щоб на ній не було бурих смуг і плям, а також вм'ятин.

При властивій йому хорошою лежкості помело погано переносить коливання температур, тому починає псуватися там, де не дотримуються умови його зберігання. Бордові кола на шкірці помело можуть свідчити про неналежне зберіганні цих фруктів в магазині. Такий продукт краще не купувати.

Багато про свіжість і ступеня стиглості помело може сказати ущільнення на місці колишнього стеблинки, яким плід прикріплювався до гілки, в самій вузькій частині фрукта. Для цього потрібно несильно натиснути на верхівку помело: якщо вона дуже жорстка, то фрукт явно не дозрів, якщо легко продавлюється, то, швидше за все, почав загнивати. Якщо ж при натиску ви відчуваєте приємну пружність, то це саме те, що потрібно: соковитий стиглий помело, який і до столу не соромно подати, наприклад як легку закуску до шампанського або білим винам.

Як правило, помело при продажу упакований в індивідуальну сіточку. У цьому випадку стан шкірки добре проглядається. А ось коли крім сітки він ще і загорнутий в розоватую слюду, то ризик купити продукт, частково втратив товарний вигляд, зростає.

Свіжий стиглий помело виливає спокусливий гіркуватий аромат. Якщо замість нього ви відчуваєте затхлий запах, то не ризикуйте: купите помело у серйозного постачальника, який піклується про умови зберігання цих ніжних екзотичних фруктів.