Як включити wi-Fi на ноутбуці?

Як включити Wi-Fi на ноутбуці?

Ось так відкриваєш ноутбук десь в кафе або в зоні безкоштовної бездротової мережі - а ніякого Інтернету, навіть ознак. Починається паніка: Урі, де у неї кнопка? Як включити Wi-Fi на ноутбуці? Чому не працює, кому заплатити, щоб запрацювало?

Зміст статті

  • Куди натиснути
  • Що налаштувати

Куди натиснути

Для початку треба визначити, чи включена взагалі можливість бездротового з'єднання, тобто прийому сигналу. Моделі ноутбуків різні, тому оглядати будемо корпус - що-небудь та знайдемо. По-перше, індикатори. Зазвичай маленькі діодікі позначають, яке вбудоване обладнання активно зараз: жорсткий диск, бездротової модуль, харчування від мережі і інше. Поруч з кожним - малюнок, що дає уявлення про значення індикатора. Якщо Wi-Fi вимкнений, то індикатор поруч із зображенням антеннки горіти не буде.

По-друге, багато ноутбуки припускають максимально спрощене управління, тому функції закріплені за окремо винесеними кнопками. Для включення Wi-Fi досить натиснути таку кнопку - часто вони забезпечені індикаторами, щоб користувач візуально визначав, чи включений або вимкнений модуль.

По-третє, на бортах деяких моделей ноутбуків є важелі перемикання Wi-Fi в положення On / Off. Теж наочно можна переконатися, чи включена можливість з'єднання чи ні.

Програмно включити Wi-Fi на ноутбуці можна і при натисканні комбінації клавіш. Функціональна Fn плюс одна з верхнього ряду (F9, F12 або будь-яка інша в залежності від моделі) дозволяють включити модуль. Подивіться - на одній з клавіш обов'язково повинно бути зображення антеннки бездротового підключення. За відсутності функціональної клавіші Fn вона відповідає за включення Wi-Fi одноосібно.

до змісту ↑

Що налаштувати

Так або інакше ми знайшли, де включити Wi-Fi на ноутбуці, і роботу модуля активізували. Залишається дати зрозуміти системі, що ми хочемо пізнати радості серфінгу за допомогою бездротової мережі.

Для Windows 7 включення Wi-Fi здійснюється подорожжю за схемою: Пуск - Панель управління - Мережа та Інтернет - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера (зліва). Там вже вибираємо "Бездротове мережеве з'єднання" і натискаємо "Підключити".

Для Windows XP йдемо по схемі: Пуск - Панель управління - Мережеві підключення. Вибираємо в списку "Бездротове мережеве з'єднання" і в меню правої кнопки миші включаємо доступ в Мережу.

Начебто Wi-Fi включений, а доступу в Інтернет все немає. Значить, ноутбук не знає, як і до якої мережі підключитися - в межах досяжності їх може бути багато і вони можуть бути захищені паролями. По кліку в системному треї на іконці бездротового з'єднання вибираємо список доступних бездротових мереж; побачимо їх перелік з назвою, рівнем сигналу і ступенем захисту. Вибираємо ту, пароль (ключ SSID) до якої нам відомий, або незахищене загальнодоступне підключення. Натискаємо "Підключити", даємо пару секунд на аутентифікацію - і наш Wi-Fi включений і забезпечує доступ в Інтернет.

У кого-то може виникнути питання, навіщо взагалі включати Wi-Fi на ноутбуці, якщо можна його залишити включеним за замовчуванням постійно.Економія тому причиною: для мобільних пристроїв енергоефективність роботи - пріоритет, а включений модуль Wi-Fi, особливо в процесі пошуку доступних мереж, вимагає багато енергії.