Як легко вивчити англійську

Як легко вивчити англійську

На сьогоднішній день англійська є одним з найбільш затребуваних і поширених мов у світі. Як правило, вперше ми стикаємося з ним в рамках шкільної програми. Але, незважаючи на тривалість курсу навчання, рідкісний випускник може продемонструвати високий рівень володіння мовою. Мало хто замислюється над тим, що рано чи пізно ці знання неодмінно стануть в нагоді нам у дорослому житті. Тому питання, як легко вивчити англійську мову, хвилює сьогодні величезна кількість людей. Наведемо кілька корисних порад.

Зміст статті

 • Способи вивчення мови
 • Поради по вивченню англійської мови

Способи вивчення мови

Існує безліч методів оволодіння іноземними мовами, кожен з яких по-своєму ефективний і привабливий . Одні дають швидкий, але при цьому дуже поверховий результат. Інші мають на увазі більш детальний і глибоке вивчення. Одночасне використання відразу декількох технік дозволить урізноманітнити процес знайомства з іноземною мовою і призведе до швидкого досягнення заповітної мети.

 • Метод інтервальних повторень. Техніка, що оптимізує процес запам'ятовування нових слів за допомогою їх повторення через певні часові інтервали. Для навчання за допомогою даного методу створено чимало комп'ютерних програм, які в широкому достатку представлені на просторах Інтернету.В цілому ж техніка заснована не на "зубріння", а на автоматичному запам'ятовуванні слів при їх прочитанні через встановлений проміжок часу.
 • Мнемоніка. Являє собою сукупність способів і прийомів, що полегшують засвоєння нової інформації і збільшують обсяг запам'ятовування за допомогою побудови асоціацій. Наприклад, англійська фраза Yellow blue bus дуже схожа на російське визнання в палких почуттях ( "Я люблю вас"). А дієслово sleep можна асоціювати зі слипанием очей втомленого людини. До мінусів даного способу можна віднести неправильність вимови і втрату прямого зв'язку між словами і їх смисловими значеннями.
 • Складання фраз. Техніка заснована на самостійному побудові речень із знайомих слів. Бажано, щоб в отриманих фразах присутні дієслова і прикметники. Для запам'ятовування пропозицій можна використовувати метод інтервальних повторень або ж просто наспівувати їх на знайому мелодію.
 • Морфологія. Заснована на вивченні морфем, що створюють і змінюють слова. Даний розділ мовознавства допомагає людині чітко засвоїти, як одна частина мови перетворюється в іншу. Наприклад, за допомогою зміни прийменника дієслово to smell (пахнути) трансформується в іменник the smell (запах). Так само відбувається і з іншими частинами мови.
 • Вивчення культури. Сюди можна віднести перегляд іноземних фільмів, відео, рекламних роликів, прослуховування музики і читання книг англійською мовою. Знайомство з цими інформаційними носіями допоможе порівняно швидко опанувати розмовною мовою. Адже в фільмах і книгах використовуються різні обороти і фразеологізми, що вживаються людьми в повсякденному житті. На першому етапі слід дивитися відео з субтитрами, переводячи незнайомі слова до тих пір, поки сенс всіх фраз не стане повністю зрозумілий.
 • Спілкування з носієм мови. Найдієвіший спосіб, як легко і швидко вивчити англійську мову. Спілкування з іноземцями по скайпу або через соціальні мережі стане відмінною практикою для новачка. Однак найбільш відчутний ефект в найкоротші терміни дасть лише занурення в мовне середовище. Опинившись в англомовній країні, людина волею-неволею починає пристосовуватися і спілкуватися з оточуючими. Нехай спочатку діалоги виходять кілька нескладними, але вже дуже скоро прогрес стає очевидним. Крім того, мовна практика дозволяє вивчити всі тонкощі англійської розмовної мови.

Крім вищезгаданих способів, існують так звані експрес-методи вивчення англійської мови, інформація про яких представлена ​​у відеоматеріалі.

до змісту ↑

Поради по вивченню англійської мови

Перш ніж приступати до навчання, людина повинна чітко визначитися, чи потрібен йому мову. Присутність деяких сумнівів на цей рахунок може серйозно відбитися на результаті. Адже щоб опанувати англійську в найкоротші терміни, необхідно поставити перед собою цю мету і впевнено рухатися до неї. Найчастіше стимулами до вивчення мови стають закордонні поїздки, побудова кар'єри, навчання в іноземному вузі і т. Д.

Також слід зазначити, що процес навчання повинен приносити задоволення. Тому так важливо вибрати правильну техніку оволодіння новими знаннями, яка буде викликати у людини непідробний інтерес. Що ж стосується сучасних методів навчання, до розряду яких відносяться різні семінари і онлайн-уроки, то їх можна назвати досить корисними і ефективними. Однак паралельно з ними рекомендується практикувати і перевірені роками техніки, такі як студіювання підручників і самостійне побудова речень.Але варто повторитися, що вивчається, повинен викликати інтерес.

Так, наприклад, любителям подорожей буде цікаво познайомитися з культурою різних країн, читаючи іноземні тексти відповідної тематики. А аси кулінарії можуть підшукати декілька цікавих рецептів англійською мовою. Таким чином, підбір навчальних матеріалів повинен здійснюватися на основі власних інтересів і переваг.

Кілька рекомендацій по оволодінню англійською мовою:

 • Починати процес навчання слід з азів, а саме з алфавіту і вимови. Без знання основи людина не зможе не те що правильно читати англійські слова, але навіть повноцінно користуватися словником.
 • Після знайомства з буквами можна приступати до вивчення слів, при цьому чітко обмеживши тимчасові рамки. Наприклад, людина дає собі конкретну установку: вивчити за 3 місяці 2000 іменників. На перший погляд це може здатися вкрай складним, але якщо провести розрахунки, то вийде всього 20-25 слів в день.
 • Далеко не кожному відомо, що нові слова засвоюються набагато краще, коли вони знаходяться в блоці (в реченні або фразі). Дуже гарні для запам'ятовування словосполучення, що складаються з іменника і дієслова / прикметника. Бажано, щоб досліджувані блоки були максимально оригінальними і несподіваними. Можна підшукати різні забавлянки, небилиці, комічні вірші і казки іноземною мовою - запам'ятовувати їх буде дуже весело і цікаво.
 • Для повторення пройденого матеріалу і перевірки власних знань рекомендується завести зошит-словник. Туди потрібно записувати будь-які сподобалися слова і фрази, нумеруя їх по порядку. Крім того, процес написання слів активізує моторну пам'ять.Перевіряти свої знання можна, закривши іноземну колонку рукою і переводячи російські слова на англійську мову. На сьогоднішній день продається безліч готових зошитів-словників.
 • Щоб опанувати англійську мову досконало, потрібно не тільки говорити, а й думати на ньому. Для цього необхідно вловлювати свої думки протягом дня і переводити їх спочатку зі словником, а потім і самостійно. На першому етапі слід почати з найпростіших виразів типу: "Чим це пахне?" або "Я зголоднів", поступово переходячи до більш складним фразам.

Звичайно, можна довго міркувати на тему, чи легко вивчити англійську мову. Однак з усього вищесказаного висновок напрошується сам собою. Якщо підходити до процесу з часткою фантазії і отримувати від нього справжнє задоволення, то результат не змусить себе довго чекати. Ефект же від занять "з-під палки", найімовірніше, буде нульовим. І, нарешті, найкращим запорукою успіху стане регулярна мовна практика. Спілкування з іноземцями дозволить не тільки почерпнути безліч нової інформації, але і довести свою англійську до досконалості.