Різниця між тахтою і ліжком

Різниця між тахтою і ліжком

Буквально пару десятків років назад тахта була невід'ємним меблевим атрибутом в квартирі середньостатистичного росіянина. На сьогоднішній момент цей предмет інтер'єру витіснений широкими зручними ліжками, але часом все-таки зустрічається в наших оселях. У чому ж все-таки відмінності між тахтою і ліжком? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Тахта - невисокий широкий диван зі спинкою в головах або ж без неї, часом з двома підлокітниками.

Ліжко - предмет меблів, призначений виключно для сну.

до змісту ↑

Порівняння

Слово "тахта" відбувається з тюркської мови і дослівно перекладається як "дошка". Даний тип меблів поширений в азіатських країнах, де часто покривається матерією або килимом. У нас же тахта зустрічається рідше. Являє собою невисокий, але досить широкий диван без спинки або ж зі спинкою у головах.

Кутова тахта з ящиком для білизни

Ліжко зазвичай має передню і задню спинки і знімний матрац. Якщо вона призначена виключно для сну і розміщується в спальній кімнаті, то тахта часто використовується як диван - для сидіння - і стає гідним доповненням інтер'єру вітальні. Як правило, тахта оснащена розкладним механізмом, за рахунок чого компактний з першого погляду аксесуар легко перетворюється в повноцінне ліжко.

Ліжко

Тахта є більш функціональним предметом інтер'єру і може використовуватися як просто для сидіння, так і для сну. Зазвичай вона нижче ліжка і оснащена ящиком для білизни. Вважається швидше різновидом дивана, ніж ліжка. Як тахта, так і ліжко можуть бути односпальними і двоспальними. Однак перша обходиться істотно дешевше останньої, так як не вимагає придбання матраца і приваблює своїм простим механізмом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тахта є скоріше різновидом дивана зі спинкою в головах або ж без неї. Ліжко ж зазвичай має передню і задню спинки.
  2. Ліжко - предмет меблів, призначений для сну. Тахта може використовуватися як для сну, так і для сидіння.
  3. Тахта оснащена розкладним механізмом і містким ящиком для білизни.
  4. Ліжко вимагає придбання матраца, за рахунок чого часто обходиться дорожче. Тахта ж являє собою готовий "матрац на ніжках".
  5. Тахта набула широкого поширення в азіатських країнах, у нас цей тип меблів зустрічається рідше.