Як розставити меблі в однокімнатній квартирі?

Як розставити меблі в однокімнатній квартирі?

Облаштування однокімнатної квартири вимагає особливого підходу, оскільки розмахнутися на маленькій площі навряд чи вийде. Проте головним результатом всіх зусиль має стати затишне і функціональний простір, в якому буде комфортно проводити час і його господарям, і гостям. Як розставити меблі в однокімнатній квартирі, щоб житло було красивим і вмістило в себе все необхідне? Слід керуватися деякими правилами.

Зміст статті

  • Які принципи потрібно дотримуватися
    • Нічого зайвого
    • Заповнення порожнього простору
    • Перепланування
    • Використання особливої ​​меблів
  • Як розставити меблі в однокімнатній квартирі з дитиною

Які принципи потрібно дотримуватися

до змісту ↑

Нічого зайвого

В квартирі не повинно знаходитися те, без чого реально обійтися. Зайва меблі краде простір і ускладнює пересування, а знайти потрібні речі стає дуже складно. Позбувшись від частини предметів, можна швидше навести порядок і створити гармонію в інтер'єрі.

до змісту ↑

Заповнення порожнього простору

Слід звернути увагу на незадіяні місця і використовувати їх по максимуму. Для маленької квартири будуть придатними кутові шафи і етажерки. Під широким підвіконням вміститься комод.Ніша в стіні стане місцем кріплення стелажа для книг. На стінах можна розвісити зручні полиці. Непогано обладнати їх і в коридорі під стелею по всьому периметру. Такі способи розташування меблів зроблять квартиру просторіше.

до змісту ↑

Перепланування

Сучасним і практичним рішенням буде створення на маленькій площі квартири-студії. Житло такого типу відрізняє відсутність перегородок, що займають корисну територію. Ця особливість дає велику свободу простору і розширює можливості розміщення меблів.

В квартирі організовуються зони для роботи і відпочинку, відводиться місце для сну і прийому їжі. Одна і та ж зона в різний час доби може змінювати своє призначення. Наприклад, кабінет ввечері стає кінозалом, вітальня в якісь години перетворюється в кухню. В останньому випадку стіл необхідно підібрати відповідний.

до змісту ↑

Використання особливої ​​меблів

Слід домогтися того, щоб меблі не заважала ходити, не чіпляла відкриваються деталями інші предмети і при цьому завжди була під рукою. Дуже популярна в таких приміщеннях "зникаюча", складні меблі: викатні тумбочки, відкидні стільниці на петлях, складні стільці, зручні опускаються шухлядки.

Ідеально підійде для однушки меблі-трансформер. Диван, легко перетворений в двоярусне ліжко, ложе, здатне складатися в затишне крісло, дзеркало-стіл ... У таких конструкціях часом зустрічаються самі незвичайні поєднання, і в різних ситуаціях один і той же предмет може виконувати абсолютно різні ролі.

Ще одне відмінне рішення - модульні меблі. Причому її елементи рекомендується не вибудовувати на одному рівні, а чергувати по висоті.Наприклад, поряд з високим пеналом для одягу можна поставити диван, над ним змонтувати полку в кілька рівнів. Потім - стелаж з закритими і відкритими осередками, різновисокі комоди і стіл з комп'ютером. Від того, що погляд не фіксується на одному рівні, приміщення здається більш масштабним.

Дуже важливі форма і розміри меблів. Наприклад, телевізор бажано встановити плоский, а громіздкі стільці замінити пуфиками або всувним табуретками. Не потрібно дрібнити: краще прибрати речі в один, але місткий шафа - так простір дробиться менше. Дуже добре, якщо це буде шафа-купе з системою відсіків, в яких компактно розмістяться одяг, аксесуари, постільна білизна, пилосос ...

Варіанти дизайну:

до змісту ↑

Як розставити меблі в однокімнатній квартирі з дитиною

Дитячий куточок слід облаштувати подалі від входу, щоб малюк завжди знаходився в спокої і безпеки. Це місце повинно бути теплим і світлим. Від батьківської зони його можна відгородити наскрізним стелажем, в якому розмістяться багато необхідні речі. Непогано поставити на кордоні зон диван.

Часто дитячий куточок розміщується на подіумі. Це виглядає дуже стильно, і дитина відчуває себе господарем окремого простору. Подіум може містити в собі викочування ліжко або ящики для зберігання речей. А на його поверхні розміщуються стіл і системи зберігання для іграшок, книг і всяких дрібниць.

Якщо розставити меблі в однокімнатній квартирі грамотно, то "теремок" виявиться дуже затишним і привабливим місцем.