Чи не відволікайте мене!

Чи не відволікайте мене!

Зараз, в інформаційну епоху, важливість цих слів незаперечна, проте ми рідко наважується сказати, що їх оточує нас людям, як, втім, і нашим думкам і звичкам. Так називається книга американського психіатра, експерта по синдрому дефіциту уваги Едварда Хелловелла.

Едвард М. Хелловелл

Для кого ця книга

Книга "Чи не відволікайте мене" (в оригіналі вона називається "Driven to Distraction at Work: How to Focus and Be More Productive") від видавництва "Манн, Іванов і Фербер" ставить собі за мету допомогти людям досягати більшого прогресу на роботі і в особистому житті, усунувши проблеми, які заважають їм гнучко управляти увагою. За великим рахунком, ця книга для кожного з нас, тому що будь-хто зможе в чомусь дізнатися себе в одному з тих персонажів, яких доктор Хелловелл наводить як приклад.

Про що ця книга

Книга складається з двох частин. У першій частині описуються основні відволікаючі фактори, які заважають зберігати високу концентрацію:

  • залежність від комп'ютера і електронних пристроїв (для любителів постійно заходити на новинні сайти, сидіти в соцмережах або перевіряти пошту кожні півгодини);
  • багатозадачність (багато "успішні менеджери" пишаються своїм умінням вирішувати одночасно безліч завдань, але не здатні глибоко вникнути ні в одну з них);
  • перескакування з однієї ідеї на іншу (такі люди викидають фонтан ідей, але не можуть реалізувати жодну з них);
  • занепокоєння (складно уявити щось більш паралізує, ніж постійна тривога);
  • гра в героя (швець без чобіт, він допомагає всім навколо, але абсолютно не в змозі подбати про себе).

Кожному з цих факторів присвячена окрема глава, і в кожному розділі описується шматочок життя однієї людини, яка страждає від дефіциту уваги. Ми дізнаємося, в чому проявляється його психологічний стан, з якої причини воно виникло і як найкраще з ним боротися. Автор не обмежується поверхневими міркуваннями, а вивчає глибинні причини недуг - саме тому книга буде цікава не тільки звичайним читачам, але також психологів і психотерапевтів, яким за родом діяльності часто доводиться стикатися з наведеними в книзі випадками. У той же час наявність в кожному розділі свого персонажа з його проблемами і переживаннями дозволяє і простому читачеві дізнатися себе в якомусь із героїв.

Зрозумівши свої труднощі і усвідомивши, що з ними потрібно щось робити, ми переходимо до другої частини книги, яка і пропонує нам варіанти вирішення.

Варто сказати, що видання з розвитку концентрації і підвищення продуктивності давно вже не є рідкістю на полицях книжкових магазинів. "Чи не відволікайте мене!" виділяється з них тим, що його автор не дає якихось суперподробних рекомендацій на зразок методики роботи з електронною поштою або правил приоритизации списку справ. Запропоновані в книзі поради інтуїтивно зрозумілі, проте чомусь саме ними в першу чергу нехтують. Якщо ми не робимо простих речей на зразок спілкування з людьми, прогулянок на свіжому повітрі з собакою, міцного і здорового сну кожен день; якщо ми не просимо про допомогу наших друзів і не займаємося тим, що любимо, то всі популярні прикладні методики самоорганізації лише маскують проблему, не забираючи її першопричину.

Висновок

Ця книга напевно повинна поповнити колекцію тих, хто вирішив, що в житті пора щось змінювати, або хто всерйоз задумався про підвищення власної ефективності.І почати свій шлях правильніше буде саме з неї, а тільки потім переходити до вивчення, наприклад, принципів тайм-менеджменту.

Посилання на книгу на сайті видавництва "Манн, Іванов і Фербер": // www. mann-ivanov-ferber. ru / books / ne-otvlekajte-menja /