Як вибрати назву для ТОВ

Як вибрати назву для ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю - це одна з найбільш зручних організаційно-правових форм ведення господарської діяльності в Росії. Для реєстрації ТОВ потрібно мінімальний пакет документів і відносно небагато часу. Однак засновники організації відчувають труднощі не тільки з пошуком юридичної адреси і формуванням статутного капіталу, але і з вибором назви.

Яким має бути ім'я ТОВ? Чи варто робити його громіздким і довгим, або краще обійтися невеликим словом? Які слова допустимо використовувати, а будь потрібно уникати? Щоб відповісти на ці питання, слід звернутися до букви закону. Ви дізнаєтеся, як вибрати назву для ТОВ і зайняти гідне місце на ринку.

Правове регулювання найменування ТОВ

Згідно ч. 1 ст. 4 ФЗ РФ "Про товариства з обмеженою відповідальністю", до фірмового найменування ТОВ висуваються такі вимоги:

 1. Вираз російською мовою, при цьому допускається використання іншомовних слів в транскрипції (кальці) на російську мову або мову народів РФ (тобто не "SALSA", а ТОВ "Сальса").
 2. Наявність приставки "З обмеженою відповідальністю" для повного найменування та ТОВ - для скороченого.
 3. Відсутність транскрипцій абревіатур і термінів, що позначають на іншій мові організаційно-правову форму товариства (не можна використовувати "ЛТД" та ін.).

Однак з огляду на, що фірмове найменування є інтелектуальною власністю, не можна реєструвати ТОВ, чия назва буде копією або подобою ведучого свою діяльність бренду. Наприклад, суспільству з виробництва безалкогольних напоїв з назвою "Кола-Кока" або "Файта", найімовірніше, в реєстрації буде відмовлено.

Згідно ст. 1473 Цивільного кодексу РФ, фірмове найменування не може включати в себе наступну інформацію:

 1. тільки слова, що вказують на рід діяльності (наприклад, ТОВ "Продаж пам'ятників" або ТОВ "Установка кондиціонерів");
 2. офіційні назви зарубіжних країн (як повні, так і скорочені), а також похідні від їх найменувань слова (наприклад, "Бразилія" або "Шпалери Республіки Білорусь");
 3. скорочені або повні назви органів влади РФ, суб'єктів Федерації або місцевого самоврядування (наприклад, ТОВ "ФСТ" або ТОВ "Уряд РФ");
 4. назви міжурядових, міжнародних організацій або громадських об'єднань ( "Бар ООН", "Столова ЮНЕСКО");
 5. будь-які позначення, які суперечать суспільним інтересам, аморальні або антигуманні за своєю суттю (крематорій ТОВ "Табір іде в небо").

Варто відзначити, що назва може бути повним ( "ГазНефтеКомплекс"), що відображає суть діяльності компанії, і скороченим ( "ГНК"), більш милозвучною і ємним. Обидва імені відображаються в статуті організації і де-факто мають однакову юридичну силу. Одне з них (короткий) можна застосовувати для просування продуктів, друге (повне) - для офіційних документів.

Останнім часом засновники товариств прагнуть спочатку брати невелику і запам'ятовується найменування, яке простіше брендировать і просувати.Це актуально для переважної більшості нових організацій, які на стадії реєстрації планують закріпитися на ринку і приступити до реалізації свого бізнес-плану.

Topinfoweb.com. ru знає, як вибрати найменування для ТОВ:

 1. Повне та скорочене. Назв може бути кілька, що підлягає відображенню в статуті організації.
 2. Рід діяльності. Вибираючи назву для ТОВ, пам'ятайте, що воно повинно прямо вказувати на ту сферу, в якій працює організація. Ця вимога закону, і для позначення, як правило, використовуються коріння найважливіших слів ( "ВенераСтрой", "ІнтерДизайн", "Світ Пластика").
 3. Унікальність. Найменування не повинно дублювати ім'я зареєстрованого бренду, незалежно від ступеня його впізнаваності. Порушення даних вимог може спричинити цивільно-правову відповідальність.
 4. Звучність. Назва ТОВ необхідно підбирати так, щоб воно було таким, що запам'ятовується і яскравим (порівняйте ТОВ "МосОкноСтрой" або ТОВ "Світло вікон").
 5. Запоминаемость. Оскільки компанію необхідно просувати серед конкурентів, її назва повинна бути простим і зрозумілим. Такі найменування, як "ПітерСнабІнвестСтрой" або "КомплексМонтажПроект" складні для сприйняття, оскільки включають велику кількість згодних.
 6. Коректність. Найменування не повинно порушувати прав інших осіб, зачіпати релігійні почуття, бути антигуманним.

Варто відзначити, що при виборі оптимального назви багато засновники вдаються до послуг фахівців - неймер. Якщо створювана компанія прагне зайняти гідне місце на ринку країни або регіону, то в подібних інвестиціях є сенс: професійні маркетологи підберуть таке найменування, яке буде впізнаваним, ясним і однозначним.