Різниця між таблеткою і капсулою

Різниця між таблеткою і капсулою

Протягом життя кожній людині доводиться приймати різні ліки. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому різниця між таблетками і капсулами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Таблетками прийнято називати тверді дозовані лікарські форми, які виготовляють з пресованого порошку. Кожна лікарська форма містить одне або кілька лікарських засобів з додаванням допоміжних речовин або без них. Таблетки бувають покриті, непокриті, шипучі, шлунково-резистентні, також зустрічаються тверді лікарські форми з модифікованим вивільненням. В даний час в таблетках випускається близько половини всіх лікарських засобів.

капсули прийнято називати невеликий футляр з желатину, який легко розчиняється в шлунково-кишковому тракті людини. Така лікарська форма на одну третину складається з порошкоподібного або рідкого лікарського засобу. Інакше кажучи, капсула - це дозований медичний препарат, який складається з лікарського засобу, поміщеного під оболонку. На сьогоднішній день під терміном "капсули" прийнято розуміти два види фармацевтичної продукції: спеціальні резервуари або ємності для різних доз лікарського засобу, які приготовлені з желатинової або крохмальної маси, і готові картерні форми, які містять певну дозу речовини.Це можуть бути желатинові або полімерні мікрокапсули, крохмальні облатки або капсули, заповнені гранульованим, порошкоподібною, пастоподібною або рідким ліками.

до змісту ↑

Порівняння

Є ще один мінус у таблетованій форми ліків - це вільна рецептура таблеток, якою користуються деякі компанії. Вони можуть додавати до складу препарату, крім активних компонентів, компоненти сполучного характеру, часто хімічного виробництва. Це обумовлено тим, що не кожен сипучий матеріал піддається пресуванню, а сполучні компоненти дозволяють упакувати лікарський засіб у вигляді таблетки.

Капсулювання - це найсучасніша форма лікарського засобу. До неї, як правило, вдаються досить великі компанії, які мають у своєму розпорядженні відповідними потужностями. Найчастіше вони не обходяться одним Капсулювання і випускають найрізноманітніші форми лікарських засобів. Як правило, базові препарати дуже часто мають досить великі дозування, тому вмістити таку кількість лікарського засобу можуть тільки капсули. Розвинена науково-дослідна база дозволяє таким компаніям винаходити і патентувати власні препарати, що мають велику ефективність в сучасному світі, ніж таблетовані форми, які випускалися раніше.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Таблетка - це спресовані лікарська речовина, капсула - це те ж лікарська речовина, але упаковане в спеціальну оболонку.
  2. Одним з достоїнств таблеток є чітка дозування і зручність застосування, однак вони трохи програють капсул через повільну засвоюваності препарату і через його абсорбції в шлунку.