Як зігнути оргскло в домашніх умовах?

Як зігнути оргскло в домашніх умовах?

Оргскло хоч і міцний, але цілком пластичний матеріал. Саме ця властивість дозволяє змінювати його зовнішній вигляд, надаючи звичайним деталям нові форми. Часто достатньо просто зігнути матеріал, перетворюючи пластину в об'ємну фігуру. І зазвичай з тим, як зігнути оргскло, в домашніх умовах, в гаражі, будь-якій майстерні і навіть на природі, не виникає ніяких складнощів.

Зміст статті

  • Основні правила, які слід знати
  • Як гнути оргскло

Основні правила, які слід знати

Оргскло - матеріал термопластичний, і завдяки цьому він здатний змінювати свою форму. Але якщо потрібно зігнути його тільки в одному місці, необхідно локальне вплив нагріву. Ширина ділянки, на якому він проводиться, повинна бути в кілька разів більше товщини матеріалу. Для забезпечення цього застосовуються різні способи.

  1. Вплив тепла тільки на місце згину. Домагаються такого захистом поверхні оргскла на деякій відстані уздовж лінії нагріву матеріалами з поганою теплопровідністю.
  2. Використання відповідного джерела тепла. Зазвичай для вигину плоских деталей застосовують лінійні нагрівачі, наприклад, як показано на малюнку.

    Для цих цілей можуть бути використані самі різні пристосування - фен, електрична плитка, паяльна лампа, газовий пальник, звичайна свічка, гаряча вода і багато інших.Після розігріву матеріалу можна надати необхідну форму, в тому числі, задіявши трубу в якості шаблону, зігнути оргскло по радіусу.

до змісту ↑

Як гнути оргскло

Будемо вважати, що джерело тепла у нас є, тепер можна починати гнути оргскло. Але попередньо треба очистити його поверхню. З неї повинні бути видалені пил і бруд, плями масла і жиру. Не можна використовувати агресивні і абразивні речовини. Жирні плями прибирають бензином або гасом. Матеріал після миття, а також знаходження у вологому середовищі необхідно просушити з розрахунку 1-2 години на кожен міліметр товщини. Варто врахувати, що якщо очищення проведена неякісно, ​​то в подальшому в місцях деформації можливе утворення повітряних бульбашок.

Тепер роблять позначку лінії майбутнього згину і починають її прогрівати. Коли оргскло розігрівається, воно стає пластичним і його можна гнути. Зазвичай це виконується по якомусь шаблоном. Так, можна зігнути оргскло в трубу, якщо вона буде використана як оправа. Різні прийоми, що показують, як виконати роботу, показані на малюнках.

натисніть на картинку для збільшення

Часто для нагріву оргскла застосовують нихромовую нитку. Як гнути оргскло при такому підході, показано на відео:

В цьому випадку додатково доведеться використовувати якесь джерело напруги, що забезпечує розігрів дроту. Інший спосіб вигину оргскла - за допомогою газового пальника - показаний тут:

Запам'ятайте головне правило: щоб зігнути оргскло, його слід розм'якшити в потрібному місці. Яким чином це буде зроблено, не має значення, джерело тепла може бути будь-яким.

Зміна форми того ж самого оргскла провести досить просто.Невелике зусилля, і звичайна його смужка перетвориться в зручну підставку або прийме будь-який необхідний вам вид. Потрібно лише розігріти до потрібної температури місце майбутнього згину.