Як побудувати сходи на другий поверх своїми руками?

Як побудувати сходи на другий поверх своїми руками?

Давно не рідкість індивідуальні будови в кілька поверхів. І навіть самі звичайні дачні будиночки часом не поступаються таким спорудам. Нехай і у вигляді мансарди, але у них є другий, а часто і третій поверхи. Не варто забувати також про дворівневих квартирах. А наверх в будь-якому випадку якось треба підніматися, і тут ніяк не обійтися без сходів. Тому варто задуматися про те, як побудувати сходи на другий поверх своїми руками.

Зміст статті

  • Які вони бувають і що вибрати?
  • Як будувати сходи

Які вони бувають і що вибрати?

Сформована практика будівництва передбачає використання сходів:

  • маршових;
  • поворотних;
  • гвинтових;
  • Больцеві (кріпляться до стіни).

Всі ці типи сходів представлені на фото, так що відразу стає зрозуміло, в чому полягає відмінність між ними.

Тут необхідно сказати, що сходи відбирає у приміщення частина корисної площі. Тому відразу треба визначити, якою її тип дозволить вам мінімізувати втрати. Однак не варто забувати про зручність: гвинтові сходи при їх компактності і оригінальному зовнішньому вигляді створюють деякі труднощі при підйомі, особливо для літніх людей.

Традиційним матеріалом для виготовлення подібних елементів конструкції будинку є дерево.Хоча можливе використання металу і каменю, це вже залежить від ваших можливостей і вміння. Багато що в даному випадку визначається загальним дизайном приміщення. Найчастіше саме він може вирішальним чином вплинути на вибір.

Перш ніж братися за будівництво і вирішувати, як побудувати сходи на другий поверх, необхідно провести розрахунок її конструкції. Основні її елементи і складові частини показані на малюнку.

натисніть на картинку для збільшення

Для розрахунку слід підготувати план приміщення і визначити розміри окремих частин сходів і її самої в цілому. Все, що має бути враховано в проекті, показано на малюнку нижче. В першу чергу це стосується ширини і висоти ступенів, а також їх кількості. Оптимальні значення потрібних характеристик можна знайти там же. Якщо зробити занадто високі щаблі, то літнім людям і маленьким дітям виявиться важко підніматися нагору. Ну і важливо врахувати, як будуть розходитися дві людини, коли один йде вгору, а інший - вниз.

натисніть на картинку для збільшення

Розрахунок виконується досить просто. Ширину маршу зазвичай вибирають від 1, 0 до 1, 5 м. Визначається загальний прогін і, знаючи висоту, т. Е. Катети прямокутного трикутника, можна розрахувати гіпотенузу, що дасть довжину.

Тепер слід визначити кількість ступенів. Для цього загальна довжина сходів ділиться на розмір одного ступеня. Спочатку зазвичай використовується значення 18 см. Так, якщо, наприклад, довжина сходів буде 180 см, то на ній потрібно встановити 10 ступенів (180: 18 = 10).

до змісту ↑

Як будувати сходи

Коли визначено місце і проект готовий, можна починати монтаж. Для цього використовуємо дошки товщиною не менше 50 мм. Перш за все виготовляються косоури.Необхідні відомості для їх розмітки наведені на малюнку.

натисніть на картинку для збільшення

Проводячи розрахунок косоуров, не варто забувати про надійність: мінімальна відстань від нижньої площини балки до пазів для установки ступенів повинно бути не менше 9 см.

натисніть на картинку для збільшення

після того як косоури готові, їх кріплять до підлоги і стіни за допомогою дюбелів і саморізів, потім починається збірка маршу. Для цього в першу чергу встановлюються подступенки, а потім - проступи. Тепер залишилося закріпити огорожу, перила, і сходи готова. Для кращого збереження її необхідно обробити лаком і антисептиком.

Додаткову інформацію про розрахунок і монтажі можна отримати при перегляді відео:

Сходи стає помітною частиною багатьох житлових приміщень. Індивідуальні будинки, дачі найчастіше будуються в кілька поверхів, і тоді просто ніяк не обійтися без таких елементів конструкції. Зробити їх досить просто: це під силу будь-якому при мінімальному володінні звичайними інструментами.