Актуальні тренди краснодарського ринку нерухомості 2014-2015

Актуальні тренди краснодарського ринку нерухомості 2014-2015

Минулий рік для Краснодара і Кубані в цілому відзначився яскравим підйомом на ринку нерухомості. Як відзначають в діловій газеті www. dg-yug. ru, Краснодарський округ за 2014 р посів друге місце в РФ по введенню нової нерухомості, на будівельну галузь припало близько 20% ВРП регіону. Однак криза внесла свої корективи.

Експерти відзначають, що в 2014 році в експлуатацію було введено більше 4 млн. Кв. м житлоплощі (на 20% більше, ніж у 2013 році). Однак за даними різних джерел, попит на нерухомість Краснодара падає і покаже ще більш помітне зниження ближче до кінця лютого. Збільшення іпотечного кредиту вже відлякало близько 40% клієнтів. Хоча держава і обіцяє зниження ставки незабаром, ріелтори впевнені, що клієнти повернуться на ринок новобудов не раніше березня.

Боротьба з нелегальною нерухомістю триває

В минулому році організацією муніципального контролю Краснодара було отримано понад 10 тис. Заяв про незаконне будівництво від приватних осіб і державних організацій. 44 (!) Позову стосувалося споруди багатоквартирних будинків без належного дозволу. А 346 містили вимоги про звільнення земельних ділянок, зайнятих нелегальним шляхом.

Як запобігання таких ситуацій, адміністрація мера планує надати жителям інформацію про документах, які обов'язково повинні бути в наявності і повному порядку.Отже, перед придбанням житла краще перевірити у забудовника наступні папери:

  • підтвердження права забудовника на житлове будівництво;
  • паспорт і генплан ділянки;
  • акт про розбивці будівель;
  • постанову про дозвіл будівництва;
  • ідентифікаційні документи.

Влада регіону планують провести будівельну реформу до 2020 року. Очікується посилення контролю над етапами будівництва, а також підвищення кількості соціальних об'єктів. Це стосується дитячих садків і шкіл, за словами представника Мінбуду. Держава розглядає можливість залучення до робіт приватних будівельних компаній.

Програма економжитла для пільговиків

Адміністрація міста оголосила про введення програми доступного житла економ класу для росіян. Протягом п'яти років планується звести 25 млн. Кв. м по всій країні. На квартири економ класу буде встановлена ​​фіксована вартість в 30 тис. Рублів за кв. метр. Вже до 2018 року близько 460000 сімей матимуть своє житло.

Субсидії будуть надані одержувачам материнського капіталу, багатодітним (більше трьох дітей) і молодим (до 35 років) сім'ям, ветеранам, співробітникам держустанов бюджетної сфери. Претендувати на житло зможуть ті, чия житлоплощу визнана непридатною для утримання дітей і комфортного проживання. Громадяни, які вже мають квартиру, також зможуть взяти участь в програмі, якщо площа приміщення на мешканця становить до 18 кв. м (якщо прописаний одна людина - до 32 кв. м).