Як вибрати пульсометр

Як вибрати пульсометр

Якщо ви вирішили влитися в ряди фанатів здорового способу життя, то заняття спортом стануть невід'ємною частиною вашого режиму дня. А що може бути більш здоровим, ніж природні рухи і навантаження, які забезпечує спортивна ходьба, біг або прогулянка на велосипеді?

Але якщо ви задумали всерйоз зайнятися своїм тілом, змусити його позбутися зайвих кілограмів і виробити витривалість, то вам не обійтися без дотримання певних правил. І одним з них є контроль над серцевим ритмом, горезвісної ЧСС (частотою серцевих скорочень), на певному порозі якої, власне, і починається спалювання калорій.

Спортивний пульсометр відмінно проконтролює роботу вашого серця і своєчасно повідомить про необхідність збільшити або зменшити навантаження. Але як вибрати пульсометр, щоб він відповідав саме вашим цілям?

Зміст статті

  • Види пульсометрів
  • Додаткові характеристики

Види пульсометрів

Більшість пульсометрів - це комплект, що складається з браслета і датчика. Датчики можуть бути у вигляді еластичної стрічки і фіксуватися на ділянці серця (подгрудной), вдягатися як кліпса на мочку вуха або палець, а також вбудовуватися в браслет. Сигнал з датчика передається на браслет, на дисплеї якого сигнал перетвориться в графічне зображення, що показує частоту серцевих скорочень.

Хоча видів пульсометрів дійсно багато, і кожна людина вибирає той, який більш зручний саме йому, все пульсометри поділяються за конструкцією на два типи: провідні і бездротові.

Провідні пульсометри

В даному випадку датчик з'єднується з браслетом з допомогою гнучкого дроту. З одного боку, така конструкція може здатися незручною, що заважає рухам. Але у пульсометрів цього типу є одна незаперечна перевага. Під час роботи проводового пульсометра він реєструє тільки ваші показники - сигнал, що йде від датчика до браслету, екранується проводом і не з'єднується з сигналами від пульсометрів людей, які знаходяться недалеко від вас (в тренажерному залі, на біговій доріжці стадіону та ін.). При цьому сигнал стійкий і точний, як кардіограма. Тому провідні пульсометри рекомендуються людям, які потребують точної і своєчасної реєстрації прискорення або уповільнення ЧСС, - перенесли серцево-судинні захворювання, які страждають від різних недуг, що супроводжуються порушеннями серцевого ритму і тиску.

Бездротові пульсометри

В пульсометра цього типу сигнал передається по бездротовому зв'язку, що дозволяє не обмежувати себе в русі. Бездротові пульсометри ідеально підійдуть людям, які займаються видами спорту, які вимагають частої зміни положення тіла - фітнесом, аеробікою та ін. Але слід враховувати, що, якщо в межах досяжності сигналу вашого пульсометра є люди, які користуються подібними бездротовими пристроями, то сигнал може спотворюватися і точність показників знижується.

Також існують пульсометри з кодованим сигналом, який "прикріплений" до одного браслету і не змішується з іншими сигналами.Такі пристрої коштують дорожче, але точність їх показників вище, ніж у бездротових пульсометрів з некодовані сигналом.

до змісту ↑

Додаткові характеристики

Отже, основне завдання пульсометра - знімати показання ЧСС. І з цим справляються всі моделі - від найдешевших до найдорожчих. Але вибір пульсометра може грунтуватися також на інших показниках, які не зайве знати.

Виробник

Віддавайте перевагу пульсометра, які випускаються відомими, перевіреними брендами. Це не означає, що пристрій має бути дорогим: просто перед прийняттям остаточного рішення поцікавтеся асортиментом товару цієї фірми. Якщо її основна продукція - побутова техніка, а пульсометри представлені однією-двома позиціями, то краще вибрати прилад від виробника, який спеціалізується на товарах для спорту і здоров'я.

Підрахунок калорій

Цей показник пульсометра можна назвати умовно точним, так як розрахунок будується на стандартному (і дуже приблизному) співвідношенні ЧСС до спаленим кількістю калорій, що не враховує індивідуальних особливостей вашого обміну речовин. Проте для бажаючих скинути зайву вагу навіть приблизний підрахунок спалених калорій може стати хорошим орієнтиром для збільшення навантажень.

Сигнал про перевищення допустимого рівня ЧСС

Відмінна функція для людей, стан здоров'я яких вимагає вкрай уважного ставлення до ЧСС. При перевищенні ЧСС браслет подає звуковий сигнал або повідомляє про завищених показниках пульсу вібрацією.

Зв'язок зі спеціальним додатком

Багато сучасних пульсометри випускаються з вбудованим модулем Wi-Fi або Bluetooth, який дозволяє передавати дані з пульсометра на мобільний пристрій або комп'ютер.Вибираючи пульсометр, подумайте: можливість створення історії тренувань може виявитися вам корисною. Для цього на смартфон, планшет або ПК встановлюється спеціальний додаток, яке зберігає дані після кожного тренування (і під час неї), і може навіть проаналізувати ваші досягнення. Це свого роду особистий цифровий тренер, який допомагає відслідковувати основні показники вашого здоров'я, витрати калорій, прогрес тренувань та ін.