Різниця між ниркою і втечею

Різниця між ниркою і втечею

Нирки і пагони є невід'ємними компонентами вищої рослини, які забезпечують його життя, зростання і розмноження.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Нирка - це частина втечі, може бути вегетативної та генеративної.

Втеча - це вегетативний орган рослини, складається з стебла і прикріплених до нього листя і бруньок.

до змісту ↑

Порівняння

Нирка є зачатком нового втечі або квітки (вегетативна і генеративних нирка відповідно). Вегетативна нирка утворюється в пазусі листа (пазушна), або верхівці втечі (верхівкова). Вегетативні бруньки складаються із зародкових листочків і такого ж стебла. У генеративних бруньках знаходяться зачатки суцвіть і квіток. Резервними, кризовими частинами втечі можуть стати додаткові або сплячі бруньки, початківці розвиватися лише при загибелі головних "робочих" нирок, при втраті організмом частини стебла або при зміні умов життя рослини.

Нирки можуть бути укриті лусочками або бути "голими". Зародкові листки останніх мають ворсяное покриття.

Втеча утворюється з зародкових нирок або придаткових. Їх потенціал розкривається в разі загибелі частини рослини або зміні температури і режиму зволоження.

Втеча може бути генеративних, якщо на ньому сформувалися лише листя і нирки, або генеративних, якщо він дав початок квіткової нирці, а згодом - квітці.Для більшості пагонів характерна метамерними - поділ стебла на ділянки, обмежені вузлами.

Втеча виконує цілий ряд функцій, необхідних для життя рослини. Він є опорою рослини і місцем, до якого кріпляться його основні органи. У втечу проходить процес фотосинтезу і відкладаються поживні речовини. Втеча виконує провідну функцію, забезпечуючи всі органи рослини водою і розчиненими в ній мінеральними речовинами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Нирка є атрибутом метамера втечі, але на одному пагоні може бути безліч метамеров з нирками.
  2. Для пагонів характерна метамерними, а виникнення чергової нирки прив'язане до зростання нового сегмента метамера стебла.
  3. Нирка дає початок втечі, а й більшість нирок формуються саме на пагонах.
  4. Втеча виконує більшу кількість життєво важливих для рослини функцій.