Екологічний рейтинг регіонів Росії на 2016 рік

Починаючи з 2008 року організація "Зелений патруль" щороку складає екологічний рейтинг регіонів Росії . Регіони РФ оцінюються за трьома основними категоріями: природоохоронної (атмосфера, водні ресурси, біоресурси), промислово-екологічної (промислові відходи, вплив середовища, відповідальність бізнесу та ін.) І соціальної (культурно-освітні ініціативи, середовище проживання, закон і влада і ін .).

"Зелений патруль" отримує інформацію, що надходить з різноманітних джерел (ЗМІ, заяви громадських організацій, повідомлення громадян, доповіді експертних організацій і так далі) інформацію, проводить власні експедиції та розслідування, і в результаті складається зведений рейтинг, завдяки якому можна визначити ступінь екологічної благополучности того чи іншого регіону Російської Федерації. Отже, де жити безпечніше за все з точки зору екології?

Зміст:

  • 10. Томська область
  • 9. Ростовська область
  • 8. Чуваська республіка
  • 7. Курська область
  • 6. Алтайський край
  • 5. Ульяновська область
  • 4. Чукотський АТ
  • 3. Бєлгородська область
  • 2. Республіка Алтай
  • 1. Тамбовська область

10. Томська область

В першу чергу свідомі громадяни Томської області зайняті протидією незаконній вирубці лісу і відновленням лісонасаджень - так за рік волонтери висадили 49 тис. Дерев. Також Томич успішно закривають несанкціоновані звалища, вивозять побутове сміття і недавно відкрили перший музей природи та екології.І хоча по зведеному рейтингу Томська область знаходиться на 10 місці, за кількістю витрачених на охорону природи грошей вона перша.

9. Ростовська область

За минулий рік ростовці створили новий природний заповідник (на місці масової міграції перелітних птахів) і випустили в природу понад три тисячі різних пернатих, а також оленів і ланей. Головна проблема області - водні ресурси. Цимлянське водосховище через літньої спеки і безгосподарності заповнене всього на 9% від норми, воду з джерел в області пити не можна через сильне забруднення, а Дон продовжує міліти.

8. Чуваська республіка

У Чуваської республіки один з найвищих в екологічному рейтингу соціальних показників - 72, він поступається тільки Орловської області. Крім цього на входження в екологічний топ-10 регіонів РФ вплинуло створення нового полігону твердо-побутових відходів.

7. Курська область

За минулий рік 153 мільйони рублів з бюджету було витрачено на природоохоронні заходи - поглиблювали і розчищали русла річок, створювали особливо охоронювані території, утилізували побутове сміття і небезпечні речовини.

6. Алтайський край

Одне з улюблених місць активного туризму рясніє особливо охоронюваними природними територіями - природний парк, заповідник і 35 заказників, а також понад сто пам'яток природи.

5. Ульяновська область

Головна проблема екології в Ульяновської області - це безліч смітників, з яких половина є несанкціонованими. Всього сміттям в області покрито 660 га! Проводяться регулярні перевірки юридичних осіб, накладаються штрафи, проте звалища продовжують функціонувати. Однак не все так погано: в області посаджено понад 19 тис.дерев, проведено ряд природоохоронних заходів, а також створюється національний парк і заповідні території обласного значення.

4. Чукотський АТ

Сумну популярність придбав інцидент з білою ведмедицею, якій будівельники заради сміху підсунули в кормі вибуховий пакет і виклали на YouTube. Губернатор Чукотки звернувся до місцевих владні органи з проханням розслідувати цей злочин.

3. Бєлгородська область

В області діє перша в Росії програма біологізації землеробства, волонтери садять дерева (всього було висаджено понад 50 тис. Саджанців), а в річки випускаються мальки риби для відновлення поголів'я.

2. Республіка Алтай

Сміттєва катастрофа в Росії не минула і республіку Алтай. Не вдалося вирішити проблему розміщення, переробки та утилізації твердих побутових відходів, що сприяє збільшенню кількості несанкціонованих звалищ, які не поліпшують стан навколишнього середовища.

1. Тамбовська область

Займає почесне перше місце рейтингу вже четвертий рік поспіль. Самий екологічно чистий регіон Росії. На державну програму "Охорона навколишнього середовища Тамбовської області" було витрачено 1 млрд. Рублів, і майже така ж сума витрачається обласними підприємствами, встановлювали і модернізувати природоохоронне обладнання.