Як змінити формат текстового документа?

Як змінити формат текстового документа?

В інформаційному світі налічується більше десятка різних текстових форматів. Для роботи з текстовими файлами велика частина користувачів комп'ютерів застосовує пакет програм Microsoft Office. Великий функціонал, зручність редагування практично всіх відомих форматів і постійні оновлення дозволили Microsoft Word стати найпопулярнішим редактором документів. Оскільки не існує єдиного формату текстових файлів, у користувачів часто виникають питання про те, як змінити формат текстового документа. Зіткнулися з "нечитабельним" форматом або терміново потрібно змінити формат? ...

Перед тим як приступити до зміни формату файлу, потрібно зрозуміти, чим відрізняється формат документа від його розширення. Формат - це вміст файлу, а розширення - всього лише набір букв, що вказують системі на те, якою програмою варто відкривати файл. Наприклад, якщо файл має розширення. avi, то Windows відкриє його відеоплеєром, встановленим за замовчуванням.

Зміст статті

  • Зміна формату Word-документів
  • Зміна формату txt-файлу

Зміна формату Word-документів

Щоб змінити формат текстового документа, рекомендується скористатися вбудованими можливостями редактора Microsoft Word. Відкрийте документ в будь-якої версії Офісу, клікніть по кнопці "Файл" у верхній частині екрану і виберіть вкладку "Зберегти як".

натисніть на картинку для збільшення

У випадаючому списку вкажіть формат, в якому потрібно зберегти файл. Виберіть місце збереження нового файлу і натисніть "Зберегти".

натисніть на картинку для збільшення

Таким способом можна "перевести" будь-який Word-документ в бажаний формат.

до змісту ↑

Зміна формату txt-файлу

Якщо потрібно змінити формат txt-файлу, то куди простіше змінити розширення файлу. Але для початку потрібно включити відображення розширень в Windows. Відкрийте "Мій комп'ютер" і натисніть на клавіатурі кнопку Alt. У рядку клацніть на кнопці "Сервіс" і перейдіть по вкладці "Параметри папок".

натисніть на картинку для збільшення

В новому вікні "Параметри папок", перейдіть у вкладку "Вид", перегорніть список "Додаткові параметри" до кінця і зніміть галочку з пункту "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів". Потім натисніть кнопку "Застосувати", слідом "ОК".

Клацніть по текстового файлу правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть "Перейменувати". Наприклад, якщо текстовий файл у форматі. txt змінити на. html, то файл вже буде відкриватися в браузері.

Таким же способом можна "перевести" txt-файл в формат. doc або. rtf. Але при спробі перейменування розширення у будь-якого Word-документа в. txt виникнуть проблеми при відкритті файлу.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо у вас під рукою немає пакета програм Microsoft Office, то можна скористатися спеціальними конвертується утилітами або онлайн-сервісами.