Як створити образ диска?

Як створити образ диска?

Багато користувачів інтернету напевно стикалися з файлами в форматі. iso. Даний формат створений для зберігання копії оптичного диска. Інакше кажучи, образ диска ISO - це звичайна копія диска, яка в майбутньому може бути віртуалізувати на комп'ютері або записана на будь-який інший чистий диск. Переважно в образах зберігають копії ігор і дистрибутиви операційних систем. На торрентах і зовсім практично всі ігри викладені в ISO-форматі. Якщо вам потрібно зробити копію оптичного диска і ви не знаєте, як створити образ диска, то дана стаття вам неодмінно допоможе.

Для початку варто сказати, що існує безліч програм для створення образів в форматі ISO. CDBurnerXP, UltraISO, Nero, Ashampoo Burning Studio, Daemon Tools ... Кожна з цих програм проста в управлінні, і розібратися зі створенням образу зможе будь-який досвідчений користувач. Якщо перші дві утиліти зі списку "заточені" спеціально під створення ISO-образів, то інші програми більш функціональні.

Ashampoo Burning Studio, крім збереження образу, вміє записувати CD | DVD- і Blu-ray-диски, а також конвертувати музику в Audio CD. Що стосується Nero, то даний мультимедійний комбайн дозволяє працювати з усіма видами дисків і має в наявності функціональний відео- і аудіоредактор. Daemon Tools - утиліта, якою користуються в основному геймери, оскільки крім створення образів "Даемон" дає можливість віртуалізувати їх в операційній системі.Мабуть, найкраще створити образ диска ISO в Ashampoo Burning Studio, так як ця програма легка в управлінні і русифікована.

Ashampoo Burning Studio

Спочатку дана утиліта вміла лише записувати диски. Згодом в ній з'явилися функції створення образів і архівації.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо вам набрид стандартний майстер запису дисків, то встановіть цю безкоштовну утиліту. Завантажити Ashampoo Burning Studio ви можете з офіційного сайту // www. ashampoo. com. Шоста версія, представлена ​​на скрині вище, повністю безкоштовна.

Отже, завантажуємо і встановлюємо "Ашампу". Відкриваємо програму і в стартовому вікні вибираємо вкладку "Створити / записати образ диска". Якщо вам потрібно зробити копію диска, вставленого в оптичний привід, то вибираємо другий пункт цієї вкладки. Якщо ж на вашому вінчестері вже є файли, які потрібно об'єднати в один ISO-образ, то натискаємо на третій пункт "Створити образ диска з проекту".

натисніть на картинку для збільшення

Вставляємо диск з грою або дистрибутивом Windows в оптичний привід і чекаємо повідомлення програми про те, що "вставлений диск хороший". Підтверджуємо свої подальші дії кнопкою "Далі".

натисніть на картинку для збільшення

На наступному етапі обов'язково вказуємо формат файлу "ISO", інакше "Ашампу" збереже образ у власному форматі. ashdisk.

натисніть на картинку для збільшення

Задаємо назву майбутньому образу і вказуємо місце його збереження, якшо по кнопці "Огляд". Після закінчення натискаємо на кнопку "Далі".

натисніть на картинку для збільшення

Почнеться процес збереження образу. Коли нижня шкала прогресу повністю "позеленіє", програма повідомить вас про закінчення процесу збереження.Залишиться лише закрити утиліту і перевірити образ диска ISO. У будь-який момент ви можете зупинити створення ISO-образу кліком по кнопці "Стоп".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ж ви вибрали пункт "Створити образ диска з проекту", то процес створення образу трохи зміниться. Насамперед потрібно вибрати тип диска. Кількома на посилання "CD | DVD диск з даними".

натисніть на картинку для збільшення

Відкриється нове вікно програми, в якому потрібно додати файли в майбутній образ. Кількома на кнопку "Додати" і вибираємо потрібні файли. Після закінчення натискаємо кнопку "Далі".

натисніть на картинку для збільшення

Потім знову вказуємо формат ISO, вибираємо місце збереження файлу образу і даємо йому назву.

натисніть на картинку для збільшення

Після натискання на кнопку "Зберегти образ диска" почнеться процес збереження ISO-образу.

натисніть на картинку для збільшення

Після повідомлення про успішне збереженні образу натискаємо на кнопку "Вихід".

натисніть на картинку для збільшення

Таким чином, буквально за кілька кліків миші можна створити образ диска з грою, фільмами, музикою або дистрибутивом операційної системи. Дане відео про створення образів в "Ашампу" дозволить вам усвідомити всі нюанси роботи з утилітою: