Як очистити кеш на комп'ютері?

Як очистити кеш на комп'ютері?

Практично кожна програма на Windows використовує кеш для тимчасового зберігання інформації. По суті, доступ до інформації, що міститься в кеші, здійснюється швидше, ніж до інформації, яка міститься на вінчестері. У зв'язку з цим всі браузери і багато утиліти, які працюють з великими обсягами інформації, використовують кеш в повсякденній роботі. Згодом обсяг кеша збільшується і на диску С залишається все менше місця. Як очистити кеш на комп'ютері?

Нерідко через "розрослося" кеша комп'ютер починає подвисать. Великий обсяг кеша лише шкодить операційній системі, тому його потрібно періодично очищати. Очистити кеш можна як стандартними засобами операційки, так і програмним забезпеченням від сторонніх розробників. Що ж, пора приступити до очищення кеша.

Очищення тимчасових файлів і ескізів

Основну частину кеша займають так звані тимчасові файли і ескізи. Щоб їх очистити, вам буде потрібно утиліта CCleaner або стандартна "очищення диска" в меню "Пуск". Безсумнівно, краще скористатися Склінером, так як, на відміну від системної утиліти, він більш якісно очищає диск від непотрібного сміття. Запускаємо CCleaner і вибираємо вкладку "Очищення".

натисніть на картинку для збільшення

Кількома кнопку "Аналіз" і чекаємо його закінчення.

натисніть на картинку для збільшення

Після закінчення процесу аналізу непотрібних файлів тиснемо кнопку "Очищення".

натисніть на картинку для збільшення

CCleaner автоматично видалить файли з кеша і повідомить вас відповідним повідомленням.

Очищення кеша DNS

Після очищення тимчасових файлів пора приступити до чищення DNS-кешу. Для цього вам потрібно запустити командний рядок. Відкриваємо "Пуск" і в рядку пошуку вводимо англійською cmd. Після чого вибираємо програму cmd. exe і запускаємо її.

натисніть на картинку для збільшення

Вводимо в командному рядку наступний код: ipconfig / flushdns. Після чого тиснемо Enter на клавіатурі.

Якщо ви все зробили правильно, то система видасть сповіщення про те, що кеш сопоставітеля DNS очищений.

натисніть на картинку для збільшення

Очищення кеш-пам'яті

При довгій роботі комп'ютера оперативна пам'ять забивається порожніми процесами, і система починає пригальмовувати. Напевно в ці хвилини ви замислювалися про те, як очистити кеш-пам'ять на комп'ютері. Зробити це досить просто, достатньо відкрити діалог "Виконати" і ввести спеціальний код. Натискаємо на клавіатурі ноутбука або комп'ютера одночасно дві клавіші - Windows + R. Вводимо наступний код:

для 64-бітної системи:

% windir% SysWOW64 rundll32. exe advapi32. dll, ProcessIdleTasks

натисніть на картинку для збільшення

для 32-бітної системи:

% windir% system32 rundll32. exe advapi32. dll, ProcessIdleTasks

натисніть на картинку для збільшення

Підтверджуємо введення кнопкою "Enter". Після цієї процедури невживана ОЗУ буде очищена, і комп'ютер перестане гальмувати.

Ось такими нехитрими способами можна підтримувати продуктивність свого комп'ютера на гідному рівні.Робіть очищення кеша регулярно, і у вас не буде проблем з операційною системою.