Forbes: Рейтинг найбагатших топ-менеджерів Росії 2016

На тлі кризи, санкцій і листопадової сльоти приємно знати, що є в Росії люди, які продовжують жити нормально і місцями навіть добре. Свідчення цього - опублікований в кінці листопада російським журналом Forbes у вищій мірі цікавий список винагород найголовніших російських менеджерів і керівників компаній. Радувати читачів видовищем чужих грошей Forbes продовжує вже котрий рік - рейтинг стартував в 2012 році. Однак п'ять років тому і долар був нижче, і винагороди вище. Якщо в ті дні менеджери збагачувалися на 1. 89 млрд доларів щорічно, то в нинішньому 2016 їх зарплати зменшилися більш ніж наполовину.

Всього в офіційному рейтингу найбагатших російських топ-менеджерів 2016 року брало участь 70 керівників підприємств, які не є їх власниками. Оцінка проводилася на підставі наступних критеріїв: короткострокові виплати (зарплата, премії та інше), довгострокові (дохід від акцій) і бонуси від участі в радах директорів дочірніх підприємств.

Всі отримані дані зведені в таблицю. На основі підсумкових значень вироблено ранжування місць.

Зміст:

  • 10. Рубен Аганбегян
  • 9. Андрій Акімов
  • 8. Михайло Задорнов
  • 7. Михайло Шамолін
  • 6. Владислав Соловйов
  • 5. Іван Стрешинський
  • 4. Дмитро Разумов
  • 3. Герман Греф
  • 2. Ігор Сечин
  • 1. Олексій Міллер

10. Рубен Аганбегян

Генеральний директор ВАТ "Відкриття Холдинг" в 2015 році отримав 6 млн доларів.Це значна зміна в порівнянні з 2014, коли його винагорода склала суму майже вдвічі більшу. Однак йому пощастило більше, ніж колишньому главі РЖД Володимиру Якуніну і іншим, які з ренкінгу взагалі вибули.

9. Андрій Акімов

Акімов головує в правлінні "Газпромбанку" вже давно - понад 14 років. І платить своєму старому і почесному члену компанія відповідно - в 2015 році він отримав 6. 3 млн доларів. У 2014 році грошей у Андрія було більше - його винагороду тоді склало 8 млн.

8. Михайло Задорнов

У 2015 році любитель катання на лижах і за сумісництвом голова правління ВТБ24 заробив 6. 5 млн доларів. Це менше на 2 млн доларів, ніж в 2014 році.

7. Михайло Шамолін

Мабуть, у зв'язку з кризою АФК "Система", генеральним директором якої є Шамолин, застосувала оригінальну тактику. Її топ-менеджери тепер зобов'язані впроваджувати свої кровно зароблені в акції і активи компанії. Невідомо, наскільки прибутковою виявиться така система і чи допоможе вона утримати "Систему" на плаву, але її беззмінний з 2011 року президент входить в число найбільш високооплачуваних керівників країни. У 2015 році його винагорода склала 7. 4 млн доларів.

6. Владислав Соловйов

В дитинстві Владислав мріяв стати морозивником, але, на щастя для себе, змінив думку і замість цього два роки тому став гендиректором UC Rusal. На відміну від більшості брали участь в даному топ-10, його дохід в 2015 році був більше, ніж в 2014 - якщо раніше він отримав 4. 4 млн доларів, то в минулому році - 7. 4.

5. Іван Стрешинський

Генеральний директор і старий друг Алішера Усманова, господаря холдингу USM, де Іван отримує свій скромний дохід в 10 млн, теж постраждав від кризи.Якщо порівняти з 2014 роком, він обходиться компанії менше на 5 млн. Доларів.

4. Дмитро Разумов

У 2016 році Дмитро обігнав Германа Грефа в санкт-петербурзькому забігу по історичному центру міста. А ось в змаганні на величину виплат найбагатшим управлінцям в Росії генеральний директор групи "Онексім" від Германа відстав, зайнявши лише 4 позицію. Правда, всього на мільйон - в 2015 році Дмитро отримав 10 млн (рівно на третину менше у порівнянні з 2014 роком).

3. Герман Греф

Доходи Грефа в 2015 році зменшилися відносно небагато - замість 13. 5 млн доларів вони склали 11 млн. Однак навіть ця скромна маленька сума викликала протест прес-служби Ощадбанку: вона вважає, що доходи Грефа сильно перебільшені.

2. Ігор Сечин

Бути главою "Роснефти" прибутково - в минулому році Сечин отримав винагороду в 13 млн доларів (а в 2014 році його доходи склали 17. 6 млн доларів). Але на думку прес-секретаря "Роснефти", Forbes сильно прикрасив реальну цифру. В кінці 2016 року Сечин очолив хіт-паради російських медіа в зв'язку із затриманням Олексія Улюкаєва, підозрюваного в отриманні хабара від голови "Роснефти".

1. Олексій Міллер

Беззмінний глава "Газпрому" з 2001 року з великим відривом перемагає в гонці доходів топ-менеджерів РФ 2016 року, залишаючись номером один. У минулому 2015 року він обійшовся компанії в 17. 7 млн ​​доларів - майже на 33% дешевше, ніж у 2014 році (27 млн ​​доларів). Всі головні менеджери "Газпрому" отримали 78. 3 млн доларів за 2015 рік, а загальний дохід компанії в минулому році склав 140. 4 млрд доларів.