Як труїти клопів в домашніх умовах?

Як труїти клопів в домашніх умовах?

Поява червоних сверблячих плям по всьому тілу після нічного сну з переважною концентрацією більшої їх кількості в якійсь одній області свідчить не про алергію і не про укуси комарів. Це знак того, що пора дізнатися всі доступні методи, як труїти клопів в домашніх умовах, адже боротьба з такими паразитами належить запекла і трудомістка.

Зміст статті

 • Де шукати клопів в квартирі?
 • Хто такі клопи?
  • Чим вони небезпечні?
 • Методи боротьби і популярні засоби
  • Що роблять для цькування клопів в першу чергу?
  • Які засоби вибирають для мору комах?
 • Правила цькування клопів
 • Народні засоби

Де шукати клопів в квартирі?

Якщо є сумніви в походженні висипу, можна заглянути під диван і за плінтуси, за картини або в стики дерев'яних частин спального місця - туди, де найбільше ці комахи люблять ховатися в денний час. Також вони відмінно себе почувають під шпалерами, під ванною, в постільній білизні, в шафі і в будь-яких щілинах на стінах або стелі. Там жертва нічних нападів обов'язково знайде значну кількість паразитів від малого до великого.

до змісту ↑

Хто такі клопи?

Як правило, додому постільні клопи потрапляють від нечистоплотних сусідів або з принесеними новими речами: одягом, меблями, будівельними матеріалами.Їх ареали проживання просто безмежні, адже вони абсолютно байдужі до санітарних умов.

Розмножуються клопи швидко. Прискорене збільшення популяції відбувається з тієї причини, що самець вводить самці стільки запліднюючої рідини, що її вистачає не тільки на відтворення потомства на даний момент, але і для збереження про запас. Від кладки яєць до перетворення в повноцінну дорослу особину, готову до розмноження, проходить всього місяць.

Тривалість життя клопів в середньому становить рік. Харчуються вони в основному кров'ю. При відсутності "корми" поруч легко впадають в сплячку - анабіоз, а при його появі знову активізуються. Хоча клопи ведуть переважно нічний спосіб життя, при необхідності вони підлаштовуються під режим "господаря".

Це дуже живучі комахи, які стійкі до багатьох навіть сучасним отрутохімікатів, і вже тим більше їх неможливо витравити таким впливом, як мінусові температури. Тут спрацює захисний "режим сплячки".

до змісту ↑

Чим вони небезпечні?

Як тільки людина помітила наявність постільних клопів в будинку, необхідно відразу вживати заходів. Справа в тому, що ці кровососи є переносниками багатьох небезпечних захворювань: тиф, чума, лихоманка, енцефаліт і так далі. Особливо вони небезпечні для маленьких дітей, які не пройшли курс вакцинації від основних смертельних інфекцій.

до змісту ↑

Методи боротьби і популярні засоби

Можна звернутися в місцеву дезінфекційну станцію або Росспоживнагляд. Ці служби зобов'язані обробити заражені території. Хоча в більшості випадків цілком реально впоратися своїми силами, адже працівники дезінсекційних бригад застосовують такі ж кошти, що продаються в магазинах побутової хімії.

до змісту ↑

Що роблять для цькування клопів в першу чергу?

Зазвичай виведення клопів проходить в кілька етапів з проміжком в 5-8 днів. Повторювати процедуру цькування варто хоча б 2-3 рази, щоб добитися стійкого ефекту і не дати вижити жодної личинці. Вся справа в тому, що обробка вбиває майже 100% дорослих особин, а ось яйця частіше залишаються в важкодоступних місцях, де вони благополучно продовжують розвиватися, легко обходячись без їжі. Повтор процедури спрямований якраз на знищення таких збережених паразитів.

до змісту ↑

Які засоби вибирають для мору комах?

Існують різні хімічні засоби у вигляді порошків (дуст), гелів, спреїв, аерозолів, розчинів, крейди. Принцип роботи всіх перерахованих інсектицидів приблизно один - основна речовина в складі надає нервово-паралітичну дію на клопа, соприкоснувшегося з обробленою зоною. Уже в найближчі години комахи починають гинути.

Найефективнішими вважаються спреї, аерозолі та розчини, які можна розприскувати через розпилювач. Вони доходять до затишних місць укриття постільних клопів і зберігають своє отруйне вплив на довгі години, а часом і дні. Такі інсектициди сильно і неприємно пахнуть, здатні завдавати шкоди не тільки комах, але і людині, і домашнім вихованцям.

Добре себе зарекомендували звичайний "Дихлофос", а також "Байгон", "Карбофос", "Клопомор". Особливо їдкий - "Авалон". Він відноситься до гострих інсектицидів. Його розводять у воді в співвідношенні 10 мл на 1 пакет. Якщо популяція клопів занадто велика, то концентрацію збільшують. При використанні балончиків-розпилювачів витрата йде в співвідношенні 1 одиниця кошти на 5-10 м².

"Клопомор" відрізняється від інших препаратів тим, що його досить застосувати максимум 2 рази. Дорослі комахи гинуть відразу, яйця і личинки теж не виживають, так як властивості розпорошеного речовини, до складу якого входить багато отруйних інсектицидів, зберігаються на кілька діб.

Швидкодією володіє і засіб "Тетрікс". Воно застосовується в основному професіоналами. Запах огидний, але ефект приголомшливий. Якщо людина вирішила використовувати його, то бажано на дві доби покинути оброблювану територію - препарат має високу ступінь токсичності для всіх живих істот.

Порошок "Ріолан" відмінно себе зарекомендував у цькуванні кровососів, але повторити процедуру доведеться не менше 3 разів. Він теж досить токсичний і має різким запахом.

"Мікрофос" - засіб, який майже не пахне і не представляє небезпеки для проживаючих у квартирі. Якщо у мешканців немає можливості виїхати на день-два з дому або в сім'ї є маленькі діти, краще віддати перевагу саме даного препарату.

В ветеринарних аптеках і магазинах побутової хімії можна зустріти концентрований "Бутокс" в ампулах. Він теж не настільки токсичний, запах тримається пару годин.

Існують інсектициди уповільненої дії, наприклад крейда типу "Марійки". Вони коштують копійки, але мають непоганий ефект. Досить накреслити жирні лінії в усіх місцях зараження, і клопи, пробігаючи по ним, будуть труїтися не тільки самі, але і заражати своїх родичів, приносячи отрута на лапках у місця загального збіговиська. Єдине, з великою чисельністю паразитів такий засіб не впорається.

до змісту ↑

Правила цькування клопів

При хімічної боротьбі з комахами важливо дотримуватися правил індивідуального захисту і етапи обробки зараженої ділянки:

 • Людина працює з інсектицидами тільки в захисному костюмі, масці, респіраторі і рукавичках.
 • Перед процедурою знищення проводять ретельне вологе прибирання і добре пилососять килими і меблі.
 • Обов'язково прибирають з дому всіх тварин і дітей. Посуд, предмети загального користування, акваріуми, клітки, підстилки для вихованців - все накривають захисною целофановою плівкою або непотрібними ганчірками, які потім відразу ж відносять на смітник.
 • Обробляють інсектицидом не тільки доступні місця, але і всі щілини в підлозі, стінах, стелі. Обприскують меблі, матраци, плінтуси, картини, шафи і так далі.
 • Білизна треба випрати при максимально допустимій температурі.
 • Після дезінсекції закривають вікна на вказане в інструкції час і йдуть з дому.
 • Після повернення провітрюють приміщення протягом двох годин і проводять вологе прибирання. Протирають всі поверхні, з якими будуть стикатися живуть в квартирі. Не варто мити плінтуси, підлогу під меблями і подібні місця укриття комах.

Якщо засіб потрібно розводити водою, то отриманий розчин заливають в розпилювач для кімнатних квітів.

до змісту ↑

Народні засоби

В боротьбі з клопами, а також з метою профілактики їх подальшого появи можна використовувати народні методи винищення.

 • Все кровососи не переносять запах звичайної полину. Її листя і стебла розкладають по всіх куточках, уздовж плінтусів, під ліжками, шафами, всередині меблів. Можна зробити відвар полину, настояти його протягом 12 годин і вийшов трав'яним розчином вимити підлогу і предмети інтер'єру.
 • Як механічної температурної обробки підійде заливання окропу у всі передбачені місця проживання клопів. Головне, не затопити сусідів.
 • Клопи не переносять гас в поєднанні зі скипидаром і окропом.Співвідношення роблять приблизно таке: 150 мл гасу + 100 мл скипидару + 1 л гарячої води.
 • Прекрасний помічник в знищенні кровососів - розчин кустарного виробництва: 100 г нафталіну + 50 мл гасу + 50 мл скипидару. Суміш наносять на можливі місця скупчення клопів.

До речі, при сильному зараженні квартири комахами бажано переклеїти шпалери, додавши в клей одне з хімічних інсектицидних засобів. А зменшити наполовину витрата дорогих препаратів допоможе ULV-генератор. Ним користуються професійні служби дезінсекції. Якщо надокучливі комахи вже не в перший раз отруюють життя, є сенс його придбати.

Коли своїми силами впоратися не виходить, краще звернутися в приватні або державні служби знищення паразитів. Не варто забувати про те, що в багатоквартирних будинках санітарну обробку проводять разом з сусідами, в іншому випадку популяція комах просто буде мігрувати з місця на місце.