Як відформатувати диск c?

Як відформатувати диск C?

Як правило, диском С називають розділ накопичувача, на який встановлена ​​операційна система. Зазвичай йому дійсно присвоєна дана буква, але це ні в якому разі не є правилом. Форматування логічних дисків (розділів), флешок, карт пам'яті засобами Windows ніяких труднощів не складає, якщо тільки мова не йде про те, як відформатувати диск C - диск системний. Мотиви для подібного варварства винесемо за дужки: треба так треба.

Що робимо ми, коли хочемо відформатувати флешку? За допомогою дискової утиліти або штатного кошти Windows вказуємо, з якого саме диска будемо все прати, погоджуємося з попередженням про втрату всіх даних і отримуємо в результаті чистий накопичувач. Якщо те ж саме спробувати зробити з системним розділом, то операційна система фактично покрутить пальцем біля скроні: їй життєво необхідні ті файли, які будуть знищені, вона просто не зможе працювати. Програма самоліквідації ні в одній ОС не закладена, а захист "від дурня" завжди є. Якщо все-таки завдання знищити все поставлено, тобто лише один метод її вирішення: завантажитися з іншого носія і побачити розділ не як активний системний, а як один з файлових. В цьому випадку з ним можна звертатися безцеремонно.

натисніть на картинку для збільшення

Відформатувати диск C можна в процесі установки нової операційної системи.Після того як ви завантажилися з інсталяційного диска або флешки, інсталятор запропонує вибрати розділ жорсткого диска, який і буде системним. Його треба очистити від файлів колишньої ОС. При установці Windows 7 або 8 під списком накопичувачів буде кнопка "Форматувати", в Windows XP знадобиться видалити вибраний розділ (кнопка D), в що з'явилася неразмеченное області створити новий розділ (кнопка C), встановити OC в новий розділ (Введення). На наступному етапі буде запропоновано форматувати розділ в певній файлової системи. По завершенні процедури форматування продовжиться процедура установки.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо обзаводитися новою операційною системою на старому місці ви не плануєте, то повне очищення системного диска можна виконати, завантажившись з зовнішнього носія з ОС - Live-USB або Live- CD. В цьому випадку ви отримаєте незалежно працюючу ОС, яка бачить все підключені жорсткі диски і визначає їх як сховище файлів, і тільки. Форматування можна провести штатними засобами (з контекстного меню, клікнувши по диску C в вікні "Мій комп'ютер") або скористатися входять до складу збірки утилітами: більшість розробників включають туди програми для роботи з дисками.

Коли з якихось причин перші два способи не влаштовують (іноді просто ніде взяти завантажувальний диск) - на допомогу прийде дублер. Якщо десь поруч є другий комп'ютер, то доведеться перемістити фізичний жорсткий диск в його надра, підключити і відформатувати з-під хазяйської системи як гостя. Тільки треба враховувати, що томи підключеного накопичувача можуть мати вже інші літери-мітки і диск C може стати диском J або K.