Як зібрати кухонний гарнітур?

Як зібрати кухонний гарнітур?

Зазвичай виробники кухонних меблів за додаткову плату пропонують послуги зі збирання своєї продукції. Але насправді ця процедура не так вже складна, тому можна відчутно заощадити, розібравшись в тому, як зібрати кухонний гарнітур самостійно.

Зміст статті

  • Підготовчі роботи і необхідний інструмент
  • Збірка основних складових
  • Збірка верхнього ярусу і висувних ящиків
  • Кріплення стільниці, мийки і дверцят
  • Висновок

Підготовчі роботи і необхідний інструмент

Перед установкою гарнітура поверхні стін і підлоги повинні бути остаточно оброблені і по можливості ідеально вирівняні. Якщо передбачається Г-подібна конструкція гарнітура, то бажано, щоб стіни кухні сполучалися під кутом, максимально близьким до 90 градусів. Також перед доставкою кухонних меблів потрібно завершити всі роботи по монтажу вимикачів і розеток.

Для складання гарнітура не потрібен спеціальний інструмент. Знадобиться стандартний набір: молоток, плоскогубці, рулетка, ніж, лінійка-куточок і лобзик. Крім цього потрібні рівень, перфоратор з бурами для бетону і цегли, шуруповерт з насадками і шестигранний ключ для меблевого кріплення, який нерідко входить в комплект фурнітури.

до змісту ↑

Збірка основних складових

Щоб правильно самому зібрати кухонний гарнітур, потрібно орієнтуватися на схему розташування його елементів і на інструкції по збірці окремих складових.У них детально показані розміщення деталей, використовуваний кріплення і порядок монтажу. У будь-якому випадку починати збірку гарнітура слід з нижнього ярусу - від кутової труби для мийки або з елемента на найвищій точці статі (якщо підлога нерівна).

Збирати основний короб і бічні тумби нескладно. Потрібно впорядкувати деталі і намітити місця під кріплення. Після цього - скріпити панелі між собою, встановити ніжки або подпятники, а також рейки для висувних шухлядок. Рекомендується все дерев'яні дюбелі (шканти) в некрізних отворах для більшої міцності садити на клей. Ззовні все кріпильні отвори закриваються заглушками в колір меблів.

до змісту ↑

Збірка верхнього ярусу і висувних ящиків

Часто для кріплення навісних шаф в комплекті з гарнітуром застосовують монтажну планку. Одну її частину встановлюють на стіні, використовуючи дюбелі і надійні гаки. Другу - закріплюють з заднього боку шаф, а потім фіксують елементи гарнітура, стикуючи гачки і пази на різних частинах монтажної планки. Можна навішувати кухонні шафи і без спеціальних рейок - за допомогою звичних меблевих петель.

Збірка і монтаж висувних елементів з направляючими досить прості:

  • три стінки шухлядки збирають так само, як і шафи, - стягують шурупами, а потім в дно вставляють лист ДВП;
  • фасад ящика кріплять через стяжку-ексцентрик, її втулка в боковій стінці захоплює капелюшок шурупа на фасадній панелі:

  • напрямні на скриньках кріплять так, щоб ролики перебували в задній частині;
  • готовий ящик поміщають в шафу, вставляючи напрямні під невеликим кутом.
до змісту ↑

Кріплення стільниці, мийки і дверцят

Плиту стільниці розмічають з урахуванням зазору зі стіною в 1 мм, який потім сховається плінтусом, і відпилюють її лобзиком.Торці плити закривають металевою планкою, обробляючи стики герметиком, а фіксують стільницю знизу шурупами. Миття фіксують в плиті по попередній розмітці на спеціальне кріплення, також з герметиком.

Дверцята для шаф встановлюють на спеціальні петлі, які закріплюють саморізами на внутрішніх панелях. Для цього дверцята вішають на пластини петель і прикручують болтами. Регулювання по вертикалі і горизонталі здійснюють гвинтами, перевіряючи положення дверей в закритому вигляді.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Висновок

Завершують самостійну збірку гарнітура установкою декоративних заглушок і пластикового плінтуса між столом і стіною. Також перевіряють розміщення всіх елементів по горизонталі і вертикалі, при необхідності за допомогою регулювальних петель і гвинтів вирівнюють їх положення.

Щоб зібрати кухонний гарнітур своїми руками, не потрібні специфічні навички. Слід лише уважно слідувати інструкціям по збірці, ретельно проводити виміри і мати необхідний інструмент для зручності роботи. Будь-гарнітур збирається за одними технологіями, приклад складання показаний на даному відео: