Як вибрати ортопедичну подушку

Як вибрати ортопедичну подушку

Ні для кого не стане секретом, що третину свого життя ми проводимо в стані сну. Те, наскільки відпочив почуватиметься людина після пробудження, безпосередньо залежить від декількох факторів. До їх числа відносяться вік, ступінь втоми, добові ритми організму і, звичайно, якість сну. Відпочивати з комфортом і користю для здоров'я нам допомагають сучасні високотехнологічні пристосування. Але як вибрати ортопедичну подушку, здатну забезпечувати анатомічно правильне положення шийного відділу хребта? Постараємося розібратися в цьому питанні.

Зміст

 • розмір і висота подушки
 • форма аксесуара
 • наповнювач
 • загальні рекомендації

Розмір і висота подушки

Вибираючи подушку відповідного розміру, необхідно враховувати, що на ній повинні лежати тільки шия і голова. Багато що залежить і від комплекції людини. Так, великому чоловікові варто зупинитися на аксесуарі розміром 50х70 см і більше. Людині ж із середнім статурою цілком підійде подушка 60х40 см. Для дітей випускаються вироби мініатюрних розмірів, починаючи з 20х30 см і закінчуючи 50х40 см. При виборі того чи іншого варіанта потрібно керуватися віком дитини.

Необхідна висота подушки залежить не тільки від комплекції людини, але також від улюбленої пози під час сну і навіть від м'якості матраца.Величина даного параметра повинна відповідати відстані між ліжком і шиєю відпочиваючого. Людям, які звикли спати на спині, підійде невисокий аксесуар (6-10 см). Любителям відпочинку на боці варто придивитися до більш високим виробам (від 12 см), розмір яких залежить від ширини плечей людини. М'який матрац на увазі наявність низької подушки. Для збереження природних вигинів хребта особливо важливо, щоб голова знаходилася врівень з тілом.

↑ Повернутися до змісту

Форма аксесуара

Сучасні виробники пропонують великий вибір форм своїх виробів. Однак наявність химерних вигинів допускається виключно у подушок з "ефектом пам'яті", здатних в точності повторювати контури тіла. В цілому ж форма аксесуара не робить ніякого впливу на його ортопедичні властивості. Тому вибір відповідного варіанту залежить переважно від смаків та вподобань покупця.

До числа найпопулярніших моделей ортопедичних подушок можна віднести класичні вироби прямокутної форми, аксесуари з виїмкою під плече і анатомічні варіанти хвильового типу. Перші приваблюють покупців своєю простотою, універсальністю та економічністю, вони підходять абсолютно всім без винятку. Другі стануть ідеальним рішенням для любителів спати на боці. Завдяки своїй значній висоті вони також підходять повним людям. Анатомічні подушки з хвилею складаються з двох валиків різного розміру. Один призначений для відпочинку на спині, другий - на боці. Дана конструкція виробу дозволяє кожній людині підібрати для себе зручне положення.

Фіксовані форми подушок (прошиті валики, моделі зі вставними картриджами) необхідно купувати з крайньою обережністю.Нерідко виробники, прагнучи надати "ортопедичности" своїм виробам, не враховують індивідуальні особливості різних людей. Так, придбаний валик цілком може не відповідати довжині шиї покупця. Спати на такій подушці буде не тільки незручно, але ще й шкідливо.

↑ Повернутися до змісту

Наповнювач

Як правило, ортопедичні подушки виготовляються з синтетичних або комбінованих матеріалів. Використовувані наповнювачі повинні відповідати певним вимогам: тримати форму, не кришитися, бути досить еластичними і довговічними. Наведемо короткі характеристики матеріалів, що відповідають даним параметрам.

Наповнювач

Коротка характеристика

Пінополіуретан

Вироби з даного матеріалу мають "ефектом пам'яті", а також можуть мати різну форму, щільність і ступінь жорсткості. Ідеально розподіляють навантаження на шийний відділ хребта. Термін служби такої подушки залежить від використовуваного сировини і методу його обробки і може варіюватися в межах від півроку до семи років.

Латекс (штучний каучук)

Чи стане оптимальним варіантом для любителів сну на спині, а також прихильників високих подушок. Вироби з нього відрізняються особливою пружністю, вони ніби "пружинять" при найменшому натисканні. Період експлуатації такого аксесуара може доходити до 10 років.

Поліестер

Волокнистий матеріал, широко застосовуваний в текстильної та швейної промисловості. Нерідко використовується в якості наповнювача для матраців і подушок. Для цього матеріал обробляється силіконом і скочується в невеликі кульки. Вироби з нього відрізняються особливою легкістю, м'якістю і доступною ціною за рахунок своєї низької собівартості.Термін служби таких аксесуарів рідко перевищує 2-3 роки.

Полістирол

Являє собою спінений полімер, утворений з гранул в процесі їх нагрівання при особливих умовах. Даний наповнювач використовується лише в кількох видах подушок. Зазвичай це аксесуари, призначені не для сну, а скоріше для нетривалого відпочинку. Цей напівтвердий легкий матеріал відрізняється стійкістю до зовнішніх впливів. Під тиском маси тіла полістиролові кульки рівномірно розподіляються в чохлі подушки і сприяють м'якої фіксації шиї в правильному положенні. Такий виріб зможе прослужити своєму господареві близько 7 років.

Гречана лузга

Подібно полістиролу, гречане лушпиння розподіляється по простору чохла подушки і забезпечує надійну підтримку шийного ділянці опорно-рухового апарату. Даний наповнювач має масу переваг. Він сприяє нормалізації тиску, надає масажну дію, має "ефект пам'яті" і комфортну жорсткість, а головне, абсолютно екологічний. Термін служби такої подушки досягає 3 років.

Гель

Гель з охолоджуючим ефектом є інноваційним матеріалом, що набирає дедалі більшої популярності. Він сприяє рівномірному розподілу навантаження, володіючи до того ж мікромассажним функцією. Процес звикання до такої подушці може розтягнутися на кілька тижнів. Зате, відчувши всю красу цього аксесуара, відмовитися від нього буде далеко не просто. Період експлуатації гелевого вироби доходить до 10 років.

↑ Повернутися до змісту

Загальні рекомендації по вибору ортопедичної подушки

 • Ортопедичні подушки необхідно купувати тільки в спеціалізованих магазинах, що реалізують різні товари для здоров'я.
 • Найбільш корисними для сну моделями вважаються подушки прямокутної форми. Вони сприяють максимальної м'язової релаксації, підтримуючи правильне положення хребта.
 • Жорсткість подушки залежить в першу чергу від уподобань і потреб людини. Згідно з рекомендаціями лікарів, найоптимальнішим становищем під час сну є поза на боці. Любителям відпочинку в даній позиції слід купувати більш жорсткі вироби, які створюють надійну опору для шиї і голови.
 • Людям, які віддають перевагу спати на спині або які часто змінюють положення тіла, підійдуть подушки середньої жорсткості. Прихильникам відпочинку на животі варто зупинитися на найбільш м'яких виробах.
 • Найбільш якісними вважаються подушки, виконані з гіпоалергенних матеріалів: латексу, пінополіуретану, поліестеру і гречаного лушпиння. Вони зберігають тепло, відмінно "дихають", не вбирають сторонніх запахів і не втрачають згодом своєї форми.
 • Купуючи подушку з гречки, необхідно звернути увагу на якість лушпиння. Вона повинна мати форму цільної коробочки, а не окремих лусочок. В іншому випадку виріб буде важким і жорстким.
 • Якісні подушки з гречки не можуть бути прошиті по всьому периметру. У них повинні бути присутніми отвори, через які можна висипати зайвий наповнювач. Дана міра дозволить регулювати висоту подушки.
 • Оптимальним наповнювачем для дитячих ортопедичних подушок виступає гіпоалергенний латекс. Однак купувати дитині подібну продукцію слід тільки за рекомендацією лікаря.
 • Вибираючи ортопедичну подушку, не варто керуватися порадами друзів і знайомих. Адже цей процес вимагає суто індивідуального підходу.Якщо одній людині подобається модель певної форми, то іншому вона може здатися вкрай незручною. Тому так важливо обчислити "свій" аксесуар саме експериментальним шляхом. Тільки потримавши вироби в руках і полежавши на них, можна віддати перевагу тому чи іншому варіанту.

Купуючи аксесуар ортопедичного типу, важливо враховувати, що процес звикання до нього може зайняти кілька днів. На перших порах багато людей відзначають певний дискомфорт, викликаний надмірною жорсткістю вироби. Проте після періоду адаптації власники таких подушок вже не уявляють комфортного сну без них. А це є найкращим підтвердженням зручності та ефективності аксесуара.