Як не бути занудою?

Як не бути занудою?

Умови сучасного життя культивують позитив і легкість. І тому є вагомі причини: позитивний настрій робить спілкування комфортним і невимушеним, що дозволяє ефективніше працювати і будувати відносини з оточуючими. Але як бути тим людям, яким з огляду на індивідуальних особливостей характеру складно вписатися в цю для всіх зручну соціальну модель? Їм раз у раз доводиться вислуховувати: "Не грузи! Не будь занудою!". Простіше сказати, ніж зробити. Краще б відразу видавали інструкцію "Як не бути занудою". Але в будь-якій проблемі при бажанні можна розібратися, а починати краще за все з розуміння суті претензій.

Зміст статті

  • Хто такий зануда?
  • Як перестати занудствовать

Хто такий зануда?

занудою називають людей докучливих і скрупульозних. Вони настільки ретельно дотримуються регламентам та інструкціям, вимагають такої кількості пояснень по найпростішим завданням, що викликають у оточуючих тугу, дратують. Очевидно, що ніхто не хоче виглядати таким в очах інших людей. Але в чому причина занудства?

Характерні риси людей-зануд свідчать про те, що коріння проблеми - у страху брати на себе відповідальність. Саме він обумовлює безініціативність і прагнення отримати стільки інформації про питання, щоб гарантовано не помилитися при його вирішенні.Така людина - справжня кара для рідних, знайомих і колег. Його вічне втеча від відповідальності за свої дії і бажання підстрахуватися від усіх можливих ризиків призводять до того, що він грузне в деталях і уточнень, підводить оточуючих, зриває терміни і несвідомо створює безліч проблем іншим людям.

Роботу за таку людину часто роблять колеги, в сім'ї або відносинах всі рішення приймає друга половинка, не чекаючи шквалу додаткових труднощів, пов'язаних з його бездіяльністю. Якщо вас звинувачують в занудство, то тепер стане трохи зрозуміліше, звідки береться така кількість негативу з боку оточуючих. Їм просто не подобається вирішувати за вас ваші проблеми!

до змісту ↑

Як перестати занудствовать

Коли ясні причини і психологія якогось явища, його простіше викорінити. Якщо вам хочеться перестати бути занудою, то для початку треба запитати: чому ви уникаєте відповідальності? Можливо, в дитинстві за вас все визначав хтось із владних батьків. В результаті такого виховання часто формується пасивна життєва позиція, коли людина просто звикає, що все само собою вирішиться. Він не вміє брати на себе відповідальність.

Деякі бояться щось робити через негативного минулого досвіду. Та й взагалі, занудотна пасивність дуже зручна. Адже досить просто тягнути час, придумувати відмовки, фокусувати увагу на несуттєвих деталях - і ось уже хтось інший бере справу в свої руки, переконавшись у вашій марності. На жаль, гармонійних відносин з оточуючими таким чином не побудуєш. Та й радості від того, що всі ваші складності вирішуються так, як хочуть інші, а не як потрібно вам, теж небагато.Що робити? В першу чергу необхідно взяти на себе відповідальність за позбавлення від власного занудства.

Не поспішайте картати себе або батьків: так ви тільки знову будете тягти час. А на те, щоб придбати потрібні навички і побороти страх відповідальності, його потрібно чимало. Починайте з малих справ: завищені вимоги до себе тільки погіршать ситуацію. Твердо вирішите виконати якусь важливу, але невелику завдання - забратися на робочому столі, наприклад. Головне, не піддаватися спокусі відтягувати час і збирати інформацію. Відразу починайте діяти! Відмітайте в сторони будь-яким спробам розуму ухилитися від задуманого: нехай сьогодні - невідповідний день, нехай не вистачає якихось даних або інструментів - працюйте з тим, що є. Це дуже важливо!

Далі можна буде поступово ставити перед собою все більш і більш масштабні завдання. Кожен попередній успіх буде утримувати вас оптимізмом і викликати азарт. Тільки не чекайте, що виходити стане абсолютно все. Промахи трапляються в житті кожної людини. Як відомо, не помиляється тільки той, хто не робить нічого. Невдачі - частина безцінного досвіду, не потрібно їх недооцінювати або лякатися. Привчивши себе діяти, замість того щоб міркувати і з'ясовувати щось, ви переконаєтеся: недосконале рішення, прийняте в умовах браку інформації, краще, ніж його відсутність. Так розвивається якість ефективності, а володіє ним людина апріорі не може бути занудою, тому що звик діяти.

Можливо, ви ніколи не станете душею компанії або президентом великої корпорації, позбувшись від занудства. Але одне можна гарантувати: ваше життя стане легше, приємніше і потече в тому руслі, яке ви самі для неї позначили, не зациклюючись на несуттєвих деталях.