Як стати заводчиком собак?

Як стати заводчиком собак?

Перед тим як стати заводчиком собак, власникам тварин доведеться зіткнутися з великою кількістю нюансів і обмежень. Недостатньо просто вчасно пов'язати вихованців і дочекатися народження щенят: так роблять торговці з пташиних ринків, але ніяк не заводчики. Якщо ви готові до труднощів і твердо мають намір будувати бізнес (а племінне розведення - завжди бізнес) на чудових фізичних якостях своєї собаки, треба дотримати наступні умови:

  • Ви власник (або орендар) суки, допущеної в розведення Російської кінологічної федерацією (або міжнародної FCI).
  • У вас на руках документи, що підтверджують родовід собаки (і для суки, і для кобеля), і сертифікат допуску в племінне розведення РКФ.
  • Ваша вихованка не старші 8 років (вік кобеля не обмежується), а на сертифікатної виставці РКФ (або міжнародної FCI) обидві собаки отримали оцінку за екстер'єр "дуже добре" або вище.
  • Собаки робітничого класу повинні здати всі тести на службову придатність.

Якщо ви хочете стати простим заводчиком, то дотримання цих умов буде досить. При наявності всіх правильно оформлених документів на батьків цуценят послід оформляється через регіональний клуб РКФ, де малюків таврують власним клубним клеймом і катуються. У цьому випадку кожен з них отримає ім'я, що починається з однієї літери, яку визначає керівник клубу.Роль власника собаки полягає тут майже виключно в правильному догляді за твариною і цуценятами.

Зміст статті

  • Заводська приставка
  • Розплідник

Заводська приставка

Якщо ви хочете стати заводчиком вищого рівня (відповідно, зробити бізнес більш конкурентоспроможним), слід зайнятися оформленням заводської приставки - поєднання букв, яке буде вписано в ім'я кожного щеняти, народженого вашої собакою. Для цього треба звернутися в місцевий клуб РКФ із заявою на спеціальному бланку, придумати цю приставку (зазвичай в двох варіантах), сплатити разовий внесок. З моменту підтвердження реєстрації все собаки і їх цуценята, власником яких ви будете, отримають заводську приставку в документи.

Досвідчені заводчики і власники собак один раз приходять до вирішення організувати власний розплідник. У дилетантів, як правило, справа нічим хорошим не закінчується: свідоцтв про розорилися заводчиків і відправлених у притулки змучених тварин безліч. Але ті, хто вміє про собак піклуватися, має відповідну ветеринарну кваліфікацію, регулярно навчається на спеціалізованих курсах РКФ і інших організацій, легко справляються з усіма труднощами. І, звичайно, головне - вони дуже люблять своїх тварин.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Розплідник

З чого почати, якщо ви вирішили оформити розплідник? По-перше, звичайно, визначитися з породою собак. І тут критерієм відбору повинна бути не вартість цуценят, а досвід у зверненні саме з цією породою. Власник розплідника повинен знати про своїх улюбленців абсолютно все: особливості раціону, схильність до захворювань, специфіку анатомії, правила догляду і виховання.

Відповідно до обраної породою собак треба облаштувати простір для утримання тварин. Природно, що алабаї і той-тер'єри вимагають різних умов утримання, тому звертати увагу треба на те, щоб тваринам було максимально комфортно. Оптимальним вибором буде заміський будинок з просторими і теплими вольєрами і місцем для прогулянки. Так ваші вихованці не завадять сусідам. Розплідник для собак дрібних порід деякі оформляють і в квартирі, однак переобладнання її може забрати багато сил і коштів.

В положенні РКФ про племінному розведенні сказано, як стати заводчиком собак в розпліднику: в особистому володінні повинна бути як мінімум одна сука, допущена РКФ до племінного розведення. Псів дозволяється брати в оренду, але зазвичай у великих розплідниках свої виробники. Власник розплідника обов'язково повинен мати ветеринарне, зоотехнічне або кінологічний освіту, підтверджену документально. Допускається і свідоцтво про закінчення курсів в РКФ. Також треба зареєструвати заводську приставку. Власник розплідника оплачує щорічні внески в РКФ.

Як правило, до розплідника більше довіри, ніж до приватних осіб. Це дозволяє розраховувати на стійкий бізнес, хоча витрат виходить істотно більше. Крім того, власник розплідника має право самостійно таврувати і актувати цуценят, вести племінну книгу, здійснювати відбраковування тварин.