Різниця між динаміком і сабвуфером

Різниця між динаміком і сабвуфером

У багатьох акустичних системах використовуються динаміки та сабвуфери. Що вони собою являють?

Зміст статті

  • Факти про динаміках
  • Факти про сабвуферах
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про динаміках

Під динаміком прийнято розуміти, в принципі, будь-який електронний пристрій, призначений для відтворення звуку (аналогового або цифрового) в деякому просторі (кімнаті, залі) або ж на відкритому повітрі. Конкретне місце застосування динаміка буде залежати від його потужності і технологічності.

У вузькому сенсі динаміком називають відносно малопотужний акустичний пристрій, розраховане на відтворення звуку на невеликій площі - в межах кімнати або навіть області комп'ютерного столу, якщо мова йде про динаміку для ПК. Якість звуку на таких девайсах очікується не найвища - багато в чому в силу того, що відтворюються на них тільки базові частоти.

Стоять "звичайні" динаміки, як правило, недорого. Або - зовсім поставляються в складі комп'ютера, і тому купувати їх немає необхідності. Якщо придбати зовнішні динаміки зі схожими характеристиками, то домогтися істотно більш високої якості відтворення звуку, швидше за все, не вдасться. Але це можна зробити, якщо купити сабвуфер. Розглянемо особливості даного пристрою докладніше.

до змісту ↑

Факти про сабвуферах

Сабвуфер - це, строго кажучи, різновид динаміка, якщо під ним розуміти будь-який пристрій, призначене для відтворення звуку.Але "динаміком" він практично ніколи не називається, оскільки є набагато більш технологічним девайсом, ніж той, що розрахований на відтворення звуку в кімнаті.

Сабвуфер - це пристрій, здатний відтворювати звукові потоки на низьких частотах, починаючи від 5 Гц. Дані частоти важливі з точки зору якісного програвання спецефектів у фільмах, а також багатьох різновидів сучасної музики. Прослуховуючи мелодії з сабвуфером, користувач, навіть якщо він не є меломаном зі стажем, відчує, що звук відтворюється набагато якісніше, ніж на "звичайних" динаміках.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність динаміка від сабвуфера в тому, що перший не так пристосований, як другий, до відтворення низьких частот. І тому якість програвання спецефектів і музики при використанні "звичайного" динаміка може бути помітно нижче, ніж при залученні сабвуфера.

Визначивши, в чому різниця між динаміком і сабвуфером, зафіксуємо її критерії в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Динамік Сабвуфер
Що спільного між ними?
Сабвуфер - це різновид динаміка в широкому сенсі терміна (як позначає будь-який пристрій, призначене для відтворення звуку)
У чому різниця між ними?
"Звичайний" динамік, як правило, не розрахований на відтворення звуку на низьких частотах Чи здатний відтворювати звуки на низьких частотах - від 5 Гц