Як вибрати кондиціонер для квартири?

Як вибрати кондиціонер для квартири?

Вибір кондиціонерів для квартири - дуже важливий процес, до якого потрібно підійти з усією серйозністю. Пам'ятайте, що мова йде про створення сприятливого клімату в приміщенні, де сім'я часто проводить свій час (як правило, кондиціонери встановлюють у вітальні або спальні). На вибір пристрою впливає цілий ряд факторів, які потрібно знати. Про них як раз і піде мова в даній статті.

Зміст статті

 • Що таке кондиціонер
 • Види кондиціонерів
 • Інші корисні поради щодо вибору кондиціонера
 • Як правильно вибрати кондиціонер для своєї квартири

Що таке кондиціонер < Перший кондиціонер, що з'явився ще на початку 20 століття, дуже сильно відрізнявся від сучасних пристроїв, покликаних підтримувати оптимальну температуру в приміщенні. Тоді американський інженер Вілліс Керріер створив спеціальне обладнання, головним завданням якого була боротьба з високою вологістю в промислових приміщеннях, а зовсім не регулювання температури в житловій кімнаті.

Сучасні кондиціонери здатні підтримувати оптимальну температуру як в літній, так і в зимовий час. Коли на вулиці спекотно, обладнання охолоджує приміщення, коли холодно - навпаки, зігріває. Такі багатофункціональні пристрої можна зустріти практично в кожному будинку або квартирі.Причини популярності сучасних кондиціонерів криються в їх невисокою вартістю, в підвищеної надійності і дуже легкої експлуатації. Варто окремо відзначити, що вплив на ціну в першу чергу надає висока конкуренція між виробниками: сьогодні на ринку представлені у великій кількості і вітчизняні виробники, і зарубіжні фірми-виробники багатофункціональних приладів.

до змісту ↑

Види кондиціонерів

Визначимо, які види кондиціонерів сьогодні можна зустріти. Відразу скажемо, що існує кілька класифікацій, але найпопулярнішою є саме поділ за типом обладнання - віконні моделі, спліт-системи і мобільні кондиціонери. Кожен з них має свої переваги і недоліки, які, власне, і обумовлюють вибір.

Віконні кондиціонери

 1. з'явилися дуже давно і довгий час були найбільш популярною конструкцією, яку можна було зустріти всюди: від приватних будинків до промислових підприємств. Їх головна відмінність полягає в простоті конструкції - прилад являє собою єдиний блок, який монтується безпосередньо в отвір, проробляють у вікні. Головним мінусом даного типу кондиціонерів є той факт, що установка вимагає деформації рами, що само по собі не дуже практично. З переваг, звичайно ж, варто відзначити невисоку вартість обладнання і можливість самому встановлювати його в приміщення (в залежності від того, на якому поверсі розташована квартира). До речі, багато людей чомусь думають, що віконні кондиціонери досить примітивні пристрої, які мають одну мету - охолоджувати приміщення. Насправді деякі виробники пропонують обладнання, здатне підвищувати температуру.Плюс в комплекті часто є куль дистанційного керування для більш зручного регулювання. Віконний кондиціонер

  Спліт-системи
 2. . Сьогодні вони займають більшу частину сучасного ринку кондиціонерів. Їх конструкція значно складніше, якщо проводити порівняння з віконними кондиціонерами: вона складається з зовнішнього і внутрішнього блоку, які кріпляться між собою спеціальним кабелем і трубами (вони зроблені з міді). Спліт-системи мають цілий перелік переваг, які впливають на те, що їх найчастіше встановлюють в квартирах. По-перше, варто виділити безшумну роботу приладів. Справа в тому, що зовнішній блок, який містить компресор, встановлюється зовні, тому шум в приміщенні не чути. По-друге, спліт-системи мають різноманітні варіанти оформлення (мова йде про внутрішньому блоці). Ви можете підібрати дизайн, виходячи з оформлення вашої квартири. По-третє, внутрішній блок можна встановлювати практично в будь-якому місці квартири. Правда, тут варто трохи обмовитися - все залежить від того, де розташовується зовнішній блок. По-четверте, спліт-системи обладнані різними режимами роботи (наприклад, осушення, охолодження, нічний режим і так далі). По-п'яте, можна регулювати напрямок повітря в квартирі за допомогою пульта дистанційного керування. Незважаючи на таку кількість вагомих переваг, спліт-системи мають деякі недоліки: це досить висока ціна на обладнання, плюс витратна установка приладів. Здійснити монтаж самому неможливо - потрібно вдаватися до послуг фахівців (в більшості випадків фірми-продавці пропонують і послуги з установки зовнішніх редакторів). Спліт-система

  Мобільні кондиціонери
 3. з'явилися на сучасному російському ринку порівняно недавно і за популярністю помітно поступаються спліт-систем.Їх головною перевагою є той факт, що мобільні кондиціонери можна встановлювати в будь-якому місці квартири без допомоги фахівців. Єдина складність - провести шланг на вулицю (через вікно в квартирі), щоб через нього виходив гаряче повітря. На жаль, у такого типу кондиціонерів дуже багато мінусів: висока ціна (ідентична вартості спліт-системи), мала потужність і галаслива робота. Тим не менш, у багатьох квартирах, особливо мають невелику площу, мобільні кондиціонери встановлювати доцільно. Мобільний кондиціонер

  Тепер наведемо в окрему таблицю особливості кожного з трьох типів кондиціонерів. Так помітно легше побачити переваги або недоліки того чи іншого виду:

Тип кондиціонера

Плюси

Мінуси

Віконні кондиціонери
Щодо швидка установка, невисока вартість Гучна робота, потрібно обов'язково проробляти отвір в вікні Спліт-системи
Безшумна робота, наявність різних режимів, висока потужність, широкі можливості дизайну висока ціна, витрати на послуги фахівців з установки Мобільні кондиціонери
Дуже швидка установка, можливість поставити в будь-яке місце в квартирі Висока ціна, мала потужність, галаслива робота обладнання до змісту ↑
Інші корисні поради щодо вибору кондиціонера

Звичайно, тип кондиціонера є головним критерієм вибору. Однак є й інші нюанси, які необхідно враховувати при купівлі обладнання для охолодження або обігріву квартири. Ось інші корисні поради, що впливають на правильність вибору:

Обов'язково враховуйте площа квартири при покупці кондиціонера. Наприклад, деякі намагаються вибрати велику за розмірами спліт-систему, хоча їх квартира має маленьку площу.Це помилка, адже людина явно переплачує серйозну суму грошей. Для невеликих квартир підійдуть середні за розмірами віконні кондиціонери і спліт-системи. Що стосується мобільних моделей, то, як було зазначено вище, їх краще всього використовувати в тому випадку, якщо ви хочете охолодити або обігріти невелику кімнату.

 • Заздалегідь визначте місце, де буде встановлено обладнання. Плюс необхідно враховувати, на якому поверсі розташована квартира. Якщо на першому або другому, то вам швидко встановлять, наприклад, спліт-систему і не зажадають ніякої додаткової плати за підвищену складність монтажу. Однак якщо ви проживаєте на третьому поверсі або вище, то майстри обов'язково будуть враховувати цей факт, і підвищена складність в установці знайде своє відображення в ціні - про це слід пам'ятати. Плюс заздалегідь потрібно спланувати, де буде розташовуватися внутрішній блок і як він буде з'єднаний із зовнішнім. Наприклад, в деяких випадках з'єднання двох блоків неможливо, тому доводиться шукати альтернативні шляхи.
 • Великий вплив на ціну пристрою надає вибір виробника. Для наочності ми розділимо кондиціонери на три групи: преміум, середній і економ-клас:
 • Преміум-клас
  • . Найбільш популярним виробником є ​​компанія Daikin, яка застосовує тільки самі передові технології в розробці своїх кондиціонерів. Продукція відрізняється високою ціною і величезними можливостями. Окремо варто відзначити термін служби кондиціонерів преміум-класу: вони можуть експлуатуватися більше десяти років, і користувачеві потрібно лише час від часу проводити чистку пристрою, а також заправляти його фреоном. До цього класу обладнання також можна віднести деякі моделі таких знаменитих компаній, як Mitsubishi і Panasonic. Середній клас.
  • Кондиціонери, що входять в цю групу, ідеально відповідають співвідношенню ціни і якості виконання. Сюди можна включити більшість моделей іменитих виробників: це Fujitsu або McQuay. Кондиціонери середнього класу мають всі необхідні функції, по надійності і якості практично нічим не поступаються обладнання, яке ми розглянули трохи вище. Економ-клас.
  • Тут варто розуміти, що низька ціна кондиціонерів, що входять в цю групу, не завжди знаходить своє відображення в якості. Наприклад, багато виробників знижують ціну на багатофункціональне обладнання в зв'язку з тим, що їх бренд не досить знаменитий. Також ви можете підібрати зовсім недорогу модель з мінімум необхідних функцій (або з малою потужністю). Якщо у вас невелика квартира, то чому б і не скористатися кондиціонерами з цієї групи? Найбільш популярними моделями економ-класу є продукція, випущена компанією Lessar. Додаткові функції. Їх теж варто враховувати в обов'язковому порядку, якщо, припустимо, мова йде про встановлення кондиціонера в дитячу кімнату. Наприклад, багато спліт-системи мають спеціальний нічний режим або таймер, що дозволяє вимкнути пристрій в певний час. Крім того, необхідно враховувати і такий фактор, як наявність додаткових режимів. Як правило, кондиціонер використовується для охолодження приміщення в жарку погоду. Якщо у вас тепла зима і спекотне літо, то абсолютно немає сенсу купувати модель, яка призначена для обігріву приміщення. Звичайний кондиціонер тільки з функцією охолодження буде найбільш оптимальним вибором в такому випадку.
 • Нарешті, напрямок повітря - ще один важливий критерій, який потрібно враховувати при виборі кондиціонера.Віконні моделі, як правило, дмуть прямо, і регулювання абсолютно незначна. У такій ситуації дуже важливо, щоб пристрій не було направлено на людину. Якщо ж ви вибрали спліт-систему, то намагайтеся налаштувати її так, щоб вона дула вгору (все-таки холодне повітря нікуди не дінеться з вашої квартири). На жаль, любителі прохолоди частенько направляють на себе потік повітря, що викликає неприємності у вигляді застуди.
 • до змісту ↑
Як правильно вибрати кондиціонер для своєї квартири

Для початку потрібно визначитися з типом конструкції. Настінні моделі, спліт-системи і мобільні кондиціонери мають свої плюси і мінуси. Уважно вивчіть їх і виберете оптимальний варіант.

 1. Враховуйте площу своєї квартири при покупці пристрою для охолодження або обігріву. Якщо у вас велика житлоплощу, то кращим рішенням буде покупка габаритної спліт-системи з усіма необхідними функціями. Купувати таку техніку в невелику квартиру не варто.
 2. Додаткові функції і режими - ще один важливий параметр. Визначте заздалегідь, які опції вам потрібні, а які ні. Справа в тому, що додаткові функції серйозно впливають на вартість кондиціонера.
 3. Важливо також заздалегідь визначитися з місцем, де буде встановлено обладнання. Тут дуже важливо враховувати і поверх, на якому ви живете. Найменш витратна буде установка у людей, чия квартира розташовується на першому або другому поверсі.
 4. Потік повітря. Здавалося б, це невеликий нюанс, однак не забувайте, що не потрібно направляти холодне повітря з кондиціонера на себе. Напевно ніхто не хоче застудитися в прекрасний літній час - намагайтеся направити потік повітря куди-небудь в сторону.