Відмінність кормової кукурудзу від харчової

Відмінність кормової кукурудзу від харчової

Купуючи на ринку кукурудзу, ми навряд чи замислюємося про те, що в наше меню потрапляє кормова, а зовсім не харчова кукурудза. Звичайно, отруїтися кормової кукурудзою неможливо, вона цілком придатна в їжу, але смакові її якості харчової явно поступаються. Саме харчова кукурудза швидко вариться і має неповторний ніжний смак. Але якщо прийти на ринок, озброївшись деякими знаннями, можна з усіх запропонованих варіантів вибрати найбільш вдалий.

Зміст статті

  • Місця зростання
  • Зовнішній вигляд і смакові якості
  • Використання
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Місця зростання

Кукурудза не саме вибаглива рослина, вона широко поширена по всьому світу. Але для деяких сортів краще певний клімат.

Кормова кукурудза виростає повсюдно в помірному кліматі, а при нормальній вологості і добре угноєна грунті дає непоганий урожай.

Виробництво харчових продуктiв кукурудза більш вибаглива. Добре вона визріває в південних районах, де протягом усього вегетаційного періоду підтримується температура 21-27 ° С вдень, а вночі близько 14 ° С.

до змісту ↑

Зовнішній вигляд і смакові якості

Кормова кукурудза - найбільш близький предок дикої кукурудзи, саме на її основі вивели пізніше кукурудзу солодку.

Кормова кукурудза росте в довжину, кольору вона найчастіше яскраво-жовтого, іноді оранжевого. Якщо кормову кукурудзу не звариш, то жорстке зернятко жувати неприємно, до того ж, воно не володіє будь-якими смаковими якостями. Час варіння 2-3 години. У ста грамах вареної кукурудзи міститься 120 кКал.

Кормова кукурудза

Кукурудза харчова, або солодка - це товстенькі качани, де зернятка дуже великі і налиті. Сам початок швидше білого кольору, іноді блідо-жовтого. Якщо взяти зернятко харчової кукурудзи, то воно буде м'яким, а за смаком солодким. Для приготування солодкої кукурудзи досить півгодини, а іноді і десяти хвилин. У 100 грамах вареного харчової кукурудзи міститься 180 кКал. Кукурудза харчова багатша протеїнами, ніж який-небудь інший вид кукурудзи.

Виробництво харчових продуктiв кукурудза до змісту ↑

Використання

Кормова кукурудза цілком придатна для харчування людини, але вирощують її, як правило, в якості корму для великої рогатої худоби.

Виробництво харчових продуктiв кукурудза вирощується виключно з метою приготування страв. Саме таку кукурудзу ми згодом купуємо в жерстяних банках.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кормова кукурудза може виростати в районах з помірним кліматом, тоді як для вирощування кукурудзи харчової краще південна місцевість.
  2. Кормова кукурудза яскраво-жовтого або навіть оранжевого кольору, колір харчової ближче до бежевого.
  3. Зернятко НЕ звареної кормової кукурудзи жорстке і несмачне, а харчової - солодке і м'яке.
  4. Кукурудза кормова довга, а харчова - товстенька і коротка.
  5. Виробництво харчових продуктiв кукурудза більш калорійна.
  6. Кормова кукурудза йде на корм для тварин, а харчова - виключно для харчування людини.