Як поміняти пароль на комп'ютері?

Як поміняти пароль на комп'ютері?

З моменту появи персональних комп'ютерів у користувачів виникла складна проблема. Інформація, що зберігається всередині PC, вимагала захисту від несанкціонованого доступу. Втім, компанія Microsoft досить швидко розібралася з даним питанням, дозволивши користувачам операційних систем встановлювати паролі на обліковий запис. При кожному включенні комп'ютера система запитує попередньо заданий користувачем пароль. Якщо він введений вірно, то Windows завантажується далі. В іншому випадку доступ до даних на вашому комп'ютері немає. З появою Windows 8 на планшетах і ноутбуках з сенсорними дисплеями виникла можливість установки графічного пароля. Завдяки графічним ключам не потрібно запам'ятовувати комбінацію цифр і букв. Але що робити, якщо пароль вашого ПК став відомий іншим особам? Як поміняти пароль на комп'ютері?

Змінити встановлений на комп'ютері пароль дуже просто. Достатньо лише знати поточний пароль і вміло поводитися з комп'ютерною мишею. Як відомо, всі налаштування системи зберігаються в "Панелі управління". Натисніть кнопку "Пуск" і перейдіть по вкладці "Панель управління". У новому вікні зі списку виберіть "Дрібні значки" і клацніть по іконці "Облікові записи користувачів".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо вам потрібно змінити пароль адміністратора, то перейдіть за посиланням "Зміна свого пароля".В іншому випадку виберіть будь-яку іншу обліковий запис. Процес зміни пароля при цьому не зміниться.

натисніть на картинку для збільшення

У вікні зміни пароля вводимо наступні дані:

  • поточний пароль, встановлений на облікового запису;
  • новий пароль і підтвердження нового пароля.

Після закінчення введення даних натискаємо кнопку "Змінити пароль".

натисніть на картинку для збільшення

Система не вимагає обов'язкового введення підказки. Користувач самостійно приймає рішення про її введення. Якщо ви турбуєтеся про те, що забудете пароль в самий невідповідний момент, то в якості підказки можна вказати кілька словосполучень, пов'язаних з паролем. Наприклад, якщо паролем системи є код вашої банківської картки, то в підказці можна вказати "PIN-код карти".

Процес зміни пароля в різних версіях Windows мало чим відрізняється. Панель управління є у всіх версіях, як і вкладка "Облікові записи". У разі якщо вам не вдається знайти вищевказану вкладку, то на допомогу прийде пошуковий рядок операційної системи. Відкрийте "Пуск", введіть слово "Облік" і перейдіть за посиланням "Облікові записи користувачів".

натисніть на картинку для збільшення

Тепер ви знаєте, де поміняти пароль на комп'ютері. У будь-який момент ви можете видалити пароль, встановлений на комп'ютері. Для цього потрібно вибрати вкладку "Видалення свого пароля", ввести поточний пароль і натиснути кнопку "Видалити пароль".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ж ви забули пароль в Windows, то видалити його можна як за допомогою спеціальних утиліт, наприклад Offline NT Password, так і через безпечний режим. І пам'ятайте, що безпека тій чи іншій операційки завжди залежить від користувача, який є найслабшою ланкою в будь-якій системі.Ніколи не встановлюйте як паролі дати народження, імена, номери телефонів і іншу загальнодоступну інформацію.

Наочно про зміну пароля в Windows 7 розказано в цьому відеоролику: