"Все-таки" або "Все таки" - як правильно?

"Все-таки" або "Все таки" - як правильно?

Слово "все-таки" висловлює протиставлення, заперечення приховане або явне. Воно часто викликає труднощі при написанні. Багато хто сумнівається, потрібно ставити дефіс між його частинами чи ні. Слово "все" зазвичай використовується самостійно, тому приєднання до нього частки "таки" бентежить не тільки дітей, а й дорослих.

Давайте запам'ятаємо нескладне правило. Частка "таки" пишеться зі словами роздільно. Виняток становлять 3 випадки: вона пишеться через дефіс після дієслова, прислівники або частки.

Наприклад: заснув-таки, повернувся-таки, все-таки, довго-таки, так-таки .

Важливо врахувати, що частка "таки" повинна стояти після слів-винятків, в іншому випадку дефіс не ставиться. Досить порівняти обидва варіанти написання частки, щоб запам'ятати правило.

Дефіс не ставиться Дефіс ставиться Винятки Він таки поїхав Він поїхав-таки Кот таки знову втік Кот знову-таки втік Він таки все спізнюється Він все-таки спізнюється всі інші випадки Він таки червоний - Світлофор таки не полагодили - Великий таки у нього подарунок -

Таким чином, слово "все-таки" потрібно писати через дефіс. Однак з правила про те, як пишеться слово "все-таки", теж існує виняток. Якщо між словами "все" і "таки" стоїть ще одна частинка, то "все-таки" пишуть окремо.

Наприклад: Я все ж таки старше тебе.