У 2014 році в Росії з'являться нові дорожні знаки

У 2014 році в Росії будуть встановлені нові дорожні знаки, які повинні допомогти водієві краще орієнтуватися на дорозі і попередити його про які загрожують неприємності.

Нові знаки, близько десяти видів, для початку встановлять на дорогах Москви. Це станеться в 2014 році. Один з найцікавіших - знак закінчення виділеної смуги, кілька років тому була організована в столиці для громадського транспорту. Розробили проект змін дорожніх знаків в Російському дорожньому науково-дослідному інституті (РосдорНІІ). Зараз ця пропозиція знаходиться в Росстандарта. Також виникли пропозиції ввести в ужиток міський реєстр дорожніх знаків. У європейських країнах він працює і повідомляє не тільки про те, де і який знак встановлений, але і в якому стані знаходиться і чи потрібно йому заміна.

Це саме обговорюване нововведення У розробці нових знаків взяли участь співробітники ГИБДД, а також інших дорожніх організацій, внісши власні пропозиції і зазначивши складні моменти. На хвилі боротьби з неправильною парковкою запропоновано встановити знак "Працює евакуація", який буде використовуватися в парі зі знаками про заборону паркування і зупинок. До речі, експерти зверталися в ГИБДД з пропозицією доопрацювати систему дорожніх знаків ще рік тому. Таким чином правила дорожнього руху 2014 вельми серйозно розглядалися фахівцями самого різного рівня як з боку автоінспекції, так і з боку самих учасників дорожнього руху.

Система давно мала потребу у відновленні Вже прозвучала критика нової ініціативи. Петро Шкуматов, координатор товариства "Сині відерця", зазначив: "Знаки" Працює евакуація "і" Зупинка заборонена "повні стовідсоткові синоніми".

Думаю, державний стандарт в частині дорожніх знаків дійсно потребує доопрацювання, оскільки вся система розроблялася в умовах, коли автомобілі мали одиниці, а тепер дорожня ситуація значно змінилася.