Відмінність чоловічої обліпихи від жіночої

Відмінність чоловічої обліпихи від жіночої

Обліпиха - це безліч вітамінів і унікальне поєднання мікроелементів, практично повна природна аптека, що дозволяє вилікуватися від різних хвороб. Вона вживається свіжої, у вигляді варений, відварів, масел, основи для різних ліків. Ця рослина прагнуть вирощувати у себе на ділянках садівників любителі і професіонали. Але якщо останні давно усвідомили для себе всі особливості цієї рослини, то перші поки що тільки вчаться відрізняти чоловічу обліпиху від жіночої.

Зміст статті

  • Визначення
  • Способи розрізнення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Обліпиха чоловіча - обліпиха є дводомних рослиною. А це означає, що в одному випадку будуть присутні тільки жіночі квітки, які згодом дадуть плоди, в іншому - тільки чоловічі, чиїм завданням є виробництво необхідної пилку. Чоловіча обліпиха плодів не дає, але вкрай необхідна для відтворення ягід. Якщо засадити весь сад тільки жіночими рослинами, толку від цього нікого, т. К. В цьому одностатевому суспільстві не буде запилення і плодів. А хотілося б, і саме для цього існує чоловіче рослина (дерево-запильник), яке висаджується приблизно в співвідношенні один "чоловік" на 6-8 "жінок".

Обліпиха жіноча - запилюється чоловічим деревом і в достатку приносить плоди. Жіноча обліпиха дуже схожа на чоловічу, особливо в ранньому віці, відрізняти її можна тільки протягом 1-2 років до початку вегетації.

Пробуємо визначити стать обліпихи.

до змісту ↑

Способи розрізнення

На першому році життя для порівняння беруться нирки. На жіночих рослинах вони дрібні і подвійні, а на чоловічих помітно більший і місцями потрійні. Крім того, в ранньому віці значно більший за саме чоловічі сіянці, а жіночі в середньому нижче.

Можна розглянути листову пластинку чоловічого і жіночого рослин. У першому випадку ми бачимо майже плоску і злегка вивернула назовні форму від центральної жилки. Якщо подивитися на поперечний розріз, він нагадує чайку з розправленими крилами. Жіночий лист увігнутий з країв, а поперечний розріз нагадує корито, човен або піалу.

Крім цього, варто звернути увагу на густоту нальоту. Чоловічі листя більш сизі, а жіночі - зелені.

Чоловіче рослина обліпихи

Жіноче рослина обліпихи до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Нирки на чоловічому рослині більший і вони потрійні, а на жіночому дрібніше і подвійні.
  2. Саджанці чоловічого рослини більше, ніж жіночого.
  3. Листова пластинка жіночого рослини загнута з країв і нагадує піалу, а чоловіча загнута від центру і нагадує чайку.
  4. Наліт на листках чоловічого рослини більше, ніж на жіночому.
  5. Листя чоловічий обліпихи більш сизі, тоді як жіночі листя зеленуваті.