Рейтинг конкурентоспроможності економік світу 2013

Експерти Всесвітнього економічного форуму в вересні опублікували щорічний рейтинг конкурентоспроможності економік світу 2013 . Проаналізувавши 148 країн по сотні різних показників, аналітики виявили десятку найбільш продуктивних, стійких і інноваційних.

Росія в рейтингу конкурентоспроможності розмістилася на 64-му рядку по сусідству з Перу, Шрі-Ланкою, Латвією і Руандою. Особливо "потягнули вниз" такі параметри, як низький рівень розвитку конкуренції і відсутність довіри інвесторів. Ну а десятка найбільш конкурентоспроможних економік виглядає наступним чином.

Зміст:

  • 10. Великобританія
  • 9. Японія
  • 8. Нідерланди
  • 7. Гонконг
  • 6. Швеція
  • 5. США
  • 4. Німеччина
  • 3. Фінляндія
  • 2. Сінгапур
  • 1. Швейцарія

10. Великобританія

"Козирі" Великобританії в конкурентній боротьбі - це високий рівень освіти трудящих, привабливість країни для іноземних фахівців відмінною кваліфікації, а також розмір економіки - восьмий у світі.

9. Японія

Аналітики відзначили високий рівень якості продуктів, що поставляються японської економікою на внутрішній і світовий ринки, а також ситуацію у країни репутацію стійкою, інноваційної та стабільно зростаючої. Японська економіка - четверта в світі за обсягом і одна з найбільш конкурентоспроможних.

8. Нідерланди

Конкурентоспроможність економіки країни підвищує низький рівень корупції, а також розвинена система охорони здоров'я, інститут соціальних гарантій і рівень освіти.Найбільшою проблемою країни була названа складна процедура отримання фінансування для нового бізнесу.

7. Гонконг

Аналітики особливо відзначають високорозвинену інфраструктуру міста-держави. Тут відмінна транспортна мережа, чудово налагоджене енергопостачання, видатна система охорони здоров'я. Крім того, рівень використання фінансових послуг населенням є найвищим в Азії і одним з найвищих в світі.

6. Швеція

Як і сусідня Фінляндія, Швеція практично не зворушена кризовими явищами в економіці Європи. Економіка країни охарактеризована експертами як стійка і відкрита на зустріч інновацій.

5. США

Незважаючи на падаючий рівень довіри населення країни до фінансових інститутів, США піднялися в рейтингу конкурентоспроможності на 2 рядки вгору в порівнянні з минулим роком. Штати як і раніше активно залучають кваліфікованих кадрів з інших країн і утримують звання найбільшої економіки світу.

4. Німеччина

Одна з найбільших економік світу одночасно демонструє високу стабільність. Німеччина примудряється вистояти серед кризових явищ, що демонструються сусідами по Єврозоні. Експерти високо оцінили рівень розвитку інфраструктури, інвестиційний клімат і освітній сектор.

3. Фінляндія

Головними досягненнями фінської економіки аналітики порахували стійкість і відкритість інноваціям. Крім того, було відзначено високий рівень професійної освіти в галузі науки і інженерних спеціальностей, що дозволяє постачати країну кваліфікованими кадрами.

2. Сінгапур

Експерти особливо відзначили якість сінгапурської освітньої системи, розвиток інфраструктури та високий рівень довіри до влади.Сінгапур в останні роки успішно залучає на свій ринок праці талановиті і найбільш перспективні кадри з усього світу.

1. Швейцарія

Саме Швейцарія лідирує в рейтингу п'ятий рік поспіль. Найбільшою проблемою швейцарської економіки, на думку аналітиків, є достаток високоосвічених дорогих кадрів при нестачі робочих, готових недорого і якісно виконувати важку фізичну працю.