Як швидко зварити буряк?

Як швидко зварити буряк?

Здавалося б, що складного в тому, щоб зварити буряк? Та начебто нічого. Налив води, поклав туди коренеплоди і вари собі. Однак багато господинь, просто не знаючи, як швидко зварити буряк, віддають перевагу купленому в магазині вже готовому вареному продукту. Але, купуючи, мало хто замислюється над тим, наскільки правильно цей коренеплід був приготований, чи збереглися в ньому всі необхідні для здоров'я вітаміни, які не переварений, чи достатньо м'який. Щоб уникнути цих питань і отримати на виході дійсно якісний продукт, необхідно всього лише дізнатися декілька секретів варіння буряка. В результаті їх застосування вона принесе лише тільки користь і не завдасть в процесі приготування ніяких незручностей.

Зміст статті

  • Як прискорити процес варіння буряка?
  • Особливості буряка і хитрості її приготування

Як прискорити процес варіння буряка?

Традиційно, щоб зварити буряк, її кладуть у холодну воду, ставлять каструлю на вогонь, чекають закипання і вже в киплячій воді варять коренеплід 2-3 години. Чим овоч крупніше, тим часу йде, звичайно, більше. Але, не дивлячись на те що це найтриваліший спосіб, в коренеплоді під час подібного процесу зберігається максимально багато корисних вітамінів. Так, принаймні, стверджують багато дієтологів.

Можна зварити буряк за годину.Для цього її потрібно просто покласти в уже підготовлену, киплячу воду. Час варіння в даному випадку скорочується.

Є і ще один прискорений спосіб варіння коренеплоду (процес займає всього 40-50 хвилин) - застосування контрастних перепадів температур. Саме його використовують в своїй практиці професійні кулінари. Після півгодинного кип'ятіння буряка рідину зливають і заливають продукт холодною водою. Чим вода холодніше, тим краще. Завдяки перепаду температур коренеплід швидше доходить до готовності.

Якщо потрібно зварити буряк швидко, хоч і втрачаючи при цьому всі корисні її властивості, можна встигнути все зробити буквально за 15-25 хвилин. Для цього необхідно підібрати велику каструлю, залити коренеплоди водою, та так, щоб рівень рідини був на 8-10 сантиметрів вище, поставити посуд на максимальний вогонь на 15 хвилин. При цьому ні зменшувати вогонь, ні накривати каструлю кришкою не слід. Після закінчення терміну варіння рідина треба злити і влаштувати буряках крижаний "душ", під яким вона повинна постояти хвилин 5-10. Продукт готовий!

Порівняно швидкий і найбільш ефективний спосіб приготування буряка - запекти її в духовці або мікрохвильовій печі. Технологія досить проста. Кожен окремий коренеплід необхідно загорнути у фольгу і покласти в заздалегідь розігрітий (до температури 190 градусів) духовку на півгодини. Але час тут, звичайно, залежить від розмірів буряків. Якщо вона дуже велика, то 30 хвилин може і не вистачити, тоді потрібно буде запікати трохи довше.

до змісту ↑

Особливості буряка і хитрості її приготування

  • Буряк завжди набагато легше чистити, якщо процес її варіння закінчувати холодним "душем".
  • Для збереження вітаміну С буряк краще запікати, а не варити.При знаходженні цього коренеплоду в воді з температурою вище 190 градусів даний вітамін повністю руйнується.
  • Під час приготування салатів і вінегретів, обов'язковим інгредієнтом яких є буряк, потрібно пам'ятати, що смак цих страв вийде набагато вишуканіше, якщо коренеплід буде досить солодким. Перевага за запіканням.
  • При виборі буряка необхідно звертати увагу на її зовнішній вигляд. Найбільш смачним і красивим вважається сорт бордо, коренеплоди якого тонкокорие і виглядають злегка приплющеними. Вибирати краще невеликі екземпляри. Крім основних переваг, вони ще й швидко варяться.
  • Перед варінням буряк потрібно ретельно вимити, але ні в якому разі не чистити. Інакше можна отримати водянистий продукт з втратою великої кількості бурякового соку. Чищений коренеплід необхідний лише для тушкованих страв.
  • Під час варіння буряк не потребує звичної для всіх господинь солі. Ефективніше буде посолити вже готову страву, інакше можна просто отримати твердий овоч, який доведеться варити ще довше, ніж зазвичай.

Наскільки буряк смачна в різних стравах, настільки вона і корисна. Цей неповторний дієтичний продукт містить велику кількість вітамінів, мінералів, необхідних для підтримки і зміцнення здоров'я. Особливо коренеплід цінний в раціоні людей, які страждають на анемію, аритмією, гіпертонією, рахіт і не тільки. Буряк подарує кожному, хто її полюбить, унікальні смакові відчуття і, безумовно, позитивно вплине на весь організм.