Різниця між диваном і диваном-ліжком

Різниця між диваном і диваном-ліжком

Диван і диван-ліжко - дуже схожі види меблів. Але кожен з них характеризується певною специфікою, як з точки зору конструкції і зовнішнього вигляду, так і з точки зору користування. У чому ж особливості даних видів меблів?

Зміст статті

 • Що таке диван?
 • Що таке диван-ліжко?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке диван?

Диван - очевидно, один з найпоширеніших предметів меблів. Являє собою м'яке виріб зі спинкою (часто - також з підлокітниками), розраховане на те, щоб на ньому змогли сидіти кілька людей. Часто входить в один набір меблів з кріслами зі схожим дизайном, забарвленням і матеріалом покриття.

Диван

Основні частини дивана:

 1. каркас (зазвичай дерев'яний), який несе основну частину навантаження;
 2. щитові елементи (найчастіше вони випускаються з фанери або ДСП);
 3. набивка (поролон, пух, інший аналогічний за властивостями матеріал);
 4. покриття (найчастіше тканина, шкіра).

Дивани випускаються в широкому спектрі модифікацій. У числі найбільш популярних - дивани-ліжка. У чому їх особливості?

до змісту ↑

Що таке диван-ліжко?

Даний вид меблів в цілому має всі властивості, що характеризують дивани, - як з точки зору конструкції, так і з точки зору використання. Але у нього є особливість: він розрахований на розміщення кількох людей не тільки сидячи, але і лежачи - зокрема, в позах, зручних для сну.

Диван-ліжко

Дивани-ліжка , таким чином, можуть класифікуватися за принципами, схожим з тими, що застосовуються щодо класичних ліжок:

 • на односпальні;
 • на полуторні (досить рідко, але все ж зустрічаються дані модифікації);
 • на двоспальні.

Диван-ліжко може певним чином складатися - так, щоб в періоди, коли його не потрібно використовувати в якості власне спального ліжка, його габарити сильно не зменшували простір в кімнаті.

В свою чергу, дивани-ліжка можуть класифікуватися і по "диванним" принципам:

 • на викатні;
 • на кутові;
 • на "еврокнижки".

Звичайно, є й інші типи ліжок, диванів, а також, відповідно, диванів-ліжок.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність дивана від дивана-ліжка в тому, що перший тип меблів розрахований головним чином на розміщення людей сидячи, а другий може трансформуватися так (або початково виглядати відповідним чином), щоб люди змогли на ньому також лежати і спати.

Диван-ліжко поєднує в собі ознаки дивана з точки зору конструкції, ліжка - з точки зору розміру і призначення. Тобто в складеному стані він може бути порівнянний за розміром з ліжком тієї ж категорії (наприклад, односпальним), в розгорнутому - майже напевно буде відповідати даній категорії меблів або навіть перевершувати її в розмірі. Звичайний же диван, як правило, менше середньої ліжка навіть в розгорнутому стані (або в стандартному, якщо він не складаний).

Визначивши, в чому різниця між диваном і диваном-ліжком, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Диван Диван-ліжко
Що спільного між ними?
Диван-ліжко по конструкції в цілому відповідає звичайному дивану
Дивани-ліжка можуть бути класифіковані за тим же категоріям, що і дивани
У чому різниця між ними?
Призначений головним чином для розміщення людей сидячи Може бути використаний для розміщення людей лежачи в тому положенні, яке зручно для сну
Зазвичай менше середньої ліжка навіть в розгорнутому стані (якщо він складаний) Може бути порівнянний з ліжком за розміром в складеному стані і, як правило, дорівнює їй в розгорнутому (якщо розглядати їх в рамках однієї категорії - наприклад, односпальні або двоспальні)