Як вибрати болгарку

Як вибрати болгарку

Сучасні виробники пропонують величезний вибір електроінструментів, мають різні функції, призначення, вартість. Особливою популярністю у покупців користується кутова шліфувальна машина (КШМ, або болгарка).

Щоб визначитися з вибором УШМ, слід проаналізувати основне її призначення та обсяг передбачуваних робіт. Корисно буде дізнатися і про специфіку інструменту, інформація про яку приведена в цій статті.

Зміст

 • Принцип роботи та призначення болгарки
 • Відмінності професійних і побутових болгарок
 • Основні критерії вибору болгарок
 • Від чого залежить вартість

Принцип роботи та призначення болгарки Робота інструменту грунтується на обертанні насадки, в якості якої може виступати диск або спеціальна щітка. Механізм приводиться в рух за рахунок надходження електроенергії. Джерелом може бути не тільки стандартна розетка, а й акумуляторна система.

Спочатку машина призначалася виключно для шліфування, але її удосконалення, і зокрема - можливість зміни насадок (дисків), дозволяє використовувати болгарку для різних видів робіт:

обробки різних типів будівельних основ (бетон, цегла і т. д.),

 • полірування поверхонь,
 • різання матеріалів, в тому числі каменю і металу,
 • зачищення.
Всі ці функції успішно може виконувати один електроінструмент, головне - правильно підбирати додаткові пристосування і орієнтуватися на потужність.

↑ Повернутися до змісту

Відмінності професійних і побутових болгарок

Пристрої, призначені для використання в побутових цілях, мають суттєві відмінності від тих, які передбачається застосовувати для масштабних будівельних робіт. Це стосується і вартості приладів, тому, розмірковуючи, як вибрати болгарку, потрібно точно розуміти, для яких цілей вона буде використовуватися.

До основних особливостей професійної кутової шліфувальної машини можна віднести:

високу зносостійкість вузлів, що передбачає тривалі роботи;

 • характеристики потужності понад 1500 Вт;
 • істотну вагу, що пояснюється наявністю спеціальних вузлів і високоміцного корпусу;
 • низьку ймовірність перегріву;
 • додаткові функції, що полегшують тривалу роботу вироби;
 • ціну машини і комплектуючих до неї.
 • Основні характеристики спочатку вказуються виробником в описі УШМ, а також в інструкції по використанню.

↑ Повернутися до змісту

Основні критерії вибору болгарок

Існує ряд параметрів, за якими визначаються майбутня практичність і функціональність інструменту. Рекомендується звернути увагу на такі з них:

Потужність.

 1. Тимчасової ресурс роботи.
 2. Розмір і тип використовуваної насадки.
 3. Швидкість обертання.
 4. Кількість ручок.
 5. Додаткові функції.
 6. Потужність

В залежності від потужності болгарка може по-різному проявляти себе в роботі. Цей параметр впливає на ступінь тривалості роботи, швидкість нагріву, якість обробки поверхні, зносостійкість, варіацію насадок, тип оздоблювального матеріалу і інші не менш важливі функціональні характеристики.Представлена ​​класифікація машин за потужністю дозволяє вибрати оптимальний варіант щодо планованої сфери використання:

Потужні

 • . Виключно професійні пристрої, їх показник перевищує 1500 Вт. Вони розраховані на обробку будь-яких поверхонь, мають високий інтервал безперервної роботи. Вибираючи болгарку такої потужності, слід розуміти, що для побутових робіт її використовувати нераціонально, так як ресурси розраховані на глобальні будівельні заходи. Середні
 • . Найбільш затребувані - кутові машини для шліфування потужністю від 900 до 1500 Вт. Вони вважаються універсальними, так як застосовуються для різних цілей - як побутових, так і професійних. Малопотужні
 • . Підходять для нечастих робіт і обробки матеріалів з помірним межею міцності. Наприклад, тривало використовувати такий електроінструмент для металу або природного каменю недоцільно, так як вірогідний перегрів і вихід обладнання з ладу. До малопотужним відносяться болгарки менш 900 Вт. Отже, чим частіше буде експлуатуватися машина і чим масштабніше планована навантаження, тим більшою повинна бути потужність.

Тимчасової ресурс роботи

Час безперервного функціонування болгарки залежить від її потужності. Тому, знаючи періодичність використання і види запланованих робіт, можна підібрати підходящий варіант. Шукаючи болгарку своєї мрії, бажано самостійно вивчити рекомендації виробника, де вказуються умови застосування і потужності параметри, а також звернутися за допомогою до продавця-консультанта.

Як показує практика, краще перестрахуватися і зупинити вибір на моделях з запасом потужності.Якщо ігнорувати правила експлуатації, не враховувати присвоєний виробником часовий ресурс роботи, то техніка швидко вийде з ладу.

Розмір і тип використовуваної насадки

На функціональність болгарки впливають типи насадок, які можна застосовувати для тієї чи іншої моделі. Диски відрізняються за розмірами і своєю структурою (різні диски застосовуються для обробки різних типів матеріалів).

Діаметр дисків визначає продуктивність електроінструменту, якість шліфування, різання. Для побутової експлуатації допустимо встановлювати насадки діаметром 115, 150, 180 мм, а для масштабного будівництва краще вибирати значення більш 180 мм. Також потрібно враховувати, що обертання диска великого діаметра передбачає відповідну потужність. Наприклад, з насадкою в 230 мм не впорається УШМ потужністю 900 Вт. Також утруднений буде процес шліфування, так як диск максимального діаметра буде обмежувати швидкість обертання за рахунок своєї площі і маси.

Розмір і тип використовуваної насадки вибирається з урахуванням планованих видів робіт і умов експлуатації виробу.

Швидкість обертання

В залежності від того, з якою швидкістю обертається шпиндель, змінюється не тільки тривалість, але і якість робіт, особливо шліфування. Виробники пропонують пристрої з різною швидкістю, починаючи вiд 2800 оборотів. Якщо ви хочете вибрати максимально практичну болгарку, найкраще придбати інструмент з автоматичним регулюванням. В цьому випадку не потрібно буде самостійно контролювати частоту обертання для кожної насадки. Тим більше що неправильний підбір швидкісного режиму веде до деформації і руйнування дисків.

Кількість ручок

В більшості випадків болгарки забезпечуються двома ручками, але є варіанти і з одного.Якщо вага електроінструменту значний і при цьому планується часто виконувати такий вид роботи, як шліфування, то краще зупинитися на конструкції з двома ручками. Подібний вибір гарантує безпеку, а також виключить ряд труднощів у процесі використання.

Додаткові функції

Сучасна кутова шліфувальна машина в значній мірі відрізняється від своєї попередниці, що з'явилася ще в 70-х роках минулого століття. Зараз пристрій максимально адаптовано для зручної та безпечної роботи. Виробники впроваджують нові вузли і механізми, що дозволяє використовувати болгарку навіть початківцю майстру.

В якості додаткових функцій шліфмашина може мати:

М'який пуск. Це вже більшою мірою не додаткова, а обов'язкова функція. Спеціальні механізми забезпечують плавне включення, що особливо цінно, якщо болгарка має значні розміри і високу потужність. За рахунок м'якого пуску гарантується безпечне використання, тим більше якщо інструмент оснащений ще Вугільні щітками, що забезпечують відсутність ривків при короткочасному перебій в електропостачанні.

 • Автоматичне регулювання обертів. Не потрібно вручну коригувати швидкість, так як машина пристосовується до обраних умов. Ця функція буде корисна для будівельних заходів, коли в процесі використовуються різні матеріали або необхідна комплексна обробка поверхонь.
 • Ергономічні показники. Це не тільки зручна ручка, що попереджає вислизання, а й спеціальні засоби, що знижують вібрацію, що забезпечують безпеку і комфорт застосування.
 • Очищення від пилу. Покриття та встановлена ​​система сприяють не тільки зниження осідання пилу, але і в автоматичному режимі видаляють її.Природно, це не першорядне показник у відповіді на питання, як вибрати болгарку, але відмічено, що багато поломки відбуваються саме через попадання в вузли пилу.
 • Це тільки деякі функції, якими оснащуються сучасні болгарки. Кожен виробник прагне зробити інструмент максимально зручним і практичним, тому перед покупкою слід уважно вивчити його додаткові можливості.

↑ Повернутися до змісту

Від чого залежить вартість болгарки

Природно, першорядною є потужність, але ціна формується і з урахуванням додаткових функцій, що полегшують весь процес роботи з інструментом. Чим більше можливостей у машини і чим ширше сфера її застосування, тим вище ціна. У зв'язку з цим, плануючи, як вибрати болгарку, потрібно точно розуміти, для чого вона буде потрібна. Не варто забувати і про індивідуальну цінову політику кожного виробника, через що вартість аналогічних моделей на ринку істотно відрізняється. Крім того, торгові точки можуть також пропонувати різні умови продажу і гарантійне обслуговування виробів, тому слід вивчити максимальну кількість представлених в магазинах варіантів і зупинитися на найбільш оптимальному.