Як в excel побудувати графік?

Як в Excel побудувати графік?

Великі обсяги чисельних даних, які потрібно аналізувати і обробляти, часто набагато зручніше представляти в графічному вигляді. Популярний додаток для створення і редагування електронних таблиць Excel корпорації Microsoft має величезний набір функцій, призначених для цих цілей. Причому освоїти і застосовувати їх зможе практично будь-який - від школяра до бізнесмена або науковця. Буде потрібно зовсім небагато часу, щоб розібратися, як в Excel побудувати графік.

Зміст статті

 • Побудова графіка по готовим даними
 • Побудова графіка функції

Побудова графіка по готовим даними

Розглянемо покроково побудова графіка по готовим даними в Excel 2013. Так, існуючу таблиця значень денної температури з 1 по 30 вересня 2014 року в трьох містах Росії: Москва, Магадан, Сочі. Для наочності у Вас можуть запитати дані в графічному вигляді: так, щоб по осі абсцис відображалася дата, по осі ординат - температура в 0 З.

 1. Виділяємо чотири стовпці таблиці, що містять необхідну інформацію, разом з підписами, потім послідовно вибираємо в головному меню пункти "Вставка", "Рекомендовані діаграми", "Вставити графік" - як на картинці.

  натисніть на картинку для збільшення

 2. У випадаючому меню представлені можливі типи графіків. Вибираємо "Графік з маркерами". Після виконання описаних вище дій на поточному аркуші створюється діаграма, показана на малюнку.

  натисніть на картинку для збільшення

 3. Під графіком відображається легенда - підписи рядів даних (в даному випадку - назви міст). Для більшої наочності потрібно позначити осі і правильно озаглавити діаграму. Встановлюємо курсор на створений за замовчуванням текст "Назва діаграми", стираємо його і пишемо в виділеному полі "Денна температура за вересень 2014 р містах Росії".
 4. Щоб підписати осі, клацаємо по значку "Елементи діаграми", розташованому поруч з графіком, ставимо галочку "Назва осей", як показано на зображенні. Замість з'явився тексту вводимо "Дата" і "Температура, ⁰С".

  натисніть на картинку для збільшення

 5. Якщо все зробити правильно і трохи розтягнути діаграму в ширину, готовий графік прийме такий вигляд, як на ілюстрації. Тепер легко можна визначити дні, коли в Москві було тепліше, ніж в Сочі, або холодніше, ніж в Магадані!

  натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Побудова графіка функції

Розглянемо, як побудувати графік в Excel, якщо задано не числові дані, а функція. Наприклад, є складна залежність y = f (x) = 2 (1-e -0, 5x cos (4x)), яку потрібно відобразити на діаграмі. Щоб створити графік функції в Excel, спершу потрібно сформувати таблицю, яка містить x та y.

 1. Розрахуємо значення функції при х від 0 до 8 з кроком 0, 25. У двох сусідніх по горизонталі осередках записуємо назви стовпців таблиці. Під ними в першу колонку вводимо 0 (початок діапазону зміни x), нижче - 0, 25 (крок), в другу - формулу для розрахунку y, що починається зі знака "=". Потрібно використовувати правила написання математичних функцій в Excel і замість аргументу вказати адресу комірки, що містить його чисельне значення.В результаті таблиця повинна виглядати так, як показано на зображенні.

  натисніть на картинку для збільшення

 2. Виділяємо перші два осередки зі значеннями x, наводимо курсор в правий нижній кут утворилася рамки, при появі знака "+" за допомогою натиснутій лівій клавіші миші розтягуємо область вниз - як на картинці. Так колонка заповнюється значеннями від 0 до 8. Аналогічно копіюємо формулу в другому стовпці.

  натисніть на картинку для збільшення

 3. Отримавши таблицю даних, виділяємо її разом з заголовками, переходимо до пунктів меню "Вставка", "Рекомендовані діаграми" і вибираємо точкову діаграму з плавними лініями (на малюнку). Якщо потрібно відображати мітки даних, застосовується аналогічний тип графіка з маркерами.

  натисніть на картинку для збільшення

 4. Підписавши осі і назва, отримаємо наступне візуальне уявлення даної функції:

Як бачите, побудувати графік в Excel дуже просто. Крім того, в програмі є безліч інструментів для поліпшення сприйняття даних: можна як скористатися готовими наборами стилів і макетів оформлення діаграм, так і самостійно налаштувати кольору фону, ліній, тексту, крок сітки та інші параметри. Також дуже зручно, що при зміні в таблиці числових значень автоматично перебудовується і графік.