Як відключити автоматичне перемикання мови?

Як відключити автоматичне перемикання мови?

Поєднання клавіш Alt + Shift (або Ctrl + Shift) - перше, що запам'ятовує користувач Windows. Воно відповідає за зміну мови введення (в більшості випадків - з рідної мови на міжнародний англійська). Іноді про поточну мову ми забуваємо, тому в набираються текстах "йцукен" перетворюється в "qwerty". Щоб забудькуватість нам не заважала, розробники ПЗ дали можливість в деяких програмах автоматично перемикати мову на той, який вже використовувався. Часом така турбота про зручність викликає плутанину (наприклад, коли в тексті присутній і кирилиця, і латиниця), але користувач не знає, як відключити автоматичне перемикання мови. Спробуємо це зробити.

Для початку треба чітко розуміти, коли саме і як в нашому випадку відбувається зміна мови введення. Більшість з користувачів, встановивши потрібний за замовчуванням в системі Windows, не відчувають проблем з ручним перемиканням в разі потреби. У той же час багатозадачність грає свою жарт: у вікні кожного нового відкритої програми мову введення буде той, який встановлений в системі основним. Це може здатися незручним: набираючи текст російською в Microsoft Word, при переході в браузер в адресному рядку ви цілком здатні почати друкувати "цццюнфтвучюкг" замість адреси всім відомого пошуковика. Такі метаморфози іноді сприймають як автоматичне перемикання мови, але насправді це всього лише невідповідність між системним мовою введення і очікуваннями користувача.З іншого боку, легко заплутатися, "перестрибуючи" між вікнами з різними мовами введення.

В Windows 8 користувачеві дали можливість вибирати, як системі поводитися з мовою введення тексту. В налаштуваннях методу введення треба при бажанні вказати необхідність запам'ятовувати для кожної програми потрібний саме в ньому мова. Якщо скасувати цю команду (прибравши галочку), то мова не буде автоматично перемикатися при відкритті нової програми, а буде змінюватися тільки за вказівкою користувача: в Word російський - російський і в браузері, і в Блокноті.

натисніть на картинку для збільшення

Вищесказане пов'язано більше з дискомфортом від власної забудькуватості, ніж від функції автоматичного перемикання мови. Така присутній в Microsoft Office: програма змінює розкладку відповідно до навколишнім текстом. Якщо поставити курсор поруч з англійським словом, то розкладка зміниться на англійську - це зручно, наприклад, для виправлення помилок. Але білінгвальні тексти в цьому випадку набирати буде болісно - простіше відключити автоматичне перемикання мови введення. Робиться це в налаштуваннях програми Microsoft Word: Параметри - Додатково - Параметри правки - забираєте позначку з відповідного пункту.

натисніть на картинку для збільшення

Софт, покликаний полегшити роботу з розкладкою клавіатури, іноді створює більше проблем. Зазвичай користувачі скаржаться на неможливість введення паролів або слів на іншій мові в тексті: програма думає, що людина помилилася, і виправляє помилку самостійно. Незалежно від того, яка програма використовується (зазвичай вони все якийсь Switcher), в її настройках обов'язково є пункт "Автопереключення".Щоб працювати з текстом в тому режимі, який влаштовує вас, а не програму, просто зніміть галочку навпроти цього пункту. Також можна додати Word, Блокнот або гру в виключення, щоб програма-перемикач не реагувала на зміну мови там, де це необхідно.