Різниця між урологом і венерологом

Різниця між урологом і венерологом

Існує кілька медичних напрямків, присвячених проблемам сечостатевої сфери. Зупинимося на діяльності двох фахівців в цій області, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється уролог від венеролога.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Уролог - лікар, в чиїй компетенції знаходяться хвороби сечової системи (неважливо, якої статі і віку пацієнт), а також розлади чоловічого генітального тракту .

Венеролог - лікар, який проводить лікування захворювань (і їх ускладнень), що передаються через статевий зв'язок.

до змісту ↑

Порівняння

До названих фахівців можуть звертатися представники обох статей. Розглянемо, які проблеми допомагає вирішити той і інший професіонал і в чому полягає відмінність уролога від венеролога.

Так, перший з цих лікарів добре розбирається в роботі сечовидільної системи і знає, як повинен функціонувати кожен, хто знаходиться в ній орган. Уролог займається лікуванням сечового міхура і каналів, через які в нього надходить рідина. Цей фахівець допоможе впоратися з уретритом і порушеннями в нирках. Подібні недуги, на яких спеціалізується уролог, часто є неінфекційними.

Про ураженнях перерахованих органів нерідко свідчать незвичайні хворобливі відчуття при сечовипусканні і поза цим процесом, а також не відповідає нормі вид і склад виділяється рідини.Наприклад, вона може бути каламутною, темною, містити згустки або кров. Насторожити повинна і потреба ходити в туалет частіше або рідше, ніж зазвичай.

Уролог також працює з проблемами іншого характеру. Вони зачіпають статеве життя чоловіка. До цього лікаря звертаються при різних захворюваннях дітородних органів, труднощі із зачаттям, розладах, що спостерігаються під час інтимної близькості. Взагалі, відгалуження, яке займається безпосередньо чоловічими питаннями, називається андрологією, тоді як жіноча репродуктивна система є об'єктом уваги гінекології.

У чому різниця між урологом і венерологом? Відповідаючи на це питання, розглянемо обов'язки другого фахівця. Венеролог спостерігає пацієнтів, які заразилися хворобами певного спектру - що передаються статевим шляхом. До таких відносяться, наприклад, сифіліс, широко поширений трихомоніаз, гонорея, вірусні інфекції у вигляді гепатиту і генітального герпесу, грибкові ураження.

Подібні захворювання можуть супроводжуватися підозрілими виділеннями, болями, сверблячкою і запаленням геніталій, виразковими ураженнями шкіри. Завдання венеролога - виявити збудника і призначити засоби, здатні його знищити. Спеціаліст по можливості займається лікуванням відразу двох (кількох) статевих партнерів.

При деяких ускладненнях може знадобитися втручання уролога. Саме він практикує як медикаментозну терапію, так і хірургічні методи усунення порушень. Варто враховувати, що багато хвороб мають однакові симптоми. Тому в разі неясності можна звертатися до будь-якого з двох фахівців. Після обстеження і вивчення аналізів стане ясно, чия допомога буде потрібна, уролога або венеролога.