Як розшифровується НАТО

Як розшифровується НАТО

Навіть далекі від політики люди напевно знають про існування військово-політичного блоку НАТО. Почувши це слово вперше, багато хто всерйоз цікавляться питанням, як розшифровується НАТО. В даний військово-політичний блок входить більшість європейських держав, Канада і США. Ця організація була створена в квітні 1949 року керівництвом Сполучених Штатів Америки з метою "захисту Європи від впливу Радянського Союзу". Спочатку членами блоку значилися такі дванадцять держав, як Канада, Ісландія, Франція, Нідерланди, Бельгія, Норвегія, Великобританія, Португалія, Італія, Данія, Люксембург і, власне, США. В наші дні членами НАТО є вже 28 країн.

Походження назви і стратегічна концепція НАТО

Написана на кирилиці абревіатура НАТО сталася від англійського скорочення NATO, яке, в свою чергу, розшифровується як North Atlantic Treaty Organization. Дане словосполучення перекладається на російську мову як "Організація Північноатлантичного договору". Однак в нашій мові подібну назву не набуло широкого поширення, в той час як скорочення НАТО досить легко "прижилося" у російськомовного населення.

Відповідно, абревіатура НАТО розшифровується вдало тільки після того, як написати її транслитом. Великою популярністю користується і таку назву даного військово-політичного блоку, як Північноатлантичний альянс.У Франції, наприклад, цей союз і зовсім називають абревіатурою OTAN, яка розшифровується, як Organisation du traité de l'Atlantique Nord. В рамках стратегічної концепції NATO, прийнятої в 2010 році, наведені три найголовніші завдання Північноатлантичного альянсу, якими є безпека, що базується на співпраці країн - членів блоку, врегулювання кризових ситуацій та можливість колективної оборони.