7 Рад по організації безпеки дітей на пляжі

Сім'ям з дітьми доводиться готуватися до сезону літніх відпусток особливо ретельно. Адже безпека дитини на пляжі - найважливіше завдання для батьків. Сподіваємося, що наш топ-7 рад по організації безпеки дітей на пляжі зробить сімейний відпочинок більш легким і приємним.

Зміст:

 • 7. Не дозволяйте дитині плавати одному
 • 6. Надувному матрацу - немає
 • 5. Не засмагати в небезпечні години
 • 4. Читайте попереджувальні таблички
 • 3. Знайте, коли дитині потрібна допомога
 • 2. Зверніть увагу на хвилі
 • 1. Не дозволяйте дитині знімати взуття і нижню білизну на пляжі

7. Не дозволяйте дитині плавати одному

Якщо дитина знаходиться поруч з водою, ви теж повинні бути поруч з водою. Якщо дитина знаходиться у воді, ви повинні бути по щиколотку прямо за ним на мінімальній відстані. Раптова судома або втома можуть привести до біди. Також дитина може потрапити в розривна течія (такі течії називають Тягун або ріпами) у самого берега, запанікувати і потонути. Тягун є навіть в мілководних морях, типу Азовського. Такі течії направлені до берега під прямим кутом і щоб вибратися з них потрібно плисти не вперед, а паралельно березі, поки не виберетеся з ріпа. Потім потрібно повернути і плисти по діагоналі до берега. Поясніть дитині, що рип не зможе потягнути його на дно, це не воронка і не вир.

6. Надувному матрацу - немає

Плавання з дитиною на надувному матраці може бути веселим в басейні або річці, але це не дуже гарна ідея для відпочинку на морі.Перебіг або сильний вітер можуть понести плавзасіб далеко від берега. Надувний жилет або коло теж не абсолютний захист, дитина може вислизнути з них. Однак такі плавзасоби можна використовувати на мілководді (вода максимум повинна бути по груди дитини).

5. Не засмагати в небезпечні години

Тримайте дитини подалі від сонця і не засмагати самі в період з 11 ранку і 3 дні. У цей часовий відрізок сонячна активність знаходиться на піку і обгоріти або отримати тепловий удар нічого не варто. І не забудьте перед походом на пляж нанести на шкіру дитини сонцезахисний крем з SPF 30 і вище, а також захопити пластир, засіб від комарів і пантенол - засіб від опіків. Якщо дитина перебуває на пляжі в перший раз, на сонце йому бажано бути не більше 5 хвилин, а потім 20 хвилин потрібно провести в тіні. У наступні рази час знаходження на сонці можна збільшувати на 5 хвилин.

Симптоми теплового удару включають: сплутаність свідомості та запаморочення, сильну втому, головний біль, м'язові спазми або слабкість, нудоту, підвищену пітливість або повна відсутність пітливості, блідість шкірних покривів, набряки (особливо рук або особи), прискорене серцебиття. При появі цих симптомів вкладіть дитину в тіні, дайте йому випити побільше води, обполосніть прохолодною водою.

4. Читайте попереджувальні таблички

На різних пляжах є таблички з кольоровими прапорами, так що не забудьте попросити рятувальника пояснити, що означає той чи інший прапор, якщо не впевнені, що зрозуміли його значення правильно.

 • Зазвичай червоні прапори на попередженні вказують на сильний прибій і течії (тобто, "Обережно!"). Іноді червоний прапорець означає, що пляж закритий.
 • Жовті прапори вказують на помірний прибій і течії. Будьте обережні і залишайтеся в полі видимості рятувальників.
 • Зелені прапори показують, що море спокійне.
 • Сині або фіолетові прапори часто вказують, що поблизу є потенційно небезпечні морські мешканці (наприклад, акули або медузи).

3. Знайте, коли дитині потрібна допомога

За статистикою утоплення знаходиться в топ-3 списку основних причин ненавмисних смертей дітей до 15 років у всьому світі. Дитина може потонути навіть на мілководді, в декількох метрах від батьків. Утоплення, як правило, відбувається досить тихо і швидко. У потопаючу людину голова знаходиться низько у воді (рот під водою) або нахилена назад з відкритим ротом, очі закриті або "скляні", не в змозі сфокусуватися, ноги знаходяться вертикально у воді і рухів ними потопаючий не робить. Потопаючий людина інстинктивно витягує руки в сторони, щоб відштовхнутися від води, він не може підняти їх і розмахувати над головою, привертаючи увагу. Якщо ви помітили один або кілька ознак того, що дитина тоне, надайте йому допомогу негайно.

2. Зверніть увагу на хвилі

Дитячі травми в результаті сильних хвиль можуть варіюватися від простих вивихів і зламаних ключиць до травм внутрішніх органів і хребта (що може призвести до паралічу). Хвилі, які ламаються прямо про берег (а не в декількох метрах від нього) можуть викликати серйозні травми шиї та хребта. Тому перебуваючи у воді або поблизу лінії води (де вода потрапляє на берег) ніколи не ставте дитину і не стаєте самі спиною до хвиль.

1. Не дозволяйте дитині знімати взуття і нижню білизну на пляжі

Перше місце в нашій добірці рекомендацій щодо безпечного відпочинку займає очевидний рада, яким проте нехтують багато батьків.Адже відчуття піску між пальцями ніг є частиною квінтесенції пляжного досвіду. Але коли цей пісок нагрівається до 40 градусів і вище, ходити по ньому не занадто приємно і навіть небезпечно (можна отримати опік). Особливо небезпечні в цьому плані пляжі з чорним піском.

Також не приводите маленьку дитину на пляж без трусиків. Піщинки, що потрапили в статеві органи, можуть викликати подразнення і запалення.