Як помер Гагарін?

Як помер Гагарін?

Як він літав - знають майже все на території колишнього Союзу, що він сказав теж знають всі. А ось як помер Гагарін - людина-символ, людина-епоха, людина-легенда? Незважаючи на цілком прозору офіційну версію, смерть Юрія Гагаріна з самого початку обросла чутками, сенсаціями і версіями.

Юрій Олексійович Гагарін - перша людина, що побувала в космосі - загинув 27 березня 1968, через 7 років після свого знаменитого польоту. Спільно з інструктором він відчував новий літак МІГ-15УТИ, який розбився у Володимирській області при посадці. Обидва льотчики загинули. За офіційною версією, літак зіткнувся з метеорологічним зондом в умовах обмеженої видимості, через що пілоти не змогли вірно оцінити обстановку і вивести машину зі штопора. Що ще потрібно людям, які шукають в смерті героя сліди змов, гебні і НЛО?

Чутки та версії породив гриф секретності на розслідуванні загибелі Гагаріна і інструктора Серьогіна. Насправді все пов'язане з фігурою такого масштабу, а Гагарін вже був світовою знаменитістю, слідчі не могли не засекретити - такий був час. Сьогодні матеріали справи доступні, а експерти говорять про те, що літак зіткнувся ні з зондом, а з іншим літаком, який випадково потрапив в зону випробувань. Словом, Гагаріна згубив традиційний російський "авось".

В будь-якому випадку, будь причиною метеозонд або випадковий літак, загибель льотчика-космонавта була подією хоч і трагічним, але ніяк не таємничим.Однак люди не хотіли вірити, що їх герой ось так безславно загинув, тому в умах співгромадян розплодилося безліч конспірологічних теорій. З тих пір як помер Гагарін і до наших днів, кажуть, що його таємно заарештували і містять в секретному психдиспансері; що його загибель підстроїв КДБ, тому що людину важливіше, потрібніше і героїчна вождя бути не повинно; що втомлений від слави Перший космонавт інсценував свою смерть заради спокійного життя в сільській глибинці; що апаратуру вивів з ладу НЛО ...

В одній версії було озвучено, що обидва льотчики загинули, поступаючись один одному право катапультуватися першим; в результаті, виявилося пізно для обох. Також повідомлялося, що перед польотом у інструктора стався конфлікт з партійним начальством, що призвело до напруженій обстановці і зниження уваги. А ось версія про випите перед випробуванням склянці горілки не підтвердилося - експертиза показала, що пілоти були тверезими.

Може, перед останнім польотом Гагарін забув сказати своє "поїхали"?