Як змінити iP-адреса комп'ютера?

Як змінити IP-адресу комп'ютера?

Найчастіше цікавляться, як змінити IP-адресу комп'ютера, ті, хто сподівається залишитися в глобальній мережі анонімом або не хоче видавати своє реальне місце розташування. Від ФСБ цей метод не приховає, а ось відвідати заблоковані Роскомнадзором сайти допоможе, так само як і непомітно підглянути досягнення конкурентів. Втім, у кожного свої резони, і в зміні однієї адреси на інший немає нічого кримінального і підозрілого.

Насправді IP-адрес у будь-якого пристрою, здатного підключатися до локальної або глобальної мережі, є два - внутрішній і зовнішній. Внутрішній служить для ідентифікації в мережі локальної: доступ за цією адресою можуть отримати тільки пристрої з тієї ж мережі. Цей IP присвоюється локальним сервером і необхідності його міняти зазвичай немає: знання даної адреси не дає абсолютно нічого. Втім, змінити його без порушення роботи мережі не вийде.

Зовнішній IP - ту адресу, який присвоюється пристрою в мережі Інтернет. Його якраз можуть бачити всі, хто допущений програмно: адміністратори сайтів, модератори форумів, роботи - ті, хто має доступ до логів підключень. Ця електронна адреса видається провайдером, вірніше, його обладнанням. Він може бути динамічним і статичним: в першому випадку присвоюється при підключенні до глобальної мережі і резервується за пристроєм до кінця сесії, а при наступному підключенні вже буде виданий іншій; у другому - фіксується для пристрою на постійній основі.

Динамічний зовнішній IP не видається конкретному пристрою заздалегідь, а призначається з діапазону адрес, вільних в момент підключення: сьогодні під 215. 160. 12. 5 в мережі з'являється ваш ПК, завтра цю адресу відданий ноутбука однокурсника , що живе на іншій вулиці. Місцезнаходження в даному випадку визначається (без отримання конфіденційних відомостей від провайдера) дуже приблизно, на рівні населеного пункту. Змінити IP-адреса комп'ютера при цьому дуже просто: достатньо відключити роутер від мережі або перезавантажити його. Іноді може знадобитися кілька хвилин, щоб обладнання оператора розпізнало завершення сеансу. При перепідключенні IP автоматично зміниться.

Такий спосіб не допоможе стати анонімом і в більшості випадків не дасть можливості підібратися до заборонених плодів: якщо адміністратори блокують, то блокують діапазон адрес. Тому заради збереження інкогніто доведеться скористатися чужими масками. Зробити це можна за допомогою proxy-сервера, сайту-Анонімайзера, програми для зміни IP. Суть зводиться до одного: ваш трафік буде йти не напряму, а через спеціальний сервер, який зробить вигляд, що це він приймає-передає. Адреса сервера при цьому може бути будь-китайським, хоч бразильським (в більшості випадків допустимо вибрати розташування).

В залежності від конкретних завдань і можливостей для зміни IP-адреси ви можете скористатися:

  • Списком проксі-серверів. Такі списки надають спеціалізовані сайти, вони постійно поповнюються і змінюються. Просто переписуєте адресу і порт в поле "проксі-сервер" в налаштуваннях вашого браузера, зберігаєте і перевіряєте працездатність. Як правило, безкоштовно розповсюджуються списки містять багато непрацюючих IP, тому доведеться помучитися, перебираючи їх.
  • Сайтом-анонімайзером. Він стане в нагоді в тому випадку, якщо треба відвідати якийсь ресурс, недоступний вам по ряду причин. Анонімайзерів в мережі багато, наприклад, цю послугу надає 2ip. ru. Просто вводите адресу потрібного сайту в форму і переходите.
  • Програмою-анонімайзером. Вона підбере вільний IP і змінить його для вашої системи автоматично, просто пропускаючи через свій сервер трафік. Платні програми зазвичай надають доступ до швидких серверів, безкоштовні будуть сильно гальмувати роботу в мережі. Непогано справляється зі своїми завданнями програма HideIP, але у неї величезна кількість аналогів.
  • VPN - віртуальної приватної мережею. Один з найбільш безпечних, ефективних і дорогих способів змінити IP для наглядових в Інтернеті. Діє за принципом імітації локальної мережі, об'єднуючи комп'ютери, підключені до глобальної. Вибираєте сервер і входите в його віртуальну мережу - інші пристрої ідентифікують вас тільки як її учасника.