Як вибрати диню

Як вибрати диню

Щороку, з нетерпінням дочекавшись кавуново-динного сезону, ми відчуваємо одне і те ж розчарування: неможливо вгадати, якою буде диня, яка виявилася на столі , - солодкої і соковитою або позбавленою смаку.

Вгадати дійсно не можна. Але можна запам'ятати відмітні ознаки, які свідчать про прекрасних смакових характеристиках плода. Про те, як вибрати диню, піде мова в нашій статті.

Зміст статті

  • На смак і колір ...
  • Місце покупки

На смак і колір ...

Далеко не завжди найсмачнішою динею може стати найкрасивіша і свіжа. Нерідко плід, вразив своїм апетитним зовнішнім виглядом, на перевірку виявляється водянистим, прісним або навіть відверто неприємним на смак. Щоб вибрати диню, гідну вашого столу, придивіться до наступних її характеристикам.

Щільність шкірки

Натисніть на поверхню дині пальцями. Про потрібного ступеня зрілості вам скажуть невеликі вм'ятини, що залишилися на дині від кінчиків пальців. Ці сліди швидко вирівнюються, не залишаючи після себе темних або вологих плям.

Якщо диня незріла - вм'ятин не буде, а сліди від пальців на перестиглої дині не зникають, злегка темніючи через кілька хвилин.

Цілісність шкірки також має значення. Особливо важливо приділити увагу сортам з сітчастою поверхнею - "Колгоспниця", "Злато Скіфів" та ін. Серед "павутини", що утворює природний малюнок поверхні, легко не помітити справжні тріщини і пошкодження, які свідчать про перезрілість і низьких смакових якостях дині.

Колір

Колір шкірки дині може значно відрізнятися в залежності від сорту. Але в будь-якому випадку на поверхні не повинно бути плям, забарвлених в невластивий даному сорту колір. Якщо диня жовто-коричнева, рожеві плями на ній можуть говорити про використання аерозольних консервантів, що запобігають псування плодів при зберіганні. Те ж саме відноситься до злегка рожевим диням з зеленими або блакитними ділянками.

При будь-якому кольорі динь їх забарвлення повинна бути рівномірною, без плям і розлучень.

Звук

Поплескайте диню розкритими долонями. На відміну від кавуна, дозріла диня видає Постукуванням НЕ дзвінкий, а глухий і "повний" звук.

Аромат

Стигла диня, незалежно від її сорту, випускає особливий аромат - солодкий і свіжий. У переспілі плода запах злегка важкуватий і часто віддає гнільцой. До характерному "динному" аромату у незрілого плода домішується легкий запах вогкості. Виняток становлять такі сорти, як "Ананасова", - дині цього сорту мають приємний ананасовим ароматом.

Плодоніжка

Хвостик стиглої дині повинен бути злегка Прив'ялі, але не сухим. Ділянка з протилежного боку від плодоніжки (там, де раніше була квітка) у стиглої дині м'який - легко вдавлюється під пальцями, але не провалюється всередину під натиском.

Що повинно викликати підозри

При виборі дині зверніть увагу на наступне:

  • Диня виглядає лискучою, а після дотику до неї на пальцях залишаються ледь помітні маслянисті сліди. Це говорить про використання спеціальних восків, що захищають плоди від псування під час тривалого транспортування, до того ж "вік" такий дині може бути значно більше, ніж стверджує продавець.
  • Диня дуже брудна або, навпаки, чиста. У першому випадку на плодах залишається волога земля, якщо урожай збирали в дощову погоду. Це значно знижує смакові якості динь і робить їх м'якоть водянистою. У другому випадку дині могли піддати мийці, що порушило природний бактерицидний шар на шкірці, що запобігає проникненню в м'якоть бактерій. В ідеалі на поверхні дині при дотику має відчуватися свого роду "напилення", яке свідчить про те, що плоди не проходили ніякої обробки.

Дегустація

Якщо вам пропонують спробувати товар з прилавка, робити цього не варто. По-перше, умови дегустації рідко відповідають санітарно-гігієнічним нормам, і крім насолоди безкоштовної динної часточкою ви можете отримати харчове отруєння.

По-друге, немає сенсу намагатися "загальну" диню, продегустувати яку продавець пропонує кожному покупцеві. Адже додому ви прийдете з абсолютно іншим плодом, який буде значно відрізнятися від "експонується" дині.

до змісту ↑

Місце покупки

На жаль, ви не в змозі проконтролювати умови, в яких ростуть дині, згодом потрапляють на ваш стіл. Але, правильно вибравши місце покупки дині, ви в значній мірі знижуєте ризик харчового отруєння.

Стихійні ринки, на яких дині лежать на землі (нехай навіть накритою плівкою або брезентом), - не найкращий маршрут для шопінгу. У таких точках продажу дині часто мнуться, їх шкірка розтріскується, і замість смачного і корисного ласощі ви можете принести в будинок загрозу для здоров'я членів сім'ї. Адже через пошкодження на шкірці в плід проникають хвороботворні мікроорганізми, які розмножуються з величезною швидкістю завдяки спекотній погоді і поживними властивостями самої дині.

Вибираючи диню, стежте за тим, щоб торгова крапка не розташовувалася поряд з проїжджою частиною - вихлопні гази осаджуються на поверхні плода, проникаючи в м'якоть, що знаходиться прямо під шкіркою.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати найбільш стиглу і ароматну диню, яка принесе задоволення своїм смаком і не стане причиною проблем зі здоров'ям.