Як порівняти два документи word?

Як порівняти два документи Word?

В ряді випадків у користувача програми Microsoft Word виникає потреба в тому, щоб порівняти два тексти на предмет збігів. Це можна зробити різними способами. Як порівняти два документи Word швидше за все?

Найдоступніші варіанти вирішення даного завдання:

Зміст статті

 • Засоби порівняння документів в Word
 • Зовнішні засоби порівняння документів
 • Залучення онлайнових сервісів

Розглянемо обидва варіанти докладніше.

Засоби порівняння документів в Word

Програма Microsoft Word випущена в великій кількості модифікацій. У числі найпоширеніших - Word 2007. Вивчимо те, які в ньому є інтерфейси для швидкого і зручного порівняння документів.

Відкривши програму Microsoft Word, необхідно вибрати вкладку "Рецензування". Потім - опцію "Порівняти". Після цього програма запропонує вказати два файли в форматі Word, які будуть звірятися. Як тільки користувач зробить це - перед ним відкриється кілька вікон. У них будуть відображатися:

 • вихідний джерело (праворуч);
 • змінений документ (праворуч);
 • "гібридний" документ (в центрі);
 • зведення виправлень (зліва).

Нас буде, ймовірно, цікавитиме в першу чергу вікно, що розташовується по центру. У ньому відображається "комбінований" текст, в якому будуть "підсвічені" - виділені кольором - відмінності між вихідним і зміненим джерелом.

натисніть на картинку для збільшення

Червоним шрифтом з зачеркиванием виділяється текст, який присутній у вихідному документі, але відсутня в зміненому. Червоним підкресленим шрифтом - новий текст. Зеленим - абзаци, які переміщені. Звичайний шрифт - це те, що є в обох документах, збігаються фрагменти.

За допомогою допоміжних елементів інтерфейсу можна перетворювати виявлені відмінності в повноцінний елемент тексту або відхиляти їх (використовуючи кнопку "Прийняти" або "Відхилити і перейти до наступного"). Після завершення роботи з "комбінованим" текстом необхідно зберегти відповідний документ до затверджених змінами.

до змісту ↑

Зовнішні засоби порівняння документів

Як порівняти два документи Word і "підсвітити" відмінності між ними за допомогою вбудованих інструментів Microsoft Word, ми тепер знаємо. Але є способи вирішення даної задачі, які передбачають використання також і сторонніх видів ПО. Вони можуть стати в нагоді, якщо власне програми Microsoft Word немає під рукою.

В числі таких рішень - програма WinMerge. Завантажити її можна тут - // winmerge. org /? lang = ru. Вона безкоштовна.

Її потрібно встановити на комп'ютер, запустити і створити новий проект (вибираємо "Файл", потім - "Відкрити"). Після необхідно завантажити в програму порівнювані файли з диска комп'ютера. Натискаємо OK і чекаємо появи декількох вікон інтерфейсу:

 • розташованих в центрі і справа (в них будуть відображатися порівнювані тексти);
 • розташованого зліва (графічне відображення структури документів);
 • знаходиться внизу (в ньому відображаються фактичні відмінності між текстами).

Примітно, що відмінності відображаються рядок за рядком.Використовуючи елементи інтерфейсу програми, можна переміщатися між ними. Відмінності, які виявлені при порівнянні двох файлів, можна копіювати з одного тексту в інший - послідовно або все одночасно.

натисніть на картинку для збільшення

Програма WinMerge включає корисні функції:

 • пошук і заміна тексту;
 • підсвічування HTML-тегів, елементів мов PHP, Python;
 • створення звіту в форматі HTML за підсумками звірки текстів.

Як порівняти два документи Word на збіги за допомогою вбудованих засобів програми від Microsoft, а також зіставити тексти за допомогою зовнішніх рішень, ми тепер знаємо. Але цілком може виявитися так, що під рукою не виявиться ні Word, ні WinMerge або аналогів даного ПЗ. В цьому випадку можна скористатися одним з онлайнових сервісів для порівняння текстів.

до змісту ↑

Залучення онлайнових сервісів

В числі найбільш зручних і популярних сайтів, що дозволяють вирішити задачу в порівнянні текстів онлайн, - // text. num2word. ru /. Потрібно зайти на нього, розмістити два тексти в правій і лівій формах відповідно і натиснути кнопку "Порівняти". Синім кольором відображається інформація, яка є тільки в лівому документі, червоним - та, що присутній виключно в правому. Чорним шрифтом зазначається загальний для обох джерел текст.

Цікавий інструмент - TopWriter ( // www. Topwriter. Ru / comparison /). Він дозволяє відображати схожість текстів в процентному вираженні. Щоб скористатися цим сервісом, слід зайти на вказаний сайт, помістити у відповідні онлайн-форми два тексту і натиснути кнопку "Порівняти". Відразу ж відобразиться цифра у відсотках, яка свідчить про ступінь схожості двох текстів.