Відмінність стиглого кавуна від незрілого

Відмінність стиглого кавуна від незрілого

Літо, море, сонце і ... кавуни! І якщо раніше вони з'являлися на лотках ближче до середини серпня, то в останні роки вже з липня на ринках можна зустріти цю велику ягоду. Тільки, як би не була велика спокуса поласувати кавуном в липні, вибрати стиглий серед кавунових розвалів буде дуже непросто. Хоча досвідчені покупці знають деякі ознаки стиглості кавуна, якими можна скористатися при виборі.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Вибір стиглого кавуна досвідченим шляхом
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

Ті, хто вважають, що самі стиглі кавуни - це найбільші - праві. Але, чим ближче до кінця сезону, тим кавуни стають більшими, тобто дозрівають. І тут уже варто намагатися не купити кавун перезрілий, до речі, за вагою останній буде легше просто зрілого кавуна.

Малюнок на стиглому кавуні завжди яскраво виражений. Якщо ягоду надрізати, то плоть буде яскраво червоною, а кісточки чорними.

Другий момент, на який повинен звернути покупець - світла пляма на боці кавуна. Якщо пляма біле - кавун незрілий, якщо жовте або помаранчеве - готовий до вживання.

Хвостик кавуна - теж важливий ознака стиглості, хоча і не самий надійний. Якщо хвостик сухий - то кавун зрілий, але є і ймовірність того, що кавун зірвали ще зеленим, а хвостик висох вже в процесі транспортування або зберігання.Тому більш точно про стиглості кавуна розповість "ґудзик", з якої хвостик росте. "Гудзик" повинна бути опуклою і зі світлими краями.

до змісту ↑

Вибір стиглого кавуна досвідченим шляхом

Кавун вибирають по стуку. Вельми цікаво спостерігати, як десятки людей ходять по ринку і "простукують" кавуни. На жаль, такий спосіб надійний тільки в тому випадку, якщо ви володієте ідеальним слухом. Тоді ви зрозумієте, що кавун, видає глухий звук - стиглий, а то кавун, який при постукуванні по шкірці видасть дзвінкий звук - ні.

Для любителів дослідів є ще один шлях визначення зрілості - покласти кавун у велику ємність з водою. Стиглий кавун спливе, а незрілий - потоне. Це пов'язано з тим, що м'якоть у стиглого кавуна легка.

Крім того, можна скористатися власним нігтем і провести по шкірі кавуна. Якщо після проведення залишилася подряпина - кавун стиглий, якщо ніготь зісковзнув - молодий.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Стиглий кавун частіше великого розміру.
  2. Якщо постукати по спілому кавуну, то він видасть глухий звук, а молодий - дзвінкий.
  3. У стиглого кавуна смуги яскраво виражені, м'якоть червона, а кісточки чорні.
  4. Стиглий кавун спливає у воді.
  5. Пляма на боці кавуна має бути жовтим або помаранчевим - це вірна ознака стиглості.
  6. Плодоніжка у стиглих кавунів - суха, гудзик навколо - опукла і зі світлими краями.